10 października 2018 Udostępnij

Jak znaleźć moment dla siebie?

Brak czasu to problem, z którym boryka się wiele osób. Praca i codzienne obowiązki w domu zapełniają praktycznie cały dzień, dlatego znalezienie chwili dla siebie bywa naprawdę trudne. Beztrosko spędzany wolny czas jest obecnie niemal synonimem luksusu, ponieważ niewiele osób może sobie na to pozwolić. Na szczęście można małymi kroczkami odzyskać przynajmniej kilka chwil każdego dnia, choć wymaga to pewnych wyrzeczeń.

Dobra organizacja to podstawa

Każdy dzień warto zaplanować, aby mieć pewność, że będzie w pełni wykorzystany. Wystarczy nawet ogólny zarys obowiązków i przeznaczenie na nie odpowiedniego czasu – nie za dużo i nie za mało. Planu trzeba się oczywiście trzymać, a jeśli jest taka możliwość, to do niektórych obowiązków warto zaangażować domowników, np. nastolatki bez problemu zrobią podstawowe zakupy czy posprzątają w swoich pokojach. Oczywiście podział obowiązków w domu, zwłaszcza jeśli do tej pory nie obowiązywał, może początkowo budzić sprzeciw, ale warto być konsekwentnym.

Dobrym pomysłem na oszczędzenie czasu jest korzystanie z różnego rodzaju aplikacji, np. Moment.pl, dzięki którym można znacznie efektywniej wykorzystać dzień. Wspomniana aplikacja skupia najlepsze salony z branży hair&beauty i pozwala na zarezerwowanie wybranej usługi online. To na pewno dużo szybsze i wygodniejsze rozwiązanie niż dzwonienie po salonach czy osobiste odwiedzanie każdego z nich, aby umówić się na wizytę.

Zabiegiem, który warto wykonać jesienią jest depilacja laserowa. Jesteś z Lublina? Koniecznie sprawdź: Jak wybrać najlepszy gabinet do depilacji laserowej w Lublinie? Wiemy, jak go znaleźć!

Precz z pożeraczami czasu!

Jeszcze do niedawna największym pożeraczem czasu była telewizja. Teraz dołączył do niej internet, bez którego wiele osób nie może się obejść. Zerkanie co kilka minut na ekran smartfona pochłania w ciągu dnia naprawdę dużo czasu. Podobnie wygląda sytuacja z telewizją – bezmyślne przeskakiwanie z kanału na kanał nie tylko nie odpręża, ale wręcz potęguje napięcie i zabiera wolne chwile.

Oczywiście nie sposób nie korzystać z technologii, ale warto robić to mądrze. Najlepiej wyznaczyć sobie konkretny czas na przeglądanie internetu czy oglądanie telewizji i konsekwentnie się tego trzymać. Dobry film, ciekawy serial czy program to świetny sposób na relaks, ale po jego zakończeniu warto wyłączyć odbiornik i być offline.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)