30 listopada 2020 Udostępnij

Jesienna hybryda? Sweterek na paznokciach krok po kroku

Jeśli szukasz inspiracji na jesienne zdobienia, które są szczególnie modne właśnie o tej porze roku, wybierz manicure sweterkowy. To wzór, który przypomina pleciony sweter. Nadaje paznokciom ciepłego, domowego charakteru i jest świetnym sposobem na ocieplenie zimnych, ponurych dni. Czy dasz radę sama zrobić hybrydą sweterek na swoich paznokciach?

Jesienna hybryda? Sweterek to efekt, który zrobisz sama w domu!

Jeśli wykonujesz czasami manicure hybrydowy w domu, na pewno masz już wprawę w malowaniu paznokci. Efekt sweterka nie jest trudny i może być nawet Twoim pierwszym zdobieniem zrobionym samodzielnie! Nie potrzebujesz do niego dużych umiejętności ani nawet wielu produktów. Wystarczy to, co masz w domu, czyli lampa i hybryda. Sweterek będzie gotowy w kilkanaście minut!.

Czego potrzebujesz, żeby zrobić hybrydą sweterek na paznokciach?

Do zdobienia hybrydowego potrzebujesz oczywiście lakierów hybrydowych i wszystkiego, co jest konieczne przy tym rodzaju stylizacji. Są to przede wszystkim baza, lakier kolorowy i top. Oprócz tego akcesoria do przygotowania płytki, czyli pilniczek, bloczek polerski, cleaner i bezpyłowe waciki. Niezbędna będzie także oczywiście lampa LED/UV do utwardzania hybrydy.

Aby zrobić hybrydą sweterek, który będzie trójwymiarowy, potrzebujesz specjalnego pędzelka do zdobień oraz sondy. Dzięki nim wykonasz perfekcyjne, estetyczne i precyzyjne zdobienie. Jeśli masz specjalny żel do zdobień, także możesz go wykorzystać. Jednak hybryda w zupełności wystarczy, żeby zrobić manicure sweterkowy.

Hybryda sweterek krok po kroku

1. Przygotuj płytkę, tak jak robisz to zwykle przy hybrydzie. Spiłuj paznokcie i użyj bloczka polerskiego do ich zmatowienia. Odsuń skórki albo je całkiem usuń. Na koniec przemyj paznokcie cleanerem za pomocą bezpyłowego wacika.

2. Pomaluj paznokcie wybranym lakierem. Hybryda i sweterek najczęściej są w tym samym odcieniu, więc tym samym lakierem będziesz wykonywać zdobienie. Postaw na ciepłe kolory, na przykład pastele.

3. Wystarczą już dwie warstwy kolorowego lakieru utwardzonego pod lampą, aby przejść do malowania wzoru. Do robienia kresek używaj pędzelka, a do kropek sondy. Wiele inspiracji konkretnych wzorków znajdziesz w sieci. Najprościej jest namalować wzdłuż paznokcia kilka rombów i zrobić w nich po małej kropce. Po bokach wykończ wzór dwoma pionowymi kreskami i gotowe!

Staraj się robić zdobienie większą ilością lakieru, żeby był trójwymiarowy. Możesz utwardzić jedną warstwę, a później nałożyć drugą i ponownie włożyć ją pod lampę. Jeśli do zdobienia używasz żelu, wybierz produkt w kolorze hybrydy albo pokryj nią całość na koniec.

4. Teraz wystarczy pomalować wszystko topem i utwardzić, jeśli produkt tego wymaga. Ciekawy efekt uzyskasz też, używając topu z matowym wykończeniem.

Hybrydowy sweterek nie tylko na jesień

I hybryda, i sweterek na paznokciach, są idealnym wyborem nie tylko na jesień, ale też na zimę. Sweterkowe wzory są zarezerwowane raczej na chłodne miesiące, dlatego wykorzystaj ten czas maksymalnie i baw się nimi do woli!

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)