25 stycznia 2021 Udostępnij

Przegląd polskich sklepów internetowych z elektroniką

Mediamarkt 

Sieć sklepów działa w Polsce od 20 lat, oferując nie tylko szeroki asortyment produktów elektrycznych, ale także książki, artykuły papiernicze, sportowe i biurowe. Interfejs serwisu mediamarkt.pl jest prosty i łatwy w obsłudze, a brak znajomości języka polskiego kompensuje doskonale przyjęte tłumaczenie Google lub Yandex. Zakupy można zamówić i opłacić przez Internet, a mieszkańcy Polski mają możliwość dostawy kurierem lub samodzielnie.  

 • Zalety:
  • Wybór jest naprawdę imponujący: w ramach ofert promocyjnych można znaleźć wszystko, a także znaczne rabaty.
  • Gwarancja Plus (kilka rodzajów pakietów) to dodatkowa odpowiedzialność sprzedawcy za naprawę gwarancyjną i konserwację sprzętu przez okres 3 lat. Cena usługi zależy od ceny samego produktu (od 10 do 20%).
  • Karty upominkowe
  • Konto Premium - system rabatów i atrakcyjnych bonusów, które są dostępne po pierwszym zakupie w sklepie. Aby go otrzymać, należy najpóźniej w ciągu 30 dni od zawarcia umowy zarejestrować pokwitowanie w swojej osobistej szafce. W rezultacie, 5% kosztu każdej zakupionej pozycji zostanie dodane do Twojego konta, co będzie brane pod uwagę przy przyszłych zakupach. Ponadto, okres zwrotu kosztów zostaje przedłużony do 1 miesiąca.
  • BAT mogą być zwrócone w całości przy odbiorze z lokalizacji przygranicznych (23%), lub podlegają opłacie na rzecz operatora globalnego.
 • Wady:
  • Ceny nie są najniższe w tym segmencie, co jest częściowo kompensowane przez liczbę promocji i sprzedaży.
  • Okres składania skarg wynosi tylko 1 rok.

Komputronik

Jest to największy polski marketer sprzętu AGD i elektroniki użytkowej. Serwis komputronik.pl naprawdę oferuje wiele marek, zarówno znanych w Europie, jak i w Polsce. Można kupić wszystko: lodówki, pralki, telewizory, komputery, smartfony, konsole do gier, sprzęt biurowy, sprzęt fotograficzny i wideo. Istnieją również działy oferujące kosmetyki, narzędzia ogrodowe, artykuły do pielęgnacji niemowląt i zabawki. Oferty magazynowe są stale aktualizowane, a na stronie głównej znajdują się liderzy sprzedaży i nowe produkty. Możesz przeczytać użyteczne artykuły informacyjne o produktach i nowościach firmowych. Ponadto, istnieje 5 wersji językowych, co znacznie ułatwia wyszukiwanie i zamawianie właściwej rzeczy. Interfejs jest bardzo prosty, nawigacja nie jest trudna nawet przy użyciu polskiej wersji językowej. Podane są szczegółowe opisy każdej pozycji z możliwością porównania.

 • Zalety:
  • Niewątpliwą zaletą tego sklepu internetowego jest obecność analogu w domenie .ru, który pozwala rosyjskojęzycznym użytkownikom uniknąć niejasnych punktów po przetłumaczeniu przez Yandex i Google. Są też kontakty kierownika, który mówi po rosyjsku.
  • Naprawdę niskie ceny. Usługi porównawcze w połowie przypadków dają ofertę Compyutronics jako najbardziej dochodową.
  • Ponad 300 placówek w całym kraju, z których można odebrać zamówienie bez konieczności płacenia za wysyłkę.
  • Jeśli zainstalujesz aplikację mobilną i zarejestrujesz się jako klient VIP, otrzymasz dodatkowe bonusy w postaci rabatów na reklamowane produkty, specjalności, kupony i przedłużone okresy zwrotu.  
 • Wady:
  • Podatek VAT jest zwracany w wysokości 23% od przetwarzania wolnego od podatku, ale firma pobiera 2% całkowitej ceny zakupu.
  • Płatność kartą plastikową w salonie za samodzielną dostawę również nie jest opłacalna: sklep pobierze kolejne 2% kwoty.
  • Dzięki ogromnej liczbie stacjonarnych punktów sprzedaży detalicznej, samodzielna dostawa przy wstępnej rezerwacji na stronie internetowej jest znacznie uproszczona. 

Morele

Kolejny popularny sklep internetowy w Polsce w języku polskim. Ale Google i Yandex rozwiązują ten problem prawie idealnie, pozwalając na wykorzystanie wszystkich możliwości ekonomicznych zakupów. Najważniejszą różnicą pomiędzy Morele a innymi zasobami jest dostawa towarów do Rosji i innych krajów Unii Celnej przez przewoźnika DPD. Ostateczny koszt zamówienia jest określany na podstawie jego wagi, wielkości i odległości transportu. DPD pozwala kupować, płacić i otrzymywać potrzebne towary w trybie online bez wychodzenia z domu.

Sklep specjalizuje się w elektronice i sprzęcie AGD, od najmniejszych (elektryczne szczoteczki do zębów) do największych. Oprócz standardowego zestawu "lodówki-smartfony-komputery" firma oferuje sprzęt biurowy, szeroką gamę akcesoriów do gier komputerowych, produktów biurowych, zegarków i artykułów sportowych. Na stronie głównej tradycyjnie znajdują się oferty promocyjne, polecane produkty i "produkt dnia" w bardzo atrakcyjnej cenie.

 • Zalety:
  • Pierwszą i najważniejszą jest żegluga zagraniczna. Docenią to osoby, które nie mają możliwości wyjazdu za granicę po nową pralkę.
  • Najszersza gama sprzętu komputerowego. Jak zauważają użytkownicy, w tym sklepie można znaleźć każdą rzecz, która nie jest dostępna w innych.
  • Promocje i zniżki, które pozwalają zaoszczędzić na zakupie i dostawie (w tym ostatnim przypadku - tylko na terenie kraju).
 • Wady:
  • Wadą, która ma znaczenie tylko dla tych, którzy korzystają z własnej dostawy, jest zwrot podatku VAT wyłącznie za pośrednictwem operatora Global. W tym przypadku BAT wynosi tylko 13% zamiast 23%. Ci, którzy kupują i otrzymują towary przez Internet, są jeszcze bardziej opłacalni.

Sprawdź promocje w neonet gazetka!

X-Kom

Po 15 latach obecności na rynku, firma, która rozpoczęła sprzedaż komputerów, stała się jednym z liderów sprzedaży w odpowiednim segmencie. Posiada 22 stałe punkty sprzedaży w Polsce, a obcokrajowcy mogą zapoznać się z ofertą na stronie x-kom.pl. Obecnie można tu kupić wszelkiego rodzaju sprzęt komputerowy, smartfony, tablety, laptopy i urządzenia wielofunkcyjne. Oprogramowanie, akcesoria i komponenty są również przeznaczone do sprzedaży.

X-Kom ma wiodącą pozycję w sprzedaży na Allegro, największej wschodnioeuropejskiej platformie handlowej. Oferuje wszystkie możliwe modele i modyfikacje urządzeń elektronicznych w najbardziej atrakcyjnych cenach. Strona główna serwisu informuje o wszystkich nowych produktach, rabatach i popularnych towarach. Rosyjska wersja portalu nie istnieje, ale tłumacze Google i Yandex szybko rozwiązują ten problem. Znajdź właściwą rzecz pomoże podręczny katalog lub pasek wyszukiwania (nazwa jest wpisana w języku polskim). 

 • Zalety:
  • Jak wspomniano powyżej, gama sprzętu komputerowego, akcesoriów i komponentów pozwala na spełnienie wszelkich żądań. Z reguły towary są zawsze w magazynie, istnieje również możliwość wcześniejszego zamówienia nowych pozycji.
  • Ogromna ilość ofert promocyjnych i rabatów, co pozwala na zakup produktów w naprawdę dobrej cenie.
  • "Hot shot" to specjalna oferta, która odbywa się 2 razy dziennie. Jego specyfiką jest maksymalna redukcja kosztów ograniczonej partii towaru. Możesz zaoszczędzić do 90% pierwotnie ogłoszonej ceny, jeśli podejdziesz do niej szybko.

Nie ma żadnych wad, z wyjątkiem braku możliwości wysłania za granicę. W kraju paczki są wysyłane pocztą, kurierem lub odbierane w salonie. Istnieje kilka opcji płatności (kartą, gotówką, przelewem, za pobraniem, pieniądzem elektronicznym). Cudzoziemcom produkty są dostępni do odbioru z jednego z 22 punktów, w których można dokonać wstępnej rezerwacji towaru na stronie internetowej. Jednocześnie zwrot 13% BAT jest możliwy za pośrednictwem operatora lub w całości po przedstawieniu paragonu w sklepie nie później niż 10 miesięcy od daty zakupu.

Komentarze (0)