23 stycznia 2018 Udostępnij

Czym tak na prawdę jest trening personalny ?

Treningi personalne z dnia na dzień są popularniejsze, jednakże nie każdy wie na czym polega, czego oczekiwać i wymagać. Jak wyglądają treningi personalne i dlacyego warto wybrać się do profesjoanlisty ?

Co to jest trening personalny ?

Trening personalny to zajęcia sam na sam z wykwalifikowanym trenerem. Zwykle trwa około godziny. Najpierw jednak powinno odbyć się rozmowę z trenerem, który dopasuje dietę i ćwiczenia do danej osoby. Trener dowiaduje się o stanie fizycznym klienta, jego kontuzjach, chorobach oraz preferencjach treningowych i żywnościowych. Za pierwsze konsultacje zwykle się nie płaci, dopiero przy ustaleniu planu treningowego trzeba uiścić daną kwotę.

Trening personalny, a cena 

Chodzi pogłoska, że na treningi personalne stać tylko bogatych ludzi. Na początku klienci nie rozumieją dlaczego mają korzystać z trenera personalnego. Ich zdaniem jest to po prostu instruktor w siłowni pomagający w ćwiczeniach. Jednakże praca jako trener personalny to znacznie więcej obowiązków i wymagań.

Oprócz wiedzy o korzystaniu z maszyn i ciężarów na siłowni, trener osobisty musi też wiedzieć o różnych metodach treningowych, anatomii, biomechaniki i fizjologii wysiłku oraz dietetyki jeśli wlicza się ona w ich usługi.Coraz popularniejsze są treningi prozdrowotne więc do wiedzy dochodzą też elementy fizjoterapii. Dobry trener personalny to taki kto dba o zdrowie klienta i nie wyrządza mu krzywdy. Praca trenera to więcej niż godzina na siłowni, to też jego wiedza, doświadczenie i ciągłe doszkalanie się. Wizyty u lekarza czy zabiegi relaksacyjne w SPA dużo kosztują. Warto się zastanowić czy nie lepiej jest skorzystać z usług trenera personalnego i działać prewencyjnie na swoje ciało niż później je leczyć.Cena treningów personalnych to koszt od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od kwalifikacji trenera, czasu jaki musi poświęcić klientowi i miejsca, gdzie mają odbywać się ćwiczenia. Zazwyczaj dłuższa współpraca to niższa cena w przeliczeniu na jedną godzinę. W końcu na efekty trzeba czekać więc wykupienie karnetu wychodzi taniej.

Siłownia czy trening personalny?

Uważa się że karnet na siłownie jest lepszy od trenera personalnego ponieważ jest tańszy. Jednakże tkwi w tym pewien haczyk. Chociaż siłownia jest tańsza to na efekty trzeba będzie o wiele dłużej czekać. Ponadto ćwicząc samemu nie ma się pojęcia o metodach treningowych, odpowiednich dla nas ćwiczeniach, takich aby przyniosły wyczekiwany efekt. Może minąć wiele miesięcy, albo nawet i lat (a przy tym bardzo dużo pieniędzy) aż osiągnie się wyczekiwany cel. No chyba, że w międzyczasie zrezygnuje się z siłowni na rzecz wakacji lub innej rozrywki.

Porównując cenę karnetu na siłowni z indywidualnym treningiem z trenerem w krótkim okresie czasu, wychodzi na to, że siłownia jest tańsza. Jednakże biorąc pod uwagę długi okres, który wystarczy do osiągnięcia wymarzonego celu, to trening personalny jest tańszy. W krótszym czasie bowiem otrzymuje się te same efekty co przy ćwiczeniu na siłowni samemu.

Trening personalny - efekty pracy z terenerem i we własnym zakresie

Trening czyli ćwiczenia dopasowane są specjalnie do Twoich potrzeb, preferencji, przyszłego efektu i zainteresowań. Trener personalny zwraca uwagę na twój harmonogram dnia oraz zdrowie fizyczne i psychiczne. Będąc instruktorką fitness, wiem, że zajęcia grupowe są zawsze przygotowane bardzo ogólnikowo. Na jakiekolwiek efekty trzeba oczekiwać bardzo długo. Ponadto trener personalny dostarczy cennych porad żywnościowych, które przyśpieszą osiągnięcie celu. Dobry trener osobisty dba o ciebie nawet jeśli trening już się zakończył. Zadzwonienie lub napisanie w razie jakichkolwiek wątpliwości możliwe jest o każdej porze dnia i nocy. Doradzi co zrobić, dlaczego, a do tego zmotywuje i da nadzieję na lepsze jutro. Poza tym trening personalny sam w sobie jest pewnego rodzaju motywacją. Trudno jest zrezygnować jeśli się wie, że ktoś tam gdzieś czeka.

Trening personalny z założenia bierze pod uwagę plan dnia klienta, a trener jeśli jest taka potrzeba to wstanie wcześnie rano, nawet jeśli miałaby to być godzina piąta rano lub zostanie do późnych godzin nocnych, aby tylko odbyć z klientem trening. W końcu nie trzeba będzie się martwić, że nie zdąży się na zajęcia lub wejdzie w trakcie nich lub na koniec, co w pewnym sensie jest bez sensu. Trener personalny zdobywał i nadal zdobywa wiedzę i doświadczenie przez kilka lat. Jest ona specjalnie przekazywana klientom aby usługa jaką otrzymują była jak najlepszej jakości. Nawet w czasie gorszego dnia trener osobisty zamiast zgodzić się na rezygnację, zmotywuje klienta do dalszych ćwiczeń i nie porzucenia wymarzonego celu.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy i chcesz sprawdzić jak w rzeczywistości wygląda trening personalny wejdź na http://www.sebastianstoch.pl/uslugi/trening-personalny-krakow/ . Daj sobię pomóc i przekonaj sie jakie efekty może przynieść dobrze zaplanowany trening.

Decydując się na zakup kolejnego karnetu na siłownie, warto na chwile przystanąć i zastanowić się czy wiedza, którą się posiada jest wystarczająca i zaprowadzi nas do celu? Może lepiej oddać się trenerowi personalnemu, który pozytywnie zadziała nie tylko na stan fizyczny klienta, ale popracuje także nad psychiką? W końcu, aby być szczęśliwym oba stany powinny być w dobrej kondycji.

Komentarze (0)