16 kwietnia 2018 Udostępnij

Szybkie LTE w Galaxy A5

Niezawodny Internet w telefonie to jedna z podstawowych funkcji dzisiejszych smartfonów. Jednym z urządzeń, które świetnie radzą sobie z obsługą sieci, jest Samsung Galaxy A5. To kolejny znakomity model jednego z największych producentów komórek na świecie.

Internet – krótki kawał historii

Nikt z pewnością nie zaprzeczy, że Internet to jedno z największych dokonań naszej cywilizacji, a opracowanie tego rodzaju technologii zmieniło otaczającą nas rzeczywistość nie do poznania. Dziś trudno sobie wyobrazić korzystanie z komórki pozbawionej dostępu do sieci, przez co można odnieść wrażenie, że Internet istniał niejako od zawsze. Historia sieci jest jednak zaskakująco krótka, biorąc pod uwagę jej obecny rozwój i rozpowszechnienie. 

Raptem około pół wieku temu w Stanach Zjednoczonych opracowano koncepcję, na mocy której chciano połączyć kilka komputerów w sposób szeregowy. Znaczy to, że nie należało wyróżniać jednego komputera centralnego. Dzięki temu uniknięto ryzyka awarii całej sieci w przypadku usterki głównego komputera. 

W dość krótkim czasie projekt zrealizowano z powodzeniem, co tylko przyspieszyło dalsze prace nad rozpowszechnieniem idei wielkiej sieci, z której korzystamy obecnie niemal w każdym momencie. Format LTE całkowicie zrewolucjonizował użytkowanie Internetu z poziomu komórki, co widać wyraźnie w przypadku telefonów takich jak Samsung Galaxy A5. Oczywiście sieć to nie wszystkie istotne parametry, na które zwracasz uwagę przy zakupie Samsunga Galaxy A5. Ile cali ma wyświetlacz czy jaka jest rozdzielczość aparatu – to tylko niektóre z pytań, które przychodzą ci do głowy. Jednak LTE to naprawdę absolutna i konieczna podstawa w XXI wieku. 

LTE i Galaxy A5

Long Term Evolution to standard transmisji danych GSM bezpośrednio zastępujący funkcjonujące do tej pory systemy trzeciej generacji. I choć 3G działało naprawdę przyzwoicie, to przy możliwościach oferowanych przez LTE wypada blado. Co również ciekawe, Long Term Evolution bywa określane mianem 4G, co w rzeczywistości nie jest do końca poprawnym nazewnictwem. 

Największą zaletą LTE w przypadku takiego telefonu jak Samsung Galaxy A5 jest oczywiście niezwykle wysoka prędkość transmisji danych. Podczas prowadzonych testów tej technologii dochodziła ona nawet do 150 Mb/s. W rzeczywistych warunkach powtórzenie tego osiągnięcia nie jest oczywiście możliwe, niemniej faktyczny wynik jest i tak o wiele lepszy niż w przypadku innych systemów. 

Ponadto LTE wykazuje bardzo niską wrażliwość na różnego rodzaju zakłócenia i ma minimalne opóźnienia, które nie przekraczają najwyżej kilku milisekund. Z tego powodu format ten uważa się za nadzwyczaj stabilny oraz bezpieczny, co widać już po pierwszych chwilach korzystania. Wideo w HD jest buforowane natychmiast, a dokonywane transakcje nie są przerywane. 

Samsung Galaxy A5 – ile cali ma wyświetlacz?

To pytanie musiało paść i wbrew pozorom ma ono sporo wspólnego z LTE. W końcu korzystanie z sieci często polega na oglądaniu zdjęć, wideo czy przeglądaniu stron internetowych, do czego niezbędny jest wysokiej klasy ekran. Samsung już dawno przyzwyczaił swoich użytkowników do jakościowych wyświetlaczy, a w modelu A5 umieszczono ekran w technologii Super AMOLED o przekątnej 5,2 cala. Ten wymiar pozwala na komfortowe korzystanie i nie zwiększa przy tym zbytnio rozmiarów samego urządzenia. 

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)