30 czerwca 2016 Udostępnij

Polacy na Euro – na co mamy szanse?

Polska reprezentacja do tej pory świetnie radzi sobie podczas EURO 2016 we Francji. Najbliższe spotkanie z Portugalią rozstrzygnie, czy mamy szansę na półfinał. Doskonała współpraca w polskim zespole oraz wysoki indywidualny poziom zawodników dają nadzieję na zwycięstwo.

Polska drużyna na tle reprezentacji innych krajów

Jeszcze w listopadzie 2015 roku brytyjski dziennik „The Telegraph” uszeregował drużyny pod względem tego, jakie szanse każda z nich ma podczas Mistrzostw Europy 2016. Polska zajęła w tej klasyfikacji 10 miejsce. Najmocniejszymi zawodnikami drużyny reprezentacji Polski są według dziennikarzy „The Telegraph” Robert Lewandowski (kapitan reprezentacji), Arkadiusz Milik, Kamil Grosicki oraz Grzegorz Krychowiak, grający na co dzień w najlepszych europejskich drużynach. Piłkarze ci zdaniem dziennikarzy mogą zapewnić Polsce grę w ćwierćfinałach.

Prognozy „The Telegraph” rzeczywiście częściowo się spełniły: Polacy dzięki wygranej w 1/8 finału z drużyną Szwajcarii awansowali do ćwierćfinału. W meczu, który odbędzie się 30 czerwca na stadionie w Marsylii, zmierzą się z drużyną Portugalii. Co ciekawe część drużyn, które w zestawieniu gazety wyprzedziły Polskę: Chorwacja, Austria, Hiszpania oraz Anglia, nie awansowały do ćwierćfinałów. Mecze w 1/4 finału EURO zagrają natomiast Walia i Islandia.

Doskonała gra drużyn tych dwóch krajów oraz drużyny Polski to największe niespodzianki tegorocznych mistrzostw. Transmisje na żywo meczów z udziałem tych drużyn, szczególnie Polska - Szwajcaria oraz Islandia-Anglia były dla fanów piłki nożnej wyjątkowo emocjonującym przeżyciem.

Szanse Polski w meczu z Portugalią

Po zwycięskim meczu drużyny Portugalii z drużyną Chorwacji 25 czerwca dowiedzieliśmy się, że w ćwierćfinale zmierzy się ona z drużyną Roberta Lewandowskiego. Wynik meczu Portugalii z Chorwacją rozstrzygnął się dopiero podczas dogrywki, kiedy to drużyna portugalska strzeliła
Chorwatom gola.

Podczas meczu z Portugalią ogromne nadzieje kibice polskiej drużyny będą z pewnością pokładali w jej kapitanie, który ma duże doświadczenie w pojedynkach z portugalskimi zawodnikami. Jako zawodnik Borussii Dortmund w meczach z Realem Madryt trzykrotnie zmierzył się z Pepe, jednym z najlepszych piłkarzy reprezentujących Portugalię. Innym mocnym punktem drużyny portugalskiej jest też Cristiano Ronaldo, który w poprzednich mistrzostwach Europy, EURO 2012 zdobył dla Portugalii 3 bramki.

Dotychczasowa gra polskiej reprezentacji pozwala jednak mieć nadzieję, że obaj gwiazdorzy nie okażą się nie do pokonania. Nadzieję tę daje chociażby gol Arkadiusza Milika w meczu z Irlandią Północną, a także jego duży udział w bramce strzelonej przez Jakuba Błaszczykowskiego, która pozwoliła Polskiej drużynie pokonać Ukrainę. Drugi podczas EURO 2016, precyzyjny strzał niedocenianego przed mistrzostwami Jakuba Błaszczykowskiego zapewnił Polsce wygraną ze Szwajcarią i awans do 1/4 finału.

Podczas mistrzostw doskonale radzi sobie na boisku także Łukasz Fabiański, który mimo wielu niebezpiecznych sytuacji, m.in. strzału z rzutu wolnego Erena Derdiyoka w meczu ze Szwajcarią, przepuścił dotychczas tylko jeden strzał, wykonany przez Xherdana Shaqiri'ego. Jeżeli zawodnicy ci w meczu z Portugalią będą prezentowali dotychczasowy poziom, mamy realne szanse na zwycięstwo.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)