26 września 2019 Udostępnij

Czy Xiaomi Redmi 7 to dobry wybór?

Smartfony Xiaomi Redmi to seria, która przyzwyczaiła nas nie tylko do przystępności cenowej. Dobre opinie, jakimi się cieszy, to w dużej mierze konsekwencja tego, że niska cena nie jest wcale jej jedynym atutem. Jak sytuacja przedstawia się w odniesieniu do modelu Redmi 7? Czy i w jego przypadku można mówić o pozytywnym zaskoczeniu, a przede wszystkim – czy jego zwolennicy rzeczywiście mają rację przekonując, że również dziś telefon ten jest wart tego, aby wydać na niego pieniądze?

To, co na zewnątrz

Gdy przyjrzymy się propozycji Xiaomi z pewnością zauważymy, że choć jej wygląd zmienił się w porównaniu z tym, co prezentował jej poprzednik, nie różni się zasadniczo od modeli oferowanych w tym czasie przez konkurentów. Mamy do czynienia z telefonem wykonanym z tworzywa sztucznego. Obniża to z pewnością koszty produkcji, esteci mogą jednak nie być zadowoleni, do telefonu bowiem dość łatwo przylega bród. Oczywiście, nie jest to problem nie do rozwiązania, sam producent ma bowiem w swojej ofercie silikonowe etui, które może zmienić sposób postrzegania dylematu związanego z niższymi walorami estetycznymi telefonu. Na tylnej ścianie telefonu znajduje się okrągły czujnik biometryczny. To jeden z najważniejszych przycisków dla osób korzystających ze smartfona, wypada więc docenić, że miejsce jego ułożenia pozwala na dość swobodne korzystanie z niego. 

Trudno o jakiekolwiek eksperymenty wtedy, gdy analizujemy rozmieszczenie elementów na obrzeżach telefonu. Na prawym boku znajdziemy więc belkę regulacji głośności, pod niż zaś włącznik. Na dole mamy głośnik multimedialny, port microUSB 2.0 oraz mikrofon. Górna ramka jest z kolei miejscem, w którym umieszczono drugi mikrofon, port podczerwieni oraz złącze słuchawkowe. Z kolei lewy bok został zarezerwowany dla kart SIM oraz dla karty microSD.

To, co w środku

Miłośnicy zdjęć wykonywanych z wykorzystaniem telefonu nie mogą narzekać, nie mają jednak również powodów do przesadnego zachwytu. Redmi 7 nie różni się pod tym względem od swoich konkurentów występujących w tym samym przedziale cenowym. Główny aparat posiada 12 MP, dodatkowy zaś 2MP. W większości warunków można więc wykonywać bardzo dobre zdjęcia. Najlepsze ustawienia dobierane są też automatycznie, co jest dobrą wiadomością dla tych osób, które lubią fotografować, nie są jednak ekspertami w tej dziedzinie.

W smartfonie zastosowano układ SoC Qualcomm Snapdragon 632. W czasie codziennego użytkowania nie daje to powodów do narzekania, choć być może tempo pracy nie jest zawrotne. Problemem może być przede wszystkim ograniczona ilość pamięci RAM dająca się we znaki choćby podczas wczytywania się aplikacji. Także wydajność graficzna powinna satysfakcjonować, choć gry szczególnie wymagające otwierają się przeważnie na niższej jakości detali.

Osoby zainteresowane płaceniem telefonem z pewnością odpuszczą sobie ten model. Brakuje w nim NFC. Jest to uciążliwy mankament, trudno jednak udawać zaskoczenie z tego powodu, jego brak jest bowiem dość charakterystyczny dla telefonów Xiaomi.

Czy warto kupić Xiaomi Redmi 7?

Model Redmi 7 kusi atrakcyjną ceną, a jednocześnie nie zniechęca innymi parametrami. Jest solidny tak z uwagi na swoje wykonanie, jak i wnętrze. Sprawdzi się nie tylko w przypadku osób uważających, że telefon służy wyłącznie do wykonywania połączeń. Spodoba się też miłośnikom gier. To dobry wybór także dla starszych użytkowników smartfonów. Jego obsługa jest intuicyjna, sam telefon zaś daje duże możliwości, gdy w grę wchodzi personalizacja. Zakup można więc uznać za udany.

Ofertę telefonów Xiaomi Redmi znajdziesz w e-sklepie Dragonist.pl

Komentarze (0)