5 sierpnia 2020 Udostępnij

Suknie ślubne XXI wieku

Moda ślubna to przestrzeń, w które wciąż wiele się dzieje. Każdy sezon, każdy kolejny rok zaskakuje nowymi trendami. I nawet gdy wydaje się, że projektanci nie są w stanie stworzyć niczego nowego, na wybiegach pojawiają się suknie ślubne, które zachwycają swoja oryginalnością.

Projektowanie tego typu sukni nie jest łatwe. Są bowiem pewne obostrzenia, które wynikają chociażby z kwestii kulturowych. Taka suknie nie może odsłaniać zbyt wiele, czy też być bardzo wyzywająca. Musi pasować zarówno do kościoła, jak i na przyjęcie. Nie oznacza to jednak, że projektanci tworząc kolejne modele, nudzą się. Te wszystkie ograniczenia, które poniekąd zawężają możliwości, pobudzają jednocześnie kreatywność. I tak powstają suknie ślubne, które potrafią zaskoczyć, zachwycić i urzec.
Mówiąc o tym, jak zmienną jest moda ślubna, warto poruszyć kwestię tego, kiedy suknię należy zamówić. Bardzo często jest tak, że wesele szykuje się nawet dwa lata wcześniej. Samą rezerwację sali należy często zrobić najpóźniej na rok przed planowanym weselem. A co z suknią? No właśnie tutaj nie należy się tak spieszyć. Bo skoro moda ślubna jest tak zmienna, to suknia wybrana na rok przed ślubem będzie zupełnie niemodna. Nią tak naprawdę należy zająć się niemal na samym końcu. Gdy ktoś planuje ślub latem, to dopiero wiosną powinien poszukać odpowiedniej sukienki. Bo zawsze jest tak, że trendy na dany sezon ogłaszane i prezentowane są nieco wcześniej.
A czy istnieją suknie ślubne, które są modne zawsze? Można powiedzieć, że tak. Są to suknie klasyczne. I dotyczy to zarówno kroju, jak i materiałów, z jakich są wykonywane. Z drugiej jednak strony warto pamiętać o tym, że nawet klasyczne modele ulegają modzie. Co sezon projektanci dodają do nich drobne elementy, podkreślając, z jakiego sezonu dana suknia pochodzi. Jeśli więc ktoś decyduje się na wcześniejszy zakup sukni ślubnej, to warto by pamiętał o dobraniu później modnych dodatków.
A jak dobrać suknię ślubną? Pierwsza rzecz to zawsze wybór odpowiedniego kroju. A ten nie zawsze leży tak samo. Ogólnie rzecz biorąc, krój zawsze należy dobrać do sylwetki. Kobieta o sylwetce gruszki źle będzie wyglądać w sukience dedykowanej "syrenom". I odwrotnie. Każdy rodzaj sylwetki to pewne zalety i pewne mankamenty. I każdy rodzaj sukni jest tak skonstruowany, aby pierwsze podkreślać, a drugie tuszować.
A co z kolorystyką? Jeśli chodzi o kolorystykę, to tu również pojawia się szereg możliwości. Dziś suknie ślubne to nie tylko klasycznie białe modele. Coraz częściej znaleźć można suknie w kolorach beżu, ecru, czy nawet pistacji i brzoskwini. Ważne natomiast jest, aby kolor dobrać do karnacji kobiety. Bo choć może wydawać się to dziwne, kolor ma ogromny wpływ na ostateczny efekt wizualny. A przecież każda kobieta chce wyglądać elegancko.
XXI wiek przyniósł modzie ślubnej wiele nowości. Nowe trendy sprawiły, że moda ślubna stała się przestrzenią pełną inspiracji. I śmiało można powiedzieć, że w najbliższym czasie będzie się ona w tym kierunku rozwijała, zaskakując coraz to ciekawszymi pomysłami.

Materiał partnera

Komentarze (0)