24 września 2018 Udostępnij

Pobieranie z Youtube stworzone dla każdego

W dobie ogólnodostępnego szybkiego internetu bywanie na platformie Youtube stało się nadzwyczaj popularnym zajęciem. Oprócz Facebooka czy Twittera, propozycja od Googla także jest znanym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Jednak co w przypadku, gdy połączenie internetowe jest w danym momencie niedostępne? Wtedy z pomocą przychodzi pobieranie z Youtube.

Historia rewolucyjnego pomysłu

Serwis powstał na początku 2005 roku za sprawą trzech byłych pracowników firmy Paypal. W jego założeniach było bezpłatne umieszczanie i dzielenie się własną twórczością audiowizualną bez większych ograniczeń. Inni użytkownicy oprócz jej oglądania, mogliby oceniać ich jakość za pomocą łapek w górę, bądź w dół. Pierwszym filmikiem wgranym na wersję testową platformy przez jednego z twórców Jaweda Karima, był materiał o słoniach, który trwał tylko osiemnaście sekund. Od tamtego czasu popularność serwisu eksplodowała, wynosząc stronę na 5 miejsce w prestiżowym rankingu Alexa Internet.

Pomysły nowego właściciela

Youtube odniósł na tyle olbrzymi sukces, że w 2006 roku został zakupiony przez Google za 1,65 miliarda dolarów. Internetowy gigant z miejsca zabrał się za modernizację serwisu, dodając coraz to nowe opcje, a także stopniowo odświeżając szatę graficzną strony. Pozwoliło to na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój, a w ostatecznym rozrachunku status najbardziej znanego serwisu z możliwością udostępniania filmów.

pobieranie z Youtube

Zostanie youtuberem szansą na sukces?

W obecnym kształcie platforma pozwala na duże możliwości rozwoju dla samych twórców. Takie możliwości daje dbanie o własny kanał, pozwalający na pozyskiwanie widowni i kreowanie własnego community. Jest ono liczone miarą subskrypcji, czyli specjalnego oznaczenia kanału przez widza, który utożsamia się w większym stopniu z twórcą i jego filmikami. Oprócz realizacji pasji i popularności, Youtube pozwala zarabiać na swojej twórczości. Jest to możliwe dzięki ilości wyświetleń materiału, a także przerywanie go reklamami. Znane są przypadki wielomilionowych zarobków, osiągniętych przez najbardziej rozbudowane i wpływowe kanały, np. Pewdiepie czy Logan Paul.

Pobieranie z Youtube nigdy nie było prostsze

Pomimo wielu wprowadzonych modyfikacji, nadal nie istnieje możliwość korzystania z filmów w przypadku braku dostępu do sieci internetowej. Rozwiązanie pojawiło się z zewnątrz, błyskawicznie wypełniając niszę istniejącą na rynku. Jedną z propozycji jest strona mp3youtube.pl, w prosty sposób pozwalająca cieszyć się youtubowymi dobrami. Jedynymi warunkami jest chwilowy dostęp do internetu i link URL, który po wklejeniu pozwala na szybkie pobieranie z Youtube dowolnych materiałów na własny użytek. Strona charakteryzuje się ergonomią, szybkim dostępem do odpowiednich opcji, a także możliwością zakupu konta premium, pozwalającego na najszybszy transfer danych.

Różni ludzie, różne potrzeby

Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w przypadku wyjazdu w odległe strony, gdzie ciężko o jakikolwiek dostęp do sieci. W takim przypadku można zaplanować pobranie odpowiednich filmików, które następnie będą dostępne na dysku w każdym momencie. Pobieranie z Youtube sprawdzi się także wśród osób lubiących gromadzić ulubione materiały we własnej biblioteczce,mając pewność, że gdy znikną one z serwisu i staną się niedostępne prawdopodobnie na zawsze, będą mieć do nich dostęp.

Komentarze (0)