19 lutego 2018 Udostępnij

Skup złomu złota – gdzie go znaleźć i czy to się opłaca?

Mnóstwo ludzi inwestuje w złoto, zamiast po prostu oszczędzać pieniądze. Jest to w zasadzie bardzo rozsądne rozwiązanie, ponieważ złoto jest kruszcem cennym, a wręcz coraz cenniejszym. Na jego cenę wpływa mnóstwo różnych czynników, jednak zawsze jest ona wysoka. Posiadamy jednak w domu często nie złoto w sztabkach, lecz raczej w postaci różnorakich produktów – na przykład biżuterii. Jeśli jest używana, nie ma sensu z niej rezygnować, ale czasem coś się zepsuje, coś już wychodzi z mody, coś dziedziczymy na przykład po dziadkach – i nie wiemy za bardzo co wówczas zrobić. Tymczasem rozwiązanie jest dosyć proste, ponieważ można oddać złoto do specjalnego skupu. Jeśli mówimy o wspomnianych przypadkach, mamy do czynienia z tak zwanym złomem złota. Czy rzeczywiście jego sprzedaż jest opłacalna i gdzie się zwrócić?

Złom złota – czyli co?

W domach mamy często rzeczy nieużywane, stare, zepsute – które może i są cenne, ale jednak nie będziemy z nich korzystać. Można je po prostu sprzedać, a za otrzymane w ten sposób pieniądze zakupić coś, co również będzie inwestycją, ale co będziemy nosić czy używać. W tej chwili w złoto warto inwestować, ponieważ będzie cenne zawsze i mimo przeróżnych zawirowań mamy zawsze pewność, że coś za nie kupimy. W obliczu spadku zaufania do zwykłych walut oraz nawet do banków, inwestycja w złoto jest więc opłacalna.

Złom złota to jednak złoto, które jest cenne, ale nie może zostać wykorzystane zgodnie z pierwotnym zamierzeniem – na przykład biżuteria, która już jest niemodna i na pewno nikt jej nie założy, albo pierścionek, z którego wypadło oczko, więc nie nadaje się do użytku. Takiego złota nie warto trzymać w domu – lepiej oddać je do skupu!

Złom złota – gdzie sprzedać?

Skup złomu złota jest miejscem, gdzie na pewno otrzymamy dobrą cenę – zwykle są one bowiem unormowane i nikt nie zapłaci nam dużo mniej lub dużo więcej. Ceny są zbliżone, więc decydujemy się jedynie na uczciwego kupującego, do którego będziemy mieć wygodny dostęp. Mnóstwo takich miejsc można znaleźć w przestrzeni internetowej – wyszukując podobne firmy w swoim mieście lub najbliższej okolicy. Jeśli jednak chcemy skontaktować się z firmą niekoniecznie od razu na żywo, można wybrać firmy działające w internecie – jak Zlotagotowka.pl. To specjalny skup online, który ma dla swoich potencjalnych klientów bardzo ciekawą ofertę – jak na przykład darmowa wycena.

Ile można otrzymać za konkretny produkt? Ciężko powiedzieć, ponieważ wszystko zależy od konkretnego momentu oraz przedmiotu, który chcemy sprzedać. Od tego, jakiej jakości jest złoto, a także jaka jest w danej chwili jego rynkowa wartość. Na szczęście dzięki możliwości uprzedniej wyceny wiadomo na co się decydujemy – jeśli nie będzie dla nas jako sprzedających zadowalająca, po prostu nie decydujemy się na sprzedaż. Może później nastąpi moment, gdy oferta będzie lepsza. Tak czy owak warto mieć na uwadze takie miejsca jak skupy złomu złota - i zgłaszać się tam, gdy tylko potrzebujemy pieniędzy, albo choćby chcemy sprawdzić wartość danej rzeczy.

 

Komentarze (0)