26 września 2022 Udostępnij

Dary Anioła – dlaczego warto postawić na audiobook?

Istnieje dużo ciekawych, zajmujących historii, które nieustannie zrzeszają fanów z całego świata. Zdecydowana większość z nich pierwotnie miała postać książki, a dopiero potem została przekształcona w filmy czy seriale. Co, jeśli ktoś bardzo chce zapoznać się z pierwowzorem, ale czytanie książek to dla niego mordęga? Niektórzy przecież usypiają już po kilku pierwszych stronach, nawet jeśli nie jest to wersja papierowa, a ebook. Być może dla takich osób najlepszym rozwiązaniem byłby audiobook. Dlaczego warto go wybrać i jakie są jego zalety? 

Audiobook najlepszym wyborem

Coraz więcej osób, kiedy chce przeczytać książkę, wybiera audiobooki. Zamiast dosłownie czytać dany tekst, można go wysłuchać. Audiobooki najczęściej wybierane są w przypadku powieści, szczególnie wtedy, kiedy dana seria ma kilka tomów. Jakie są zalety audiobooków i dlaczego są one ostatnimi czasy tak chętnie wybierane?

  1. Wygoda jest kluczową zaletą książek, które można słuchać. W przypadku wersji papierowych, a nawet w przypadku ebooków, czytelnik musi wodzić wzrokiem za tekstem, co wymaga od niego odpowiedniego ułożenia ciała. Audiobook natomiast daje na tyle dużą swobodę, że słuchać go można nawet w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami.
  2. Przy okazji słuchania audiobooków odpoczywają nasze oczy. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli komuś doskwiera suchość oczu czy ich łzawienie. Zamiast męczyć się jeszcze bardziej, można po prostu wsłuchać się w głos lektora.
  3. Zawsze i wszędzie to idealne określenie, jeśli mowa o audiobookach, bo można ich słuchać dosłownie w każdym momencie. W czasie podróży, nawet jeśli jest się kierowcą, a także w środku nocy bez potrzeby zapalania światła. Nie ma żadnych przeszkód, żeby w każdym momencie wyciągnąć telefon i włączyć sobie książkę.
  4. Czasami czytanie książki może być nudne, potrafi wzbudzać senność. Tymczasem audiobooki cechują się tym, że czytane są przez znakomitych lektorów, którzy wiedzą, w jaki sposób zmienić swój głos tak, aby oddawał atmosferę historii. Zdarza się, że to właśnie ta umiejętność sprawia, iż coraz więcej osób sięga po tę wersję książki.

Popularna historia w wersji audio

Popularność audiobooków daje nadzieję autorom książek, że ich dzieła trafią do rąk większej ilości ludzi. Nawet jeśli są to popularne historie, w wersji audio mają szansę na nowe życie. Seria Dary Anioła autorstwa Cassandry Clare to jeden z najlepszych przykładów, gdzie znana już szerszej publiczności seria zauroczyła serca słuchaczy po tym, kiedy trafiła na telefony czy odtwarzacze audiobooków. Dary Anioła – audiobook, który wprowadza słuchacza w pełną finezji i zwrotów akcji przygodę, gdzie główna bohaterka Clary Fray odkrywa, że świat, w którym przyszło jej żyć, różni się diametralnie od tego, co do tej pory uważała. Nie dość, że zaczyna dostrzegać rzeczy niewidoczne dla innych, to jeszcze spotyka na swej drodze tajemniczych ludzi, którzy, jak się okazuje, mają zostać fundamentalną częścią jej przyszłości. Nieodgadniona tajemnica rodzinna, porwanie, wartka akcja, a do tego romans okraszony wieloma przeszkodami – wszystko to sprawia, że sięgnięcie po audiobook Darów Anioła jest idealnym pomysłem. Jest to kilka tomów cudownej przygody, od której nie sposób się oderwać.

Wybierz audiobook, zyskaj niezapomniane przeżycia

Audiobooki mają to do siebie, że dużą ich ilość można zebrać w jednym miejscu. Nawet jeśli chodzi o wielotomowe serie, gdzie pojedyncze części historii liczą sobie kilkaset stron, umieszczenie wszystkiego w jednej aplikacji jest wygodne, dzięki swobodnemu dostępowi do nich w każdym miejscu, o każdej porze. Światy fikcyjne pełne barw i przygód naszych ukochanych postaci, przy pomocy lektorów ożywają, a my mamy szansę na to, żeby poznawać je raz po raz, nawet wtedy, kiedy nasze oczy są czymś zajęte. Niezapomniane przeżycia, chwile, które zostają z nami na dłużej, a także postacie, z którymi się utożsamiamy – wszystko to mamy na wyciągnięcie ręki.

Artykuł partnera

Komentarze (0)