16 maja 2016 Udostępnij

Najpiękniejsze plany filmowe na świecie

We współczesnych filmach bardzo często poruszają nas nie tylko świetne efekty specjalne, gra aktorska czy fabuła, ale również niesamowite widoki jakie są w nich przedstawione. Trzeba przyznać, że wybór odpowiedniego planu filmowego to niezwykle ważna kwestia; wspaniałe krajobrazy mogą znacznie wzbogacić każdy tytuł i sprawić, że jeszcze lepiej wczujemy się w klimat opowiedzianej w nim historii. W roku 2015 ukazało się wiele doskonałych filmów. Prezentujemy krótkie zestawienie, które zdobyły wielkie uznanie widzów między innymi właśnie za sprawą pięknych scenerii, w których zostały nakręcone.

najpiękniejsze plany filmowe Pierwszym filmem godnym uwagi jest tutaj "Marsjanin", Ridley`a Scotta. Samo nazwisko twórcy mówi nam, że tytuł po prostu musi być udany; jeśli dołożymy do tego doborową obsadę aktorską oraz świetną fabułę, to otrzymamy prawdziwe arcydzieło – i faktycznie, film zebrał mnóstwo pozytywnych opinii. Twórcy musieli jednak mocno postarać się, aby znaleźć scenerię pozwalającą na ciekawe przedstawienie marsjańskich krajobrazów. Miejsce takie odszukali w dalekiej Jordanii; duża część filmu powstała na pustyni Wadi Rum. Jest to jedno z najciekawszych miejsc na świecie. Pustynia zajmuje nieco ponad 700 kilometrów kwadratowych, a podróżni cenią ją właśnie ze względu na wyjątkowy, "księżycowy" krajobraz. Film Brooklyn to następny tytuł, który w roku 2015 zdobył spore uznanie wśród widzów. Wbrew tytułowi, duża część scen przedstawiających miasto była kręcona w kanadyjskim Montrealu. Na uwagę zasługują również krajobrazy – tutaj twórcy przenieśli się do Irlandii, gdzie w hrabstwie Wexford znaleźli idealną scenerię.

najpiękniejsze plany filmowe "Zjawa" to zdecydowanie jeden z najważniejszych tytułów roku 2015. Film okazał się ogromnym sukcesem, dzięki któremu Leonardo DiCaprio nareszcie otrzymał tak długo oczekiwanego Oscara. W filmie zachwyca niemalże wszystko – w tym również piękne przedstawienie dzikiej, ale niezwykle urokliwej przyrody. Aby znaleźć takie krajobrazy, twórcy nie musieli wcale daleko szukać; idealną scenerię znaleźli bowiem w Kanadzie. Jest to zresztą kraj słynący z ogromnych połaci terenów niemalże nietkniętych przez ludzką rękę, zatem możliwości faktycznie są tam bardzo szerokie. W największej części film był kręcony w prowincji Alberta. W celu nakręcenia końcowych fragmentów twórcy przenieśli się natomiast daleko na południe, aż do Argentyny.

najpiękniejsze plany filmoweNastępny głośny tytuł 2015 roku to "Mad Max", prawdziwa gratka dla fanów filmowej klasyki. Fabuła przedstawiona w filmie jest naprawdę nie z tego świata, zatem twórcy musieli postarać się o znalezienie faktycznie wyjątkowej scenerii. Znaleźli ją w dalekiej Namibii; film niemalże w całości został nakręcony na ogromnej pustyni Nanib. Miejsce to dosłownie zapiera dech w piersiach – potężne, piaszczyste pustkowie naprawdę robi wrażenie. Kopenhaga stała się scenerią dla innego doskonałego filmu – "Dziewczyna z Portretu" została nakręcona właśnie w duńskiej stolicy. Miasto to nie zostało wybrane przypadkowo. Jego spokojny, stonowany klimat, tak charakterystyczny dla krajów Skandynawskich, świetnie pasował do filmu. Nie brakuje w nim również szyku i elegancji, bardzo potrzebnego w tym filmie.

najpiękniejsze plany filmoweNa koniec ciekawostka z naszego własnego podwórka. "Most Szpiegów", dzieło Stevena Spielberga rozgrywa się głównie tuż po wojnie w Berlinie, ale bardzo wiele jego scen było kręconych we Wrocławiu. Trudno jednak się temu dziwić, bowiem pomimo tego, że miasto od wielu dekad znajduje się w granicach Polski, wciąż zachowało swego rodzaju klimat charakterystyczny dla niemieckich miast.

Komentarze (0)