30 września 2016 Udostępnij

Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Osobom nieprowadzącym firmy usługi biura rachunkowego kojarzą się przede wszystkim z wypełnianiem rocznej deklaracji podatkowej. Warto jednak mieć świadomość, że dla przedsiębiorców zakres usług jest znacznie szerszy.

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z opcji samodzielnego rozliczania się lub wybrać profesjonalne usługi księgowe. Chęć ograniczania wydatków najczęściej skutkuje wyborem pierwszego rozwiązania, które w wielu przypadkach daje tylko pozorne oszczędności. Istnieją bowiem takie sytuacje, kiedy współpraca z biurem księgowym jest korzystniejsza.

  • Gdy chcesz skorzystać z optymalizacji podatkowej

Specjaliści z zakresu księgowości, znają tajniki optymalizacji podatkowej. Podpowiadają więc rozwiązania, dzięki którym możesz obniżyć zobowiązania podatkowe w sposób całkowicie legalny. Płacisz mniejsze podatki, w efekcie czego sporo oszczędzasz.

  • Gdy chcesz złożyć roczną deklarację

Przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi mają obowiązek rozliczania się z urzędem skarbowym każdego roku w związku z osiąganym dochodem. Chociaż obecnie istnieją programy do samodzielnego rozliczania PIT, można zlecić to w biurze rachunkowym. To kolejny powód, dla którego warto wybrać usługi księgowe.

  • Gdy chcesz rozwiać wątpliwość przepisu prawa podatkowego

Zastanawiasz się, jak prawidłowo wystawić fakturę kontrahentowi z zagranicy? Chcesz wiedzieć, w jakich przypadkach zastosować stawkę VAT "np."? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z podatkami, zawsze możesz skorzystać z usług księgowych. Specjaliści zawiłości obowiązujących przepisów mają "w jednym palcu", dzięki czemu udzielą ci fachowej odpowiedzi.

  • Gdy zależy ci na poprawności składanych deklaracji

Jako przedsiębiorca i jednocześnie płatnik VAT, każdego miesiąca (lub co kwartał) zobowiązany jesteś do składania deklaracji związanej z podatkiem od towarów i usług. Chociaż wypełnienie deklaracji nie jest kłopotliwe, niekiedy bywa problematyczne. I w takiej sytuacji możesz skorzystać z usług biura rachunkowego. Dlaczego warto?

Decydując się na współpracę, to księgowy odpowiada za poprawność rozliczenia i deklaracji. Ponieważ na dokumencie podaje swoje dane (wraz z numerem telefonu), to z nim bezpośrednio będzie kontaktować się urzędnik w razie wystąpienia niejasności lub błędów.

  • Gdy chcesz rozwijać firmę i nie masz czasu na księgowość

Każdy, kto choć kilka miesięcy próbował samodzielnie prowadzić księgowość, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to czasochłonne. Szczególnie dotyczy to firm, które współpracują z wieloma kontrahentami - wystawiają dużo faktur oraz muszą rozliczać dokumenty kosztowe.

Samodzielne prowadzenie księgowości sprawia, że mniej czasu masz na działania związane z rozszerzaniem firmy. Nie możesz skoncentrować się wyłącznie na kwestiach dotyczących rozwoju przedsiębiorstwa, ponieważ doba jest za krótka. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z biurem rachunkowym. Zyskasz wówczas mnóstwo czasu, a rozwój firmy przełoży się na zyski. Zyski znacznie przewyższające koszt współpracy z księgowym.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)