16 kwietnia 2018 Udostępnij

Czy opłaca się kupić koronę czeską w kantorze internetowym?

Kantory internetowe są coraz bardziej powszechne, ale nie każdy wie kiedy i jaką walutę opłaca się w nich kupować. Po co nam kantory internetowe i dlaczego warto w nich przewalutować swoje środki? Czy koronę czeską także? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Co to jest kantor internetowy?

Kantor internetowy to platforma do bezgotówkowej wymiany walut online. Pozwalają one na wymianę waluty przy pomocy strony internetowej kantoru, jak i bankowości internetowej. Zanim jednak wymienimy walutę online, najpierw jednak musimy mieć założone konto walutowe w banku. Użytkownik musi najpierw zasilić środkami swój rachunek w kantorze online, po czym dokonuje przewalutowania. Po zaksięgowaniu przez dany kantor internetowy jego transakcji, na jego koncie pojawia się określona suma w wybranej przez niego walucie. Zarówno rejestracja, jak i prowadzenie konta jest w kantorach internetowych zupełnie bezpłatne.

Kantor internetowy - wysokość kursów walut

Niektórzy myślą, że korzystanie z kantorów internetowym opłaca się wyłącznie osobom spłacającym kredyt walutowy. Nie wiedzą, że wymiana walut online to nie tylko sposób na oszczędzanie pieniędzy. W ich mniemaniu oszczędności na wymianie waluty są zbyt małe, by warto było otwierać takie konto.

Ale kantor internetowy to coś więcej, niż oszczędna wymiana waluty. To połączenie świata finansów z nowymi technologiami. Oferują one nowe możliwości dla nas, np. możliwość zamówienia kursu online. Dobry kantor internetowy to także bardzo dobra obsługa klienta, która dba o to, aby w naszych transakcjach nie pojawił się błąd. Do tego wszystkiego spready walutowe, czyli opłata za wymianę waluty jest nawet 70% niższa niż w banku lub kantorze tradycyjnym. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak obliczyć krok po kroku opłatę za przewalutowanie środków, przeczytaj: Opłata za wymianę waluty – jak ją policzyć?

Korona czeska – czy kupić online?

Okazuje się, że nie tylko te najpopularniejsze waluty, takie jak: funt, dolar, frank czy euro warto kupić w kantorze internetowym. Wyjeżdżając do Czech, można część środków wymienić tanio w kantorze internetowym, a następnie skorzystać z nich do zapłacenia online za pobyt w hotelu. Wejdź na https://kantoronline.pl/kurs-czk-pln, żeby sprawdzić jaki jest kurs korony czeskiej w tym serwisie. Pamiętać jednak należy, że wymieniając koronę czeską bezgotówkowo, będziemy mogli skorzystać z tych środków wyłącznie do zlecania przelewów. Dlatego rekomendujemy, żeby pozostałą część środków wymienić na miejscu, czyli w Czechach w tradycyjnym kantorze, pamiętając tylko, by unikać wymiany w okolicach dworców autobusowych, gdzie jest ona zazwyczaj droższa.

Podsumowując

Przygotowując się do wyjazdu do Czech, prędzej czy później pojawi się aspekt finansowy. Ale wiedząc jakie są wszystkie obecnie dostępne sposoby na wymianę walut, łatwiej wybrać idealną opcję dla siebie. Może lepiej wybrać kantor internetowy, dzięki któremu wymienimy nasze środki szybko, bezgotówkowo i oszczędnie? Ta decyzja, choć z pewnością jest warta uwagi, zależy jednak całkowicie od nas i naszych preferencji.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)