7 lipca 2016 Udostępnij

Hot Spot - jak z niego skorzystać?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale obecnie możliwy jest całkowicie darmowy dostęp do internetu w wielu miejscach. Już nie jest konieczne posiadanie swojego pakietu, aby korzystać z możliwości jakie daje sieć. W coraz większej liczbie miast powstają specjalne punkty, które umożliwiają bezproblemowe korzystanie z internetu. Dzięki nim możesz mieć dostęp do sieci zupełnie za darmo. Przyjrzyjmy się zatem co dokładnie dają hotspoty i jak z nich korzystać?

Korzystanie z hotspotów

Korzystanie z hotspotów może być bardzo komfortowe pod warunkiem wyboru odpowiedniego. W większych miastach, najczęściej w centrach dostępne są punkty, które umożliwiają połączenie się z internetem. Takie punkty dostępne są dla każdego i wystarczy jedynie uruchomić wifi, aby połączyć się z nimi. Po połączeniu się możliwe jest już korzystanie z sieci. Jakie są jednak wady takiego rozwiązania? Przede wszystkim niska prędkość przesyłania danych. W przypadku gdy sieć zostanie bardzo mocno obciążona to przeglądanie nawet najprostszych stron po prostu nie jest możliwe. Dlatego też zdecydowanie lepiej postawić na profesjonalne hotspoty, które udostępniane są przez operatorów telekomunikacyjnych. Są one zabezpieczone hasłem, a więc dostęp do nich mają jedynie osoby, które korzystają z usług danego operatora. Samo korzystanie z hotspotów jest przy tym darmowe. Dzięki temu, że dostęp do nich jest ograniczony to komfort korzystania z tego typu rozwiązań jest znacznie wyższy. Przede wszystkim prędkości przesyłania danych są na przyzwoitym poziomie i połączenie się z dowolną stroną www nie stanowi kompletnie żadnego problemu.

Urządzenie z wifi

Do korzystania z hotspotów konieczne jest posiadanie urządzenia z obsługą wifi. Nie ma żadnego znaczenia czy będzie to smartfon, tablet czy laptop. Obecnie większość urządzeń oferuje obsługę wifi, a więc praktycznie każdy jest w stanie bez problemu połączyć się z serwerem, dzięki któremu możliwe będzie korzystanie z sieci. Dzięki któremu korzystanie z sieci będzie przede wszystkim bardzo przyjemne. Nie poniesiesz przy tym oczywiście kompletnie żadnych kosztów co również jest ogromnym plusem tego typu rozwiązań. W wielu miejscach będzie bowiem w stanie korzystać z sieci bez konieczności utraty danych ze swojego pakietu.

Operator oferujący hotspoty

Nie każdy operator oferuje dostęp do hotspotów dla swoich klientów. Nie każdy bowiem posiada odpowiednią infrastrukturę do tego. Z tych którzy taki dostęp oferują warto natomiast wyróżnić firmę: https://www.inea.pl/ , która w swojej ofercie posiada ponad 40 tysięcy hotspotów w całej Polsce. Mieszkańcy miast będą więc mogli liczyć na to, że w wielu miejscach będą mogli połączyć się z siecią całkowicie za darmo. Wystarczy bowiem login oraz hasło, aby bez problemu korzystać z niej. Co więcej dla większej wygody dane należy wpisać tylko raz. Po tym masz już nieograniczony dostęp do wszystkich serwerów bez konieczności logowania się do każdego z nich. Komfort korzystania z tego rozwiązania jest więc gigantyczny. 

Komentarze (0)