30 czerwca 2021 Udostępnij

Andrea Bocelli: Dlaczego kazał synowi Matteo czekać latami na śpiew przed "najpiękniejszą" chwilą

ANDREA BOCELLI ujawnił, dlaczego kazał swojemu synowi Matteo czekać tyle lat na śpiew, podczas gdy jego córka Virginia zaczęła już występować w wieku dziewięciu lat, a także "najpiękniejszą" rzecz, kiedy to zrobił. Obejrzyjcie wywiad z nimi oraz niezwykłe nagranie z pierwszego publicznego występu Matteo w wieku 18 lat.

Matteo ma dopiero 23 lata, ale szybko staje się gwiazdą światowego formatu. Strzelił do sławy śpiewając piosenkę tematyczną Disneya Fall On Me z filmu Dziadek do orzechów i cztery królestwa w 2018 roku, a także zaczął pojawiać się na scenie na niektórych koncertach swojego ojca w tym samym roku. Wtedy jeszcze studiował muzykę, a Andrea przyznał, że miał wątpliwości, czy jego syn "jest gotowy". Od tego czasu Matteo zaczął tworzyć własną karierę solową, z debiutanckim albumem spodziewanym w nadchodzących miesiącach.

Matteo faktycznie zadebiutował we wrześniu 2016 roku na pełnej gwiazd gali Celebrity Fight Night Italy, którą jego ojciec i druga żona Veronica goszczą co roku.

Został wyciągnięty z tłumu, aby zaśpiewać arię, najwyraźniej bez ostrzeżenia, bez mikrofonu i z Andreą towarzyszącym mu na fortepianie. Możesz przewinąć w dół, aby obejrzeć ten niesamowity moment i usłyszeć, jak imponujący jest głos Matteo.

Czytaj więcej o: Matteo Bocelli

Andrea Bocelli i Matteo Bocelli

W tym czasie, Andrea powiedział: "Jakiś czas temu Matteo ujawnił, że chciałby pójść w moje ślady, że tak powiem. Dla rodzica jest to... trudne do zrozumienia i wsparcia, ponieważ bardzo dobrze znam wszystkie trudności związane z tą pracą". A do nich będzie musiał dodać trudności związane z byciem synem artysty".

Jednak 18 miesięcy później, Matteo zdobył sławę (prawdopodobnie prawie tak samo ze względu na swój wygląd jak głos), gdy nagrali razem Fall On Me.

W wywiadzie BBC Breakfast w listopadzie 2018 roku Andrea i Matteo dyskutowali o tym, dlaczego młodzieńcowi kazano tak długo czekać. Zwłaszcza, że jego młodsza siostra Virginia zaczęła występować publicznie i śpiewać z ich ojcem w wieku dziewięciu lat. 

Andrea powiedział: "Ponieważ nie był gotowy. A teraz nie wiem, czy jest gotowy, czy nie".

Matteo wskoczył, mówiąc: "Nie jestem jeszcze gotowy!".

Andrea dodał: "Teraz jest studentem w konserwatorium śpiewu i mam nadzieję, że zostanie bardzo dobrym piosenkarzem."

Matteo ujawnił, jak wiele pomocy jego ojciec udzielał przez lata i nadal udziela.

Matteo powiedział: "Grałem na pianinie od szóstego roku życia. Zacząłem studiować śpiew trzy lata temu, ponieważ mój tata powiedział, że musisz poczekać na zmianę swojego głosu, bo inaczej możesz go, nie złamać, uszkodzić."

Młoda Virginia, oczywiście, nie ma rozwiniętego dorosłego głosu, ale nie będzie musiała czekać, aż jej głos się złamie, jak jej brat.

Matteo zadebiutował na płycie z Andreą w utworze Fall On Me, który pojawił się również na albumie Si jego ojca.

Andrea wyjaśnił dlaczego zdecydowali się na ten utwór i jaki niesamowity efekt przyniósł.

Andrea powiedziała: "Ten duet jest w tym albumie, ponieważ szczerze mówiąc uważam, że ta piosenka jest naprawdę piękna. Ma piękną harmonię, z tego powodu zdecydowaliśmy się zaśpiewać razem. W przeciwnym razie moglibyśmy czekać kilka lat (aby zaśpiewać razem)."

Światowa popularność piosenki doprowadziła do tego, że Matteo dołączył do swojego ojca, aby wykonać ją w programach telewizyjnych i na scenie na całym świecie, co doprowadziło do kolejnego "pięknego momentu" dla Andrei.

Andrea powiedział: "Najpiękniejszą rzeczą dla mnie jest zobaczyć reakcję ludzi, publiczności, a on miał wspaniałą reakcję. Więc, jako ojciec, dla mnie to było piękne doświadczenie.

Od tego czasu Matteo pojawił się na największych scenach na całym świecie, w tym w Koloseum w Rzymie.

Pracuje również nad swoim debiutanckim albumem, utrzymując szczegóły w ścisłej tajemnicy, ale publikując regularne zapowiedzi na swoim profilu na Instagramie.

W zeszłym roku, podczas Q&A na YouTube, Matteo zdradził: "Komponujemy wiele piosenek, którymi mamy nadzieję podzielić się z wami już wkrótce. Piszę dużo nowej muzyki."

W zeszłym miesiącu zamieścił: "Nie mogę się doczekać, aby wkrótce podzielić się z wami moją muzyką."

Komentarze (0)