23 września 2016 Udostępnij

Temat dotyczący wyboru felg stalowych

Przy doborze felg stalowych powinniśmy być tak samo uważni, jak ma to miejsce w przypadku aluminiowych odpowiedników. Dzieje się tak dlatego, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele produktów nie oryginalnych, których właściwości są odmienne w porównaniu do markowych obręczy.

Felgi stalowe no-name

Nie oryginalne produkty noszą nazwę „no-name”. Wzięło się to od tego, że obręcze tego typu nie mają jasno określonego producenta. Z reguły są fo felgi najniższej, możliwej jakości. Nie spełniają one minimalnych wymagań zarówno, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, jak i jakość wykonania. Widoczne są liczne błędy powstałe podczas procesu produkcji, dlatego takich produktów należy się wystrzegać.

Na co zwrócić uwagę wybierając felgi?

W pierwszej kolejności uwagę zwróć na rant felgi. Jeżeli będzie on miał widoczne wygięcia, lub uszkodzenia innego typu – w przyszłości może skutkować to problemami w postaci uchodzącego z opony powietrza. Opona nie będzie przylegała do felgi prawidłowo, w związku z czym powstanie szczelina, przez którą powietrze będzie mogło swobodnie uciekać.

Wszelkie otwory wentylacyjne felgi nie powinny mieć zadartych krawędzi. Podczas procesu produkcji mogą powstać zadziory i ostre krawędzie, dlatego dobierając felgę pamiętaj o tym, aby zwrócić na to baczną uwagę. Są to swego rodzaju uszkodzenia materiału, które później mogą rzutować nawet na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Jeżeli mowa o otworach, to nie wolno również zapomnieć o otworze na wentyl. Zasada jest identyczna, jak w przypadku otworów wentylacyjnych – nie może być ubytków, lub ostrych krawędzi. Jeżeli zauważysz w tym miejscu jakieś uszkodzenia, porzuć zakup tego, konkretnego produktu.

Zbadaj dokładne wymiary felgi, w szczególności otworu centralnego. Wszystko musi być ściśle dopasowane do parametrów Twojego samochodu, dlatego po upewnieniu się, że felga nie jest uszkodzona, przejdź do pomiarów. Musisz je wykonać bardzo dokładnie, gdyż niewielkie różnice w wymiarach i późniejszy montaż mogą prowadzić do problemów z prowadzeniem auta.

W momencie wybierania felg w przedsiębiorstwie, które się w tym specjalizuje poproś specjalistę, aby dokonał wyważenia. Wyeliminuje on w ten sposób wszelkie odchylenia od płaszczyzny mocującej. Dzięki temu dana felga nie będzie miała negatywnego wpływu na prowadzenie, czy trakcję samochodu. Korzystanie z niewyważonych obręczy powoduje również szybsze zużycie zawieszenia pojazdu.

Waga produktu ma nie małe znaczenie. Felgi stalowe nie oryginalne, za sprawą użytych materiałów są znacznie lżejsze w porównaniu do oryginałów. Dlatego, przed dokonaniem wyboru porównaj wagę oferowanego Ci produktu z wykazem mas danego modelu felgi. Wykaz ten znajdziesz na stronie internetowej producenta.

Dobre, tanie felgi?

Prawda jest taka, że felga dobrej jakości charakteryzuje się odpowiednio wysoką ceną. Dlatego : Należy pamiętać, iż niska cena bierze się nie tylko z obniżonych kosztów produkcji, ale także z jakości zastosowanych stopów metalu i jakości obróbki.”.(cyt.http://ladnefelgi.pl/) Na felgach nie warto oszczędzać. Zakup nie oryginalnego produktu wiąże się nie tylko z niską jakością, rzutuje również na nasze bezpieczeństwo, dlatego dokonuj zakupu felg wyłącznie renomowanych producentów.

Komentarze (0)