25 stycznia 2018 Udostępnij

Szkolenia z informatyki – dlaczego warto w nich uczestniczyć? Podstawowe informacje dla zainteresowanych

Ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy to podstawa do tego, aby osiągnąć sukces zawodowy. Powinniśmy więc zadbać o właściwy tok nauki, aby dać sobie szansę na lepszą przyszłość, ale też by aktualizować swoją wiedzę i nadążyć za postępującymi zmianami np. w rozwiązaniach technologicznych. W tym przypadku dobrze jest uczestniczyć w szkoleniach z informatyki. Zdobyte podczas zajęć umiejętności i wiedza zostaną poparte certyfikatem, który może otworzyć niejedne drzwi do pracy, a z czasem kariery w branży informatycznej.

Zalety szkoleń

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach? Z pewnością wiele osób zadaje sobie to pytanie, zanim zdecyduje się na skorzystanie z oferty przygotowanej przez wybraną uczelnię. Każdemu zależy bowiem na konkretnych profitach, które może uzyskać dzięki uczestnictwu w zajęciach. Co więc dają szkolenia? Istnieje kilka konkretnych zalet, takich jak:

 • zyskasz cenną wiedzę i nowe umiejętności, które są praktyczne,
 • niedługi czas trwania zajęć (mogą być jednorazowe, np. 1-dniowe albo weekendowe),
 • dodatkowo otrzymasz certyfikatu potwierdzający Twoją wiedzę i umiejętności.

Korzyści po szkoleniu z informatyki

Ogólne zalety szkoleń dotyczą wszystkich zajęć, ale w zależności od kierunku istnieją dodatkowe korzyści, których wartość może okazać się nieoceniona. W przypadku tak hermetycznych branż, jak np. informatyka, uczestnictwo w szkoleniach jest niezwykle cenne. Wciąż postępujący rozwój technologiczny oraz stale rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów z tej branży wymaga od osób zainteresowanych posiadania aktualnej wiedzy i konkretnych umiejętności.

Dlatego decydując się na szkolenia z informatyki, kandydaci mają szansę zaktualizować swoje kompetencje, przełożyć wiedzę teoretyczną na praktykę. Może to dotyczyć m.in. obsługi konkretnych programów komputerowych, np. MS Excel, nauki raportowania przy użyciu wybranych narzędzi albo poznania lub zgłębienia któregoś z języków ważnych w pracy analityka.

Szkolenia z informatyki – rodzaje zajęć

Konkretne korzyści, jakie można zyskać dzięki uczestnictwu w zajęciach, zależą od poszczególnych rodzajów szkoleń z informatyki. Warto więc dostosować wybór do własnych potrzeb i wymagań. Dobrze jest też zwrócić uwagę na rodzaj szkoły i jej renomę, ponieważ od tego w dużym stopniu zależy profesjonalizm przygotowanych zajęć. Jedną z najciekawszych ofert szkoleń z informatyki, pod względem jakości i różnorodności zajęć, przygotowała Wyższa Szkoła Bankowa (WSB): http://www.wsb.pl/kandydaci/szkolenia/lista-szkolen/informatyka. Wśród wielu interesujących pozycji znajdują się szkolenia z informatyki, takie jak:

 • MS Excel, poziom średnio zaawansowany (szkolenie odbywa się we Wrocławiu oraz w Opolu),
 • MS Excel, poziom podstawowy (szkolenie odbywa się w Opolu),
 • Profesjonalne wizualizacje danych i raportowanie z wykorzystaniem dashboardów i infografik (szkolenie odbywa się w Gdańsku),
 • Power BI (szkolenie odbywa się w Gdańsku),
 • Wstęp do programowania VBA Excel (szkolenie odbywa się w Chorzowie),
 • Język SQL dla analityków (szkolenie odbywa się w Gdańsku),
 • Adobe Illustrator z egzaminem Eduweb (szkolenie odbywa się w Gdańsku),
 • Zarządzanie uprawnieniami SAP 2017 (szkolenie odbywa się w Gdańsku),
 • Statystyka z Excelem (szkolenie odbywa się w Chorzowie),
 • Access i bazy SQL - poziom zaawansowany (szkolenie odbywa się w Gdańsku),
 • Podstawowe narzędzia Informatyczne dla Menadżera (szkolenie odbywa się w Szczecinie),
 • Zastosowanie MS Excel w analizach finansowych (szkolenie odbywa się w Poznaniu).

Duża różnorodność szkoleń z informatyki zarówno w zakresie tematyki, jak i poziomów zaawansowania stwarza optymalne warunki do nauki. Dużą wartością dla kandydatów jest także możliwość skorzystania z oferty w kilku różnych miastach, w których siedzimy mają Wyższe Szkoły Bankowe. Dzięki temu szkolenia z informatyki organizowane przez WSB są łatwiej dostępne.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)