24 listopada 2017 Udostępnij

Co to jest ozonator wody i do czego służy?

Ozonowanie wody jest jednym z najskuteczniejszych sposobów jej uzdatniania, czyli przede wszystkim oczyszczania jej z drobnoustrojów. Pod względem skuteczności dezynfekcji ozon działa 50 razy efektywniej niż chlor, dlatego coraz częściej te dwie substancje odpowiadają za uzdatnianie wody pitnej. Ozonatory wody stosuje się w wielu gałęziach przemysłu spożywczego, a od niedawna dostępne są również urządzenia do stosowania w domu.


Efekty stosowania ozonatora wody

Nawet domowe urządzenie do ozonowania wody jest w stanie zlikwidować w niej 99,99% zanieczyszczeń. Wszystko dlatego, że ozon (czyli gaz będący odmianą tlenu o symbolu O3) wykazuje silne działanie bakteriobójcze, ale nie tylko. Ozonowanie wody pozwala usunąć z niej również metale ciężkie, wirusy, pleśnie, grzyby i wiele innych szkodliwych dla organizmu ludzkiego mikroorganizmów. Stosowanie generatora ozonu do uzdatniania wody pitnej zalecane jest także pod innym względem – ozonowana woda uzyskuje krystaliczną przejrzystość oraz czysty, niczym nie zakłócony naturalny smak. Przygotowaną przy pomocy urządzenia wodę można po prostu pić, ale warto ja również stosować do gotowania, mycia czy płukania zębów.


Dodatkowe zalety stosowania ozonowanej wody

Coraz częściej specjaliści zalecają, by jeśli to możliwe, używać ozonowanej wody do mycia produktów spożywczych. Dotyczy to zwłaszcza owoców i warzyw jadanych na surowo, ale także mięsa. Mycie tych produktów ozonowaną wodą pozwala usunąć z nich wszystkie groźne bakterie, pasożyty, a także pestycydy. Niestety zwykła woda nie jest w stanie tego zrobić nawet w ułamku procenta. Warto także wiedzieć, że ozonowana woda przy okazji przedłuża przydatność do spożycia produktów spożywczych.


Domowe urządzenie do uzdatniania wody

Jeszcze kilka lat temu ozonatory stosowane były jedynie przez profesjonalistów, dzisiaj urządzenie takie może kupić każdy z nas. Domowe generatory ozonu do wody są niewielkimi urządzeniami sterowanymi elektronicznie, które najczęściej pozwalają ozonować nie tylko wodę, ale również powietrze w pomieszczeniach, a nawet produkty spożywcze. Ozonatory nie emitują żadnych sztucznych chemicznie substancji, wytwarzają jedynie całkowicie naturalny ozon w bezpiecznym dla człowieka stężeniu. Do produkcji ozonu potrzebny jest najczęściej wyłącznie prąd oraz powietrze, ponieważ w ozon zamieniany jest po prostu tlen. Używanie ozonatora wymaga przestrzegania kilku prostych zasad, ponieważ bezpośredni kontakt z ozonem nie jest wskazany ani dla ludzi, ani dla zwierząt.


Ozonowanie wody - korzyści dla zdrowia i kieszeni

Przeprowadzanie ozonowania wody w warunkach domowych przy pomocy ozonatora jest bardzo proste. Dzięki temu można uzyskać krystalicznie czystą i rzeczywiście pozbawioną wszelkich groźnych zarazków wodę, której wspaniały, naturalny smak trudno porównać nawet do najdroższej wody butelkowanej. Picie takiej wody, a także używanie jej w kuchni i przy zabiegach higienicznych, pomaga zachować zdrowie i witalność całej rodzinie. Zakup ozonatora okazuje się też świetnym sposobem na oszczędności. Dzięki ozonowaniu wody z kranu nie trzeba już przecież kupować drogiej wody butelkowanej, a także wielu detergentów.

Kupując ozonator do domu, warto zdecydować się na urządzenie uniwersalne, które oferuje nie tylko funkcje ozonowania wody, ale również powietrza. Ozonowanie powietrza pozwala pozbyć się z niego wszystkich groźnych wirusów i bakterii, a także wszelkich alergenów i brzydkich zapachów. Więcej na temat ozonowania wody można przeczytać na stronie polskiego producenta ozonatorów: https://www.koronaozon.pl/ozonowanie/ozonowanie-wody/ 

 

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)