2 marca 2021 Udostępnij

Jak kupować na Amazon z wysyłką ze sklepu internetowego Amazon.pl

W 1994 roku amerykański przedsiębiorca Jeff Bezos stworzył stronę, która miała stać się legendą i największym rynkiem online dla międzynarodowego handlu detalicznego. Jakby wiedząc o tym, Bezos ochrzcił swój pomysł "Amazon", na cześć największej rzeki świata - Amazonki.

Amazon Polska

Projekt Amazon został pierwotnie pomyślany przez Bezosa jako gigantyczna księgarnia. Z czasem jednak z "biblioteki" przerodziła się w coś większego - coś, co dziś otrzymują użytkownicy. Sklep internetowy posiada 34 kategorie produktów, od elektroniki po żywność. Jednocześnie Amazon nie chce stać w miejscu - powstał w USA, a dziś przeniósł się już do Starego Świata i Azji - w tej chwili firma ma biura w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii, Francji, Włoszech i Chinach.

Kindle

Ale jedno pozostaje niezmienne - Amazon to wciąż ostatnia ostoja dla fanów literatury, zarówno tej tradycyjnej - papierowej, jak i nowoczesnej - elektronicznej. A opracowany przez firmę e-czytnik pozostaje jednym z najwyższej jakości, najpopularniejszych, a co najważniejsze najtańszych e-czytników na świecie - więcej o tym tutaj.

W Rosji nie ma oficjalnej strony e-czytników Amazona, ale każdy miłośnik e-booków wie, że standard jakości, minimalizmu i estetyki wśród tych urządzeń wyznacza właśnie Kindle! Z roku na rok linia ta powiększa się na Amazonie: ostatnio do asortymentu Kindle dołączyły modele naprawdę premium, takie jak Oasis i Voyage. Ale regularne $79 Kindle E-reader i $119 Kindle Paperwhite nie idą nigdzie, albo. Przy okazji, jeśli chcesz zaoszczędzić na nich jeszcze więcej, polecamy zakup ich w Czarny Piątek lub Cyber Poniedziałek. W te dni Amazon zazwyczaj bardzo obniża ceny swoich produktów. W ubiegłym roku rabat wynosił aż 40%.

A najważniejsze jest to, że teraz wszystkie urządzenia Kindle: zarówno czytniki jak i tablety mogą być wysyłane do Rosji Qwintry Air bez żadnych problemów, nawet jeśli nie mają powiadomienia, ponieważ Federalna Służba Bezpieczeństwa niedawno usunęła ograniczenia dotyczące importu towarów tej kategorii.

Specyfika firmy Amazon

Aby z powodzeniem robić zakupy na Amazon, musisz wiedzieć:

  • Specyfika miejsca;
  • Oferty specjalne na stronie i jak z nich korzystać;
  • Jak dokonać zakupu.

Amazon w języku rosyjskim nie działa, ale zrozumieć strukturę witryny jest dość prosta, nawet bez znajomości języka angielskiego. W ostateczności możesz skorzystać z automatycznego tłumacza Google. Wchodząc na Amazon po raz pierwszy, prawdopodobnie zgubisz się bez szczegółowych informacji na temat tego, co i gdzie wybrać, kupić i zorganizować. Jednak po kilku minutach dogłębnego zapoznania się z jego strukturą, korzystanie ze wszystkich usług Amazona staje się nieporównywalnie łatwiejsze.

Na początek musisz zrozumieć, że Amazon nie jest zwykłym sklepem internetowym. W rzeczywistości Amazon jest swego rodzaju symbiozą, łączącą zarówno tradycyjny handel, w którym firma sama działa jako sprzedawca, jak i zapewniającą miejsce do handlu dla sprzedawców zewnętrznych. Obie opcje są na swój sposób wygodne i opłacalne. Użytkownicy powinni jednak mieć świadomość, że duży, uznany system handlowy, jakim jest Amazon, posiada bardziej rozbudowane, niezawodne i szybkie mechanizmy zwrotu zakupionych towarów, co oznacza, że z Amazonem w ogóle wygodniej i bezpieczniej jest współpracować.

Strona główna www amazon com jest zazwyczaj wypełniona wszelkiego rodzaju zniżkami i gorącymi ofertami. Jeśli nie masz konkretnych rzeczy, które chcesz kupić, nie ma to większego sensu. Z wyjątkiem paska "Deals recommended for you", który wyświetla przecenione przedmioty, które kiedykolwiek przeglądałeś lub podobne do nich.

Specjalności strony: Amazon Prime

Najważniejszą ofertą specjalną Amazona jest dostępność dedykowanego systemu Amazon Prime, który pozwala za stałą opłatą (99 USD rocznie) cieszyć się darmową dwudniową wysyłką na terenie USA, a także zniżkową wysyłką jednodniową, która będzie kosztować posiadaczy Prime 3,99 USD.
Należy pamiętać, że Amazon Prime nie stosuje się do wszystkich produktów - nie ma wyraźnej gradacji, ale większość przedmiotów, które kupisz od Amazon będzie nadal w stanie dostarczyć za pośrednictwem tego systemu, ale produkty innych firm są dostarczane z Prime Advantage bardzo rzadko.

Jak dokonać zakupu na Amazon?

Amazon praktycznie nie różni się od większości dużych sprzedawców internetowych, a jeśli się różni, to na pewno na lepsze. Nie ma żadnych głupich ograniczeń - nasi użytkownicy mogą przeglądać stronę z dowolnego ip-store (w przeciwieństwie do Timberlanda), nie ma też problemów z różnymi adresami rozliczeniowymi i wysyłkowymi.

Kolejny duży plus Amazon - strona akceptuje zagraniczne karty płatnicze. Oznacza to, że aby zapłacić za swoje zakupy, musisz po prostu podać dane swojej karty bankowej.
 

Komentarze (0)