8 sierpnia 2016 Udostępnij

Inteligentne zegarki – czy warto?

Wearable święci triumfy. Smartwatche i smartbandy widuje na coraz większej ilości nadgarstków. Czy to tylko zbędne designerskie gadżety, czy coś, co w dzisiejszych czasach jest nam niezbędne? Fani nowych technologii powiedzą z pewnością, że bez smartwatcha ani rusz, ale jak jest w rzeczywistości? Czy naprawdę musisz kupić sobie inteligentny zegarek?

Czym jest smartwatch i co Ci oferuje?

Smartwatch, czyli inteligentny zegarek to nowoczesny typ interaktywnego zegarka, którego paruje się z telefonem. Dzięki temu smartwatch odbiera powiadomienia, które przychodzą na Twój telefon (SMS-y, e-maile, informacje z portali społecznościowych, powiadomienia o nieodebranych połączeniach itp.). Niektóre inteligentne zegarki posiadają także aparaty fotograficzne, wbudowane odtwarzacze mp3, gry i wiele innych rozwiązań, które znajdziesz w smartfonach. Czyli wychodzi na to, że inteligentny zegarek jest prawie tym samym, co telefon, tylko w wersji zminiaturyzowanej? No właśnie niekoniecznie. Smartwatche z zasady mają zastąpić nam konieczność ciągłego sięgania po telefon. W dzisiejszym świecie wszyscy patrzą w telefony. Dosłownie nie odrywamy wzroku od ich ekranów. Trudno się dziwić, skoro w tych małych urządzeniach mamy dostęp do całej wiedzy ludzkości.

Kiedy potrzebny jest Ci smartwatch?

Nie oszukujmy się, inteligentny zegarek nie jest gadżetem, bez którego nie dałoby się żyć. Nie każdy musi go mieć, bo zwyczajnie nie każdy go potrzebuje. Poniżej masz listę powodów, dla których warto kupić smartwatcha. Jeżeli nie odnajdujesz na tej liście swoich potrzeb, to odpowiedź nasuwa się sama.

  • Jesteś w ciągłym ruchu – masz wymagającą, stresującą pracę, która wymaga ciągłego przemieszczania się, jazdy samochodem, spotkań itd. Wtedy jasne jest, że chcesz być ze wszystkim na bieżąco, ale nie masz czasu, żeby co chwila sięgać po telefon. Smartwatch pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zadba, żeby nic ważnego Ci nie umknęło. Z inteligentnym zegarkiem trzymasz rękę na pulsie niezależnie od sytuacji.
  • Ćwiczysz – biegasz, pływasz, jeździsz na rowerze. Telefon schowany jest szczelnie w kieszeni i w plecaku, a w czasie aktywności nie możesz sobie pozwolić na korzystanie z niego. Zależy Ci też na wynikach, chcesz mierzyć puls, liczbę przebytych kilometrów, wykonanych kroków lub spalonych kalorii. Jeżeli tak, to smartwatch będzie dla Ciebie po prostu idealny.
  • Chcesz być trendy – spójrz na ludzi wokoło. Teraz każdy chce być modny i sprawiać dobre wrażenie. Niemal każdy, bez wyjątku dąży do uzyskania w społeczeństwie jakiegoś statutu. Może to nieco dziwne, ale ten status wyznaczają posiadane przez Ciebie rzeczy. Smartwatche dają tu +100 punktów do prestiżu.
  • Potrzebujesz uniwersalnego dodatku – smartwatch pozwala świetnie pokreślić codzienne stylizacje i to nie tylko te sportowe, ale czasami też wyjściowe. Smartwatch to możliwość posiadania tylko jednego zegarka, który jednocześnie sprawdzi się w każdej sytuacji. Zamiast kupować jeden elegancki i jeden sportowy, możesz zainwestować więcej w dobrego smartwatcha o stonowanym wyglądzie i zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas potrzebny na zmianę zegarków w zależności od sytuacji.

Jak widzisz, są przynajmniej 4 poważne powody do tego, by kupić smartwatcha. Z pewnością będzie on lepszym rozwiązaniem niż inteligentna opaska, bo daje Ci po prostu więcej możliwości. Smartwatche to dzisiaj standard przede wszystkim dla sportowców. Niewiarygodne jest to, jak taki zegarek pomaga w kontrolowaniu aktywności fizycznej i ile czasu oszczędza. Im lepszy, tym więcej frajdy.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)