9 listopada 2021 Udostępnij

Inicjatywy na rzecz zmiany miejsca pracy w przyszłości

We współczesnym świecie praca stała się raczej koniecznością niż luksusem. Niemal każdy został zmuszony do pracy, w której płaci wystarczająco dużo, aby przeżyć, ale za mało, aby cieszyć się czasem wolnym lub zadbać o siebie. Niestety, praca dla innych staje się normą. Ludzie zostali zmuszeni do pracy, której nie znoszą, bez możliwości odmowy. Praca nie jest już tylko produktem ubocznym osobistych talentów i potencjałów danej osoby; praca jest teraz środkiem przetrwania dla wielu ludzi w dzisiejszych czasach.

Zdrowie jest jednym z najważniejszych aspektów życia. W Stanach Zjednoczonych koszty opieki zdrowotnej wciąż rosną, mimo cięć podatkowych dla pracodawców. W kraju, który szczyci się swoją hojnością dla obywateli, fakt, że koszty opieki zdrowotnej wciąż rosną pomimo cięć w wynagrodzeniach pracowników jest przygnębiający. Przekonanie, że praca oznacza ryzykowanie zdrowiem, skłania ludzi do porzucania kariery i szukania pracy w krajach, gdzie opieka zdrowotna jest bardziej przystępna.

Praca oznacza również zagrożenie urazami. Urazy w miejscu pracy są powszechne, choć zwykle dotyczą zadań związanych z pracą. Obrażenia obejmują zarówno proste zwichnięcia i nadwyrężenia, jak i poważne formy zawałów serca i udarów mózgu związanych z pracą. Rosnące koszty ubezpieczenia zdrowotnego powinny być istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, czy odłożyć na później karierę, która może zagrozić naszemu życiu.

Praca, która nie wymaga wychodzenia z domu, jak na przykład praca doręczyciela czy kelnera/kelnerki, wymaga życia bez pewnych luksusów, z których w przeciwnym razie moglibyśmy korzystać na co dzień. Czteroosobowa rodzina prawdopodobnie byłaby w stanie wygodnie żyć za pensję zarobioną w domu, ale większość ludzi nie może sobie pozwolić na taką inwestycję. W rzeczywistości, koszt mieszkania w Stanach Zjednoczonych jest obecnie wyższy niż 20 lat temu. Praca jest czymś, co większość z nas musi robić każdego dnia, a czasami musimy pracować ciężej niż kiedykolwiek, aby związać koniec z końcem. Dobre oferty pracy można znaleźć na praca Lublin.

Jakby życie w niepewnych czasach nie było wystarczająco złe, nie zapominajmy o niepewności, jaką niesie ze sobą praca. Miejsca pracy mogą stać się celem napastników, a urazy odniesione w pracy mogą prowadzić do trwałych uszkodzeń, których nie da się naprawić. Dzięki postępom w zakresie leczenia urazów i zapobiegania im, prawdopodobieństwo doznania urazów fizycznych w pracy jest znacznie mniejsze niż jeszcze pokolenie czy dwa temu. Jednak wypadki nadal się zdarzają i nawet jeśli robisz wszystko, co możliwe, aby utrzymać bezpieczne środowisko pracy, wypadki nadal mogą się zdarzyć. Sprawdź oferty pracy z bezpiecznego źródła na praca Anglia.

praca w biurze

Większość z nas nigdy nie będzie musiała doświadczyć traumy związanej z wypadkiem w pracy. Ale wyobraź sobie, że jesteś osobą z zaburzeniami rozwoju lub niepełnosprawnym fizycznie dzieckiem. Każdy dzień spędzony w pracy i czas spędzony przed komputerem to potencjalne cierpienie na całe życie. Spędzanie części dnia na wykonywaniu zadań, które nie przynoszą Ci żadnych realnych korzyści, może prowadzić do zwiększonego stresu i niepokoju, co z kolei może zwiększyć ryzyko wystąpienia depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych.

Poza potencjalnym brakiem poczucia bezpieczeństwa, praca jest również stratą czasu spędzonego na wykonywaniu zadań, które nie wnoszą absolutnie nic do naszego życia. Ze względu na zwiększone ryzyko urazów, wielu pracodawców wymaga od pracowników wykonywania pewnej liczby rutynowych zadań. Zadania te nie wnoszą żadnej realnej wartości dodanej, więc firmy przeznaczają na nie określoną liczbę godzin tygodniowo. Nawet jeśli zadanie to zwiększa twoją wartość, poświęcanie godziny lub dwóch dziennie na ten konkretny zestaw umiejętności nie ma sensu z finansowego punktu widzenia.

Automatyzacja całkowicie zredukuje potrzebę zmian w ludzkiej sile roboczej. Wszystkie rutynowe i przyziemne zadania będą wykonywane przez sztuczną inteligencję lub systemy robotyczne. Do czasu, gdy automatyzacja stanie się naprawdę przystępna cenowo, większość rutynowych zawodów zostanie zautomatyzowana. Istnieją jednak pewne zawody, które zawsze będą dostępne dla osób niepełnosprawnych i z ograniczeniami fizycznymi. Osoby niepełnosprawne i pracownicy służby zdrowia będą musieli współpracować ze swoimi administratorami i programistami, aby zapewnić, że te rodzaje pracy pozostaną opłacalne.

Komentarze (0)