16 września 2021 Udostępnij

Dlaczego warto wyposażyć motocykl w lokalizator GPS?

Lokalizator GPS do motocykla to niezwykle przydatne narzędzie dla każdego motocyklisty. Nie tylko pozwoli ono na monitorowanie jednośladu w czasie rzeczywistym, ale też umożliwi dzielenie się swoją lokalizacją z innymi.

Modułem stworzonym specjalnie z myślą o motocyklach jest wodoodporny IKOL Moto. Dzięki niemu będziesz spokojny o swój pojazd wszędzie, niezależnie gdzie się znajdujesz.

Zabezpieczenie Twojego motocyklu

IKOL Moto pozwoli Ci zabezpieczyć swój jednoślad. Od teraz w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić jego lokalizację na przeznaczonej do tego celu mapie. Zdobędziesz możliwość całodobowego monitoringu pojazdu oraz sprawdzania historii przejazdów i postojów.

Jak zyskać dostęp do mapy? Są na to dwa sposoby:

  • założenie konta na system.ikol.pl,
  • zainstalowanie aplikacji do monitoringu lokalizatorów IKOL Tracker.

Aby skorzystać z IKOL Trackera, musisz jedynie posiadać mobilne urządzenie z dostępem do sklepu Google Play lub App Store.

Alerty powiadomią Cię o odholowaniu

Jedną z praktycznych funkcji, które możesz mieć dzięki lokalizatorowi IKOL Moto, jest Alert Odholowania. Jeżeli ktoś odholuje Twój motocykl, zostaniesz o tym powiadomiony mailowo, SMS-em lub poprzez aplikację IKOL Tracker.

Innymi alertami, które warto wybrać, są Alert Obszaru i Alert Dowolnego Obszaru. Ten pierwszy umożliwia ustawienie na mapie obszarów o kształcie okręgu. Drugi zaś pozwala na wyznaczenie dokładnych granic dzielnicy, miasta czy też kraju. Jeżeli Twój pojazd opuści wyznaczony teren, dostaniesz informację o tym fakcie.

Bądź bezpieczny z IKOL Moto

Moduł IKOL Moto zadba nie tylko o bezpieczeństwo Twojego jednośladu, ale też o Ciebie. Chcesz wiedzieć, jak? Czytaj dalej.

Gdy jedziesz za szybko lub zbyt długo

Jeżeli masz tendencję do zbyt brawurowej jazdy – z pomocą przyjdzie Ci Alert Przekroczenia Prędkości. Powiadomi Cię on o przekroczeniu ustawionego wcześniej limitu prędkości, wysyłając specjalny sygnał dźwiękowy.

Co, jeśli podczas długich motocyklowych wypraw jesteś tak pochłonięty podróżą, że zapominasz o robieniu przerw? Na to też mamy rozwiązanie – jest nim Alert Długiej Podróży. Sam ustalasz czas, po jakim zostaniesz poinformowany, że nadeszła pora na odpoczynek.

Podziel się swoją lokalizacją z bliskimi

Czy słyszałeś już o funkcji Widgety? To prosty sposób na udostępnienie swojej lokalizacji innym osobom. System IKOL wygeneruje Ci unikalny kod HTML, który będziesz mógł wkleić na swoją stronę internetową.

Ta usługa nie tylko umożliwi Ci łatwe umawianie się ze znajomymi motocyklistami na wspólne wycieczki, ale też pozwoli Twojej rodzinie sprawdzić, gdzie się aktualnie znajdujesz. Jeśli zdarzy się coś nieoczekiwanego –będą mogli pospieszyć Ci na pomoc.

Co ciekawe, w systemie IKOL możesz stworzyć nie tylko widget pokazujący Twoje obecne miejsce pobytu, ale też taki z określonym przez Ciebie ogonem czasowym. Oznacza to, że na mapce wyświetlać się będzie kawałek trasy, którą przebyłeś np. w ciągu ostatnich 5 czy 10 minut.

Monitoring GPS – udogodnienie dla motocyklisty

Jak widzisz, moduł IKOL Moto oferuje wiele możliwości, które z pewnością przydadzą się każdemu motocykliście. Ty będziesz spokojny o swój pojazd, a Twoja rodzina nie będzie się niepokoić o Ciebie, gdy wyruszysz  w kolejną podróż.

Można zatem powiedzieć, że ten niewielki lokalizator to idealne rozwiązanie dla każdego wielbiciela motocykli.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)