28 lutego 2023 Udostępnij

Jak wybrać odpowiednie obrączki ślubne?

Ślub i wesele to ceremonie prawne i religijne, dzięki którym dwoje ludzi zawiera związek małżeński, ale także łączy się ze sobą na całe życie. Obrączka jest elementem, który rozpala związek już od czasów starożytnych. Obrączka jest tak ważna, że koniecznie musimy wybrać tę właściwą. Nie jest to łatwe zadanie. Dziś jubilerzy oferują tysiące modeli wykonanych z najróżniejszych materiałów. Jak wybrać odpowiednią dla nas obrączkę ślubną? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Jak wybrać idealną obrączkę ślubną?

1. Obrączka w twoim stylu

Podczas gdy wiele obrączek ślubnych jest ozdobionych misternymi detalami, które cieszą oko, istnieją również proste i eleganckie opcje. Istnieje wiele dostępnych opcji, aby każdy mógł znaleźć obrączkę, która najbardziej mu odpowiada. Nie zawsze to, co kochamy, jest najlepszym wyborem dla naszego życia. Każdy element wesela powinien być zaplanowany w taki sposób, jaki sobie wymyślimy. Sala weselna, dekoracje, menu to wszystko powinno być zgodne z naszą wizją. Tak samo jest w tym przypadku. Obrączka powinna odzwierciedlać nasz osobisty styl.

Obrączka powinna pasować do nas tak, abyśmy czuli się komfortowo nosząc ją. Zanim odwiedzisz jubilera, zadaj sobie te kluczowe pytania: Jakie ubrania noszę na co dzień? Czy preferuję eleganckie ubrania czy wygodę? Czy moje życie jest aktywne czy spokojne? Źle dopasowany pierścionek może sprawić, że poczujemy się niekomfortowo, jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do noszenia biżuterii. Osoby nastawione na komfort oraz te, które wolą prostotę prostych obrączek, chętniej je wybierają. Dla romantyczek najlepsze są pierścionki z delikatnymi zdobieniami, które mogą być bardzo subtelne i kobiece.

Osoby, które cenią sobie indywidualizm i są odważne wybierają obrączki niekonwencjonalne. Takie obrączki często wykonywane są na zamówienie. Wiele osób tworzy obrączki na podstawie własnych wspomnień i doświadczeń. Po podjęciu wstępnej decyzji należy zadać sobie pytanie, czy za 10-20 lub 30 lat obrączka nadal będzie czymś, co będziemy nosić z dumą. Nie warto dać się nabrać na sezonową modę, bez względu na to, jak bardzo nam się ona na początku podoba.

Świetnym pomysłem jest posiadanie pierścionka, który jest dedykowany pierścionkowi zaręczynowemu. Tworzą one wspaniałą parę. To my decydujemy, czy chcemy, by pierścionki były identyczne, czy różne. Wielokrotnie pierścionki mężów mają mniej szczegółów.

2. Kruszec do obrączek ślubnych.

Następnie należy wybrać kruszec, z którego zostaną wykonane obrączki ślubne. Należy zwrócić uwagę na jego trwałość, wagę oraz cenę. Obrączka ślubna nie jest ozdobą. Nie powinna być traktowana jako ozdoba w szkatułce z biżuterią. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy wziąć pod uwagę swój styl życia. Obrączka będzie noszona w pracy i podczas ćwiczeń. Obrączka będzie nam towarzyszyć zimą i latem, dlatego musi wytrzymać wysokie i niskie temperatury.

Wybór w sklepach jubilerskich jest szeroki. Istnieją trzy rodzaje obrączek: klasyczne żółte złoto, różowe złoto i białe złoto. Inną popularną opcją są obrączki wykonane ze srebra. Żółte złoto o czystości 0,585 jest najczęściej wybierane. Jest ono nie tylko piękne, ale również bardzo trwałe. Blask obrączki nie blaknie nawet po latach. Kruszec ten jest ponadczasowy i uniwersalny. Platyna i tytan to dwa najtrwalsze metale.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się obrączki dwukolorowe, wykonane z połączenia różnych metali. Są bardziej współczesne, niepowtarzalne i designerskie. Kolor kruszcu użytego do wykonania obrączek jest często czynnikiem decydującym. Szersze obrączki ślubne są mniej podatne na odkształcenia niż te, które są węższe. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się obrączki ślubne u jubilera Siudek Kraków z kamieniami szlachetnymi. Najczęściej wybierane są diamenty ze względu na ich piękno, trwałość i symbolikę. Obrączki te wyróżniają się, a diament pięknie mieni się w każdym dniu naszego życia.

Obrączki ślubne

3. Rozmiary obrączek

Pierścionki to biżuteria, którą można nosić codziennie podczas uczestnictwa w różnych czynnościach. Ponieważ szybko się do niej przyzwyczajamy, często zapominamy, że pierścionek jest nawet na naszym palcu. Jest to nasze łóżko, nasz samochód, nasza kuchnia i nasze pranie. Istnieje wiele sposobów, że może zostać zgubiona. Można tego uniknąć, jeśli wybierzemy pierścionek o odpowiednim rozmiarze.

4. Profilowanie obrączek

Panny młode mogą zapomnieć o ważnych szczegółach w pośpiechu planowania ślubu. Możemy żałować, że zbyt szybko podjęliśmy decyzję i spieszymy się z jej podjęciem. Ważne jest, aby przy wyborze obrączek wziąć pod uwagę ich profil. Aby były wygodniejsze w noszeniu, muszą być idealnie dopasowane, zwłaszcza na wewnętrznych krawędziach. Przy profilowaniu obrączki można wybrać profil płaski, profil wklęsły, profil płaski fazowany lub profil zaokrąglony. Każdy z nich może wpłynąć na wygląd, kształt i komfort noszenia pierścionka.

Co najmniej trzy miesiące przed ślubem warto rozpocząć poszukiwania i przygotowania obrączek ślubnych. Unikalne modele mogą być wykonane na zamówienie i zająć prawie miesiąc. Należy pamiętać, że grawerowanie jest często składane. Możliwe jest przeżycie stresu, jeśli nie pomyśli się o tym wcześniej. Grawerowanie obrączek ślubnych nadaje im osobisty charakter. Twoja biżuteria będzie wyjątkowa dla Ciebie i Twojego małżonka. Grawerowanie pozwala nam przekazać drugiej osobie myśl, pomysł lub uczucie, które chcemy, aby pozostało z nią do końca życia.

Grawerowanie można wykonać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Może to być data poznania się zakochanych, data ślubu lub imiona nowożeńców. Grawerowanie zespołu weselnego znajduje się zazwyczaj na wewnętrznej stronie obrączki. Często jest to cytat lub znaczące zdanie. Sprytnym rozwiązaniem jest podzielenie zdania na pół i umieszczenie go na obu obrączkach. Można je połączyć, tworząc całość. Warto poświęcić trochę czasu na przemyślenie swojego wyboru. Wszelkie późniejsze modyfikacje grawerowanych obrączek mogą być bardziej kosztowne, czasochłonne i trudne.

Obrączka jest zarówno symbolem związku, jak i fizycznym dowodem przysięgi małżeńskiej. Przypomina nam, że złożyliśmy bliskim przysięgę "miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej". Dzięki niej nie czujemy się samotni w trudnych chwilach. Jest symbolem siły i miłości, którą okazaliśmy drugiej osobie. Warto wybrać odpowiednią obrączkę. To nie jest zwykły element czy biżuteria.

Komentarze (0)