7 maja 2019 Udostępnij

Pochłaniacze wilgoci – tego nie może zabraknąć w twoich przesyłkach

Niektóre produkty, przechowywane w opakowaniach magazynowych lub zapakowane do transportu, są – zdecydowanie bardziej niż inne – podatne na niekorzystne działanie wilgoci i pary wodnej. Jednak jest sposób na to, żeby ochronić je przed skutkami tych zjawisk. Jaki? Wystarczy zastosować pochłaniacze wilgoci w saszetkach.

Wilgoć – którym przedmiotom szkodzi najbardziej?

Podczas transportu lub przechowywania w magazynie, najbardziej podatne na wilgoć są wszelkiego rodzaju sprzęty elektroniczne – komputery, sprzęt AGD i RTV oraz innego rodzaju urządzenia elektryczne – a także wyroby metalowe, maszyny, odzież i obuwie, (w tym, szczególnie galanteria skórzana). Żeby jak najlepiej ochronić je przed działaniem wilgoci i pary wodnej, stosuje się specjalne pochłaniacze wilgoci, takie, jak dostępne w tym sklepie: https://www.rajapack.pl/torby-worki-woreczki/opakowania-antykorozyjne/pochlaniacz-wilgoci-w-saszetkach_C137020.html. Pochłaniacze wilgoci w saszetkach i woreczkach doskonale sprawdzą się podczas przechowywania i pakowania przedmiotów, które powinny unikać wilgoci, która z kolei może niekorzystnie wpłynąć na ich prawidłowe funkcjonowanie lub trwałość.

Pochłaniacze wilgoci – najlepsza ochrona przed wilgocią i parą wodną

Żeby zachować odpowiednią wilgotność w pudełku, folii lub jakimkolwiek innym opakowaniu, wystarczy umieścić w nim pochłaniacze wilgoci. Tego rodzaju produkty wykazują właściwości absorbujące, dzięki czemu możliwe jest zachowanie wilgotności na odpowiednim poziomie. Co ważne, to artykuły, które są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego łatwo można je dopasować do wielkości paczki. Warto przy tym podkreślić, że są wykonywane z niepalnych i nietoksycznych materiałów. To powoduje, że nawet te przechowywane przez dłuższy czas nie wpływają negatywnie na zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników, którzy mają z nimi styczność.

Pochłaniacze wilgoci w saszetkach – zalety

Głównym zadaniem pochłaniaczy wilgoci jest ochrona materiałów i towarów przed wilgocią, zarówno podczas transportu, jak i długotrwałego przechowywania. Jakie są najważniejsze zalety tego typu produktów?

  • Można je stosować w kartonach, kontenerach i innych opakowaniach

  • Są łatwe w użyciu – wystarczy umieścić je wewnątrz szczelnego opakowania

  • Utrzymują niski poziom wilgoci

  • Zabezpieczają produkty przed pleśnią i grzybami

  • Są nietoksyczne i wykonywane z naturalnych materiałów

  • Są bezpieczne dla produktów – pozostają suche nawet przy nasyceniu

Wszystkie te cechy sprawiają, że pochłaniacze wilgoci w saszetkach to najlepszy sposób na ochronę produktów przed wilgocią.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)