22 maja 2020 Udostępnij

Cyberpunk 2077 - wszystko co powinieneś wiedzieć

Cyberpunk 2077 to produkcja, na którą gracze "Wiedzimina" oraz fani produkcji CD Projekt RED czekają od dawna. Od pierwszych zapowiedzi nowego projektu do 2018 roku, kiedy po raz pierwszy pojawiły się doniesienia o tym, że produkcja jest na ukończeniu, spekulacje na temat gry, fabuły, możliwości przybrały na sile. Teraz wszyscy oczekują na oficjalną datę premiery.

  1. Skąd pomysł na taką grę?
  2. Dane sprzętowe
  3. Fabuła Cyberpunk 2077
  4. Jakiego rodzaju to gra?
  5. Gdzie kupić grę? 

Skąd pomysł na taką grę?

Cyberpunk 2077 to gra aRPG z elementami FPS (pierwszoosobowej perspektywy). Stanowi ona komputerową adaptację papierowej gry fabularnej Cyberpunkt 2020, która wydana została w 1990 roku (w Polsce w 1995) i stała się jedną z ulubionych gier wcieleniowych. Cuberpunkt 2077 rozgrywa się 57 lat później. Akcja toczy się w dystopijnym Night City. Do wyboru gracz ma 3 główne i dwie poboczne role Netrunner (haker), Techie (technik), Solo (najemnik), Rocketboy i Corporate.

Dane sprzętowe

Data premiery gry ostatecznie została zaplanowana na 17 września 2020 roku. CD Projekt RED nadal jednak nie ogłosiło oficjalnych wymagań sprzętowych do gry, natomiast w sieci pełno jest spekulacji dotyczących tego, jakiego sprzętu będą potrzebowali gra. Wiadomo, że gra została osadzone na autorskim silniku graficznym RED Engine. To samo rozwiązanie wykorzystano w Wiedziminie III. W stosunku do tamtej produkcji poprawie miały jednak ulec niektóre parametry, przede wszystkim te gwarantujące spektakularną oprawę graficzną wykorzystującą najnowocześniejszą technologię. To wszystko skłania do wniosku, że wymagania sprzętowe będą wysokie.

Wśród minimalnych wymagań do gry znajdą się z pewnością: procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz lun AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz, karta graficzna co najmniej 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280, 12 GB pamięci RAM, Windows 7/8/10 64-bit. Pojawiają się jednak domniemania, że gra może być kompatybilna jedynie z najnowszym systemem Windows 10. 
Spośród rekomendowanych wymagań spodziewać się trzeba: procesora Intel Core 7-8700K 3.7 GHz, karty graficznej 8 GB, Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56 (lub lepsza), 16 GB pamięci RAM i oczywiście Windows 10 64-bit.

Gra ma być dostępna na PC oraz konsole PS4 i Xbox One. 

Fabuła Cyberpunk 2077

Główną postaciw w grze jest V, który jest najemnikiem. Stara się on przeżyć w dystopijnym mieści, rządzącym się brutalnym prawem silniejszego. Aby móc zapewnić sobie bezpieczeństwo, musi zdobyć implant gwarantujący nieśmiertelność. Atmosferę gry buduje wszechobecna w świcie Night City anarchia i wyraźne podziały klasowej. Konstrukcja fabuły nawiązuje do stylistyki cyberpunkt. Główne i poboczne postaci, jak i cały świat wokół nich stworzony jest na wzór fantastyki naukowej o potencjalnych skutkach niekontrolowanego i błyskawicznego rozwoju zaawansowanej technologii. Cyberpunkt 2077 wyróżnia estetyka retrofuturyzmu. Widać to było bardzo wyraźnie przy promocji gameplayu podczas targów E3, na których wystąpił Keanu Reeves wcielający się w jedną z postaci. 

Jakiego rodzaju to gra?

Cyberpunk 2077 to gra aRPG z elementami FPS. Takie założenie sprawiło, że gra jest bardzo mocno nakierowana na zapewnienie graczowi indywidualnych doświadczeń. Cyberpunk 2077 umożliwia graczom eksplorację świata, na który składają się czarny rynek, nieruchomości do kupienia, zadania poboczne oraz niezliczona ilość broni, dodatków i innych akcesoriów, z których część będzie dostępna dopiero po osiągnięciu pewnego poziomu. Gra będzie opierać się na rozmowach.Nieliniowa ścieżka prowadzenia interakcji będzie miała zaś przełożenie na rozwój fabuły i samej postaci. W walce pojawi się możliwość prowadzenia nie tylko otwartego starcia, lecz także podkradania się i eliminowania przeciwnika z zaskoczenia. 

Gdzie kupić grę? 

Cyberpunk 2077 będzie można kupić w dobrym sklepach w grami komputerowymi, a także w dużych sieciach RTV. Obecnie część dystrybutorów gry prowadzi już przedsprzedaż.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)