22 maja 2022 Udostępnij

Korty do padla w Polsce – gdzie możesz zagrać?

Padel szturmem zdobywa coraz większe rzesze fanów również nad Wisłą. Dlatego korty do padla pojawiają się w coraz to kolejnych miejscowościach w Polsce, dając fanom tego sportu możliwość podjęcia rywalizacji, udziału w zawodach czy wreszcie dobrej i zdrowej dla ciała rozrywki. Dowiedz się, gdzie w Polsce powstały już korty do padla, a także sprawdź, w jaki sposób samemu możesz przyłożyć rękę do rozwoju tej dyscypliny w Polsce.

Korty do padla w Polsce – tam możesz zagrać w swoją ulubioną grę

Jeśli grasz w padel, na pewno zainteresuje Cię to, gdzie w Polsce znajdują się obecnie korty do gry. Dzięki naszemu zestawieniu znajdziesz korty do padla w Polsce, które znajdują się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. A może weekendowy lub wakacyjny wyjazd podyktujesz właśnie grze w padel i wybierzesz się w pobliże atrakcyjnego ośrodka sportowego, w którym możesz zagrać w swoją ulubioną rakietową grę?

Mazowsze i Śląsk – 2 największe ośrodki padla w Polsce

Najwięcej możliwości do gry w padel mają obecnie mieszkańcy województw mazowieckiego i śląskiego. Ci pierwsi mają obecnie do dyspozycji aż 12 kortów do gry, z czego 10 znajduje się w samej Warszawie, a po jednym w Konstancinie i Kozerkach.

Natomiast mieszkańcy województwa śląskiego mogą udać się do wybranego spośród czterech ośrodków (Żory, Chorzów, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza). Ośrodek w Chorzowie oferuje nowoczesne korty do padla, w których można cieszyć się ergonomiczną i wygodna grą w znakomitych warunkach.

Pozostałe korty do padla w Polsce

Na brak możliwości gry w Padel nie mogą narzekać też mieszkańcy Małopolski. W ich województwie czynne są aktualnie cztery korty do gry w padel – 2 w Krakowie oraz po jednym w Tarnowie i Wolbromiu. W różnych lokalizacjach można zagrać w padel także w województwie pomorskim – korty znajdują się tam w Gdyni i Wejherowie.

W pobliżu swoich miejsc zamieszkania w padel mogą zagrać także mieszkańcy innych województw:

  • podkarpackie – w miejscowości Turbia dostępny jest 1 kort do gry w padel;
  • warmińsko-mazurskie – w ośrodku w Wilimach do dyspozycji są aż 3 korty do padla;
  • lubuskie – w padel można zagrać na korcie w Lubieszewicach;
  • zachodniopomorskie – aż 4 korty do padla mają do dyspozycji mieszkańcy Szczecina;
  • łódzkie – w stolicy województwa znajdują się 2 korty do gry w padel.

Rozwijaj padel w Polsce – zbuduj korty do gry

W województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubelskim, podlaskim, świętokrzyskim i opolskim do tej pory nie powstały jeszcze korty do padla. Możesz to zmienić, podejmując współpracę z Padel Team Polska – najszybciej rozwijającą się organizacją, związaną z padlem w Polsce. Jeśli jesteś zarządcą lub właścicielem klubu sportowego lub miejskiego ośrodka sportu i rekreacji, możesz rozwinąć jego działalność właśnie o możliwość gry w padel.

Z Padel Team Polska zrealizujesz nowoczesne inwestycje w infrastrukturę niezbędną do uprawiania tego sportu. Korty do padla w Polsce, które powstały dzięki Padel Team Polska, charakteryzują się najwyższą funkcjonalnością oraz ergonomią gwarantującą pełen komfort nie tylko grania w padel, ale też przebywania na terenie obiektu.

Artykuł partnera

Komentarze (0)