28 stycznia 2020 Udostępnij

Dlaczego warto zmienić ubezpieczyciela?

Stałość w uczuciach, to szlachetna cecha. Nie mniej jednak nie w tym przypadku. Poniższy artykuł będzie uparcie twierdził, że warto zmienić swojego obecnego ubezpieczyciela OC, dlaczego? Zapraszam do lektury!

Są takie rzeczy w życiu, których nie lubimy robić – wiadomo każdy ma inne, jednak niektóre się powtarzają np. zadzwonienie/pójście do urzędu, zapisanie dziecka do żłobka samorządowego i sprawdzanie miejsca na liście oraz zmiana ubezpieczyciela OC. To ostatnie nie jest takie straszne jak się wydaje, co więcej można to zrobić szybko i bezboleśnie, a przy tym możemy zaoszczędzić, a o to przecież chodzi.

Po co?

Tyle szukałem obecnego ubezpieczyciela, mam wrażenie, że przeanalizowałem wszystkie oferty na rynku, minął rok, a ja znowu mam szukać czegoś nowego? Przecież na pewno nic lepszego nie znajdę, już wtedy nic lepszego nie było.

Z jednej strony prawda – napracowałeś się ostatnio, przeanalizowałeś mnóstwo ofert, wybrałeś najlepszą i co? No i teraz dobrze jest zrobić to samo. Przedłużająca się automatycznie oferta wskoczy na te same warunki, my nie musimy się niczym martwić, bo ubezpieczenie mamy, ale też musimy mieć świadomość, że za wygodę przyjdzie nam zapłacić droższym OC – droższym pod tym względem, że nowy ubezpieczyciel na pewno da nam lepszą ofertę.

Zdecyduj się

Jasne możemy zasłaniać się brakiem czasu. Ciągle biegamy, mamy dużo załatwieni i w ogóle nie mamy w głowie tego, do kiedy mamy OC. Wolimy zostawić to, tak jak jest i nie myśleć o tym, czy faktycznie płacimy więcej niż inni.

Ale z drugiej strony, jak uświadomimy sobie, że w dobie internetu te argumenty można zbić od razu, bo tak naprawdę żeby wybrać jakiś produkt wystarczy kilka chwil. Nie musimy wychodzić z domu, wystarczy, że przed zakończeniem obecnej umowy wpiszemy w wyszukiwarkę internetową kalkulator OC lub porównywarka OC. Wejdziemy w jakikolwiek link, uzupełnimy formularz i przekonamy się, że faktycznie to, co płacimy obecnie jest droższe od tego co proponuje nam nowy ubezpieczyciel.

Kiedy?

Na szczęście nie jest tak, że jeśli nasza umowa przedłuży się automatycznie jesteśmy skazani na to OC do końca trwania umowy. Mamy możliwość zrezygnowania z niej w każdej chwili, musimy tylko pamiętać o tym, że poniesiemy koszty za czas trwania tego ubezpieczenia – czyli od dnia rozpoczęcia do dnia wypowiedzenia. Więcej na temat OC sprawdzisz na http://kalkulator-ubezpieczen.pl/ .

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)