29 czerwca 2016 Udostępnij

Modny squash

W squasha grają już nie tylko zamożni biznesmeni z wielkich miast. Sport uprawiany z partnerem w szklanej klatce jest coraz popularniejszy także w środowisku polskich gwiazd.

Rozwijanie sportowych pasji

Twój mężczyzna jest aktywny i interesuje się sportem? Idealny prezent dla niego powinien rozwijać jego formę fizyczną, kształtować charakter i uczyć zdrowej rywalizacji. Szalenie modny ostatnio, pochodzący z Anglii, squash doskonale spełnia wszystkie powyższe warunki. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, dający dużo niebanalnej przyjemności. Polskie Ministerstwo Sportu nie uznaje squasha za oficjalną dyscyplinę sportową. Jest to jednak rodzaj aktywności, który w naszym kraju rozwija się najdynamiczniej w Europie.

Na czym polega squash

Zasady gry w squasha najlepiej poznać, wykupując indywidualną lekcję z instruktorem. Profesjonalista omawia technikę i sprzęt do gry oraz koryguje ewentualne początkowe błędy i udziela cennych wskazówek. Oto podstawowe zasady gry w squasha:

- 2 zawodników gra 2 rakietami i piłeczką na zamykanym korcie,
- przed każdym meczem zawodnicy mają prawo do 5-minutowej wspólnej rozgrzewki na korcie, na którym będą grać, zmieniając strony po upływie 2,5 minut; właściwą, indywidualną część rozgrzewki przeprowadza się wcześniej,
- punkty zdobywa jedynie osoba serwująca,
- rozgrywa się kilka setów do 9 punktów, a gra trwa do 2 lub 3 wygranych setów,
- prawidłowo wykonany serwis warunkuje naprzemienną wymianę uderzeń obu zawodników.

Celebryci grający w squasha

Sporty rakietowe od zawsze były bardzo popularne wśród gwiazd. Uprawiali je Elvis Presley, Sean Connery, John Cleese, Bono, Eddie Murphy, Książę Filip. Wśród polskich gwiazd bakcyla squasha złapał chociażby Piotr Kraśko, który poświęca poranki na partyjki z Kamilem Durczokiem. Regularnie grywają również Jacek Poniedziałek czy Michał Milowicz. Maciej Dowbor, którego żelazna kondycja triatlonisty jest godna pozazdroszczenia, oprócz grania w squasha, uprawia dodatkowo tenisa, pływanie, snowboard, piłkę nożną i koszykówkę.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)