6 grudnia 2016 Udostępnij

Zarządzasz flotą w firmie? Dowiedz się, jak wykorzystać monitoring GPS do zarządzania zasobami

Możliwości oferowane przez technologię GPS/GPRS firmom dysponującym flotami pojazdów nie kończą się na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa samochodów i kierowców czy poprawie skuteczności kontroli ich pracy. Monitoring GPS stwarza również możliwość błyskawicznego gromadzenia i przetwarzania nieograniczonej liczby danych, tworzenia dowolnych statystyk za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszą i opracowywania lub modyfikowania na ich podstawie strategii firmy. Oto, co Twojemu przedsiębiorstwu mogą dać Statystyki i Raporty z Systemu GPS.

Firma transportowa

Firmy transportowe to chyba najczęstsi użytkownicy systemów monitoringu GPS. Specyfika ich pracy sprawia, że - po pierwsze - kontrola dyspozytora nad aktualną sytuacją jest większa (brak możliwości wprowadzenia go w błąd przez kierowcę, pozycja ustalana na podstawie twardych danych a nie tego, co wydaje się pracownikowi nieznającemu danej okolicy), a po drugie – że dzięki systemom monitoringu floty użytkownicy mogą kontrolować znacznie większą liczbę pojazdów. Monitoring GPS informuje automatycznie dyspozytora o odstępstwach od harmonogramu, dzięki czemu może on skupić się na tych pojazdach, w których rzeczywiście coś się dzieje. Moduły Raportowe w Systemie Konsalnet GPS pozwalają również tworzyć statystyki awaryjności aut, wypadkowości kierowców czy ich efektywności, co pomaga w prowadzeniu skutecznej polityki personalnej.

Przedstawicielstwo handlowe

Zgodność z harmonogramem pracy jest istotna również dla każdego przedsiębiorstwa posiadającego flotę pojazdów, które musi rozliczać swoich pracowników z wykonywanych przez nich zadań. Moduł Raportowy Konsalnet GPS pozwoli m.in. sprawdzić, jak często dany samochód jeździ rzeczywiście w służbie firmy, a jak często jest on wykorzystywany do celów prywatnych. Firma, może w ten sposób uniknąć płacenia za pracę, która nie została wykonana oraz różnicować trasy, za których rzeczywiście należy się zwrot za paliwo i tych, za które będzie musiał pracownik zapłacić z własnej kieszeni. Podobnie jak w przypadku firm transportowych, tu również dzięki systemom GPS możemy zapoznać się z sytuacją globalną i szybko dotrzeć do wszelkich interesujących nas statystyk.

Przewóz osób

Działalność firmy trudniącej się przewozem osób przypomina działanie firmy transportowej, choć jej specyfika jest jednak nieco inna. Pojazdy takich przedsiębiorstw częściej jeżdżą na ustalonych z góry trasach i według przetestowanych rozkładów jazdy podanych do wiadomości potencjalnych klientów. Tutaj rzadziej zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, a w przypadku spóźnienia lub awarii nie wystarczy telefon do klienta – osób czekających na przystanku nie da się na bieżąco informować o sytuacji. Co więcej podczas przewozu osób, zysk zazwyczaj znamy dopiero po odbyciu kursu, podczas gdy przy transporcie towaru, cenę frachtu ustala się z góry. Korzystanie z modułu raportowego i statystyk za pomocą Konsalnet GPS pozwoli nam m.in. ocenić rentowność danego kursu i wprowadzić ew. zmiany w celu optymalizacji tras przejazdu (np. w zakresie zwiększenia lub zmniejszenia częstotliwość przejazdów na wybranych odcinkach).

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)