4 października 2017 Udostępnij

5 największych zalet szybkich pożyczek przez Internet

Kredyt bankowy, limit w koncie osobistym, wsparcie gotówkowe od rodziny czy szybka pożyczka internetowa – dodatkowe środki można pozyskać na wiele różnych sposobów. Z niniejszego artykułu dowiesz się, dlaczego w nagłej potrzebie finansowej wybór oferty firmy pożyczkowej może okazać się nie tyle ostatnią deską ratunku, co po prostu najkorzystniejszym rozwiązaniem. Oto 5 największych zalet pożyczek pozabankowych.

Możesz łatwo porównywać oferty pożyczek

Na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt różnych instytucji pozabankowych, oferujących szybkie pożyczki przez Internet. Część z nich daje możliwość pożyczania jedynie niewielkich kwot (nieprzekraczających kilku tysięcy złotych) na krótki okres (zwykle maksymalnie 30 lub 60 dni), ale są też firmy, w których maksymalna wielkość pożyczki wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych, a termin spłaty – nawet kilka lat. Co więcej, oferty poszczególnych instytucji bardzo różnią się pod względem wysokości oprocentowania pożyczki oraz rodzaju i wielkości dodatkowych opłat, jakie musi uregulować klient. Wybór odpowiedniego produktu mógłby wydawać się zatem problemowy, ale w praktyce, dzięki dostępnym porównywarkom internetowym, znalezienie atrakcyjnej, dobrze dopasowanej do własnych potrzeb pożyczki jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka minut.

Wszystkie formalności załatwiasz przez Internet

Co istotne, nie tylko wyszukanie najlepszej pożyczki, ale również samo skorzystanie z niej nie wymaga wychodzenia z domu – wszystko można załatwić przez Internet. Aby zaciągnąć szybką pożyczkę wystarczy wejść na stronę danej instytucji pozabankowej, wybrać kwotę pożyczki i termin spłaty, wypełnić krótki formularz online, a na koniec – wykonać przelew weryfikacyjny, mający na celu potwierdzenie tożsamości klienta. Jeszcze tego samego dnia, a czasem już po kilkunastu minutach, firma pożyczkowa informuje o swojej decyzji (oczywiście drogą elektroniczną) i przelewa środki na konto pożyczkobiorcy.

Możesz pożyczać nawet najmniejsze kwoty

W przypadku produktów bankowych, np. kredytu gotówkowego, najniższa kwotą jaką można pożyczyć jest zwykle 500 lub 1000 zł. Nie jest to dużo, ale zdarzają się sytuacje, w których na pokrycie danego wydatku brakuje dosłownie kilkuset czy kilkudziesięciu zł. W takim wypadku pierwszym wyborem powinna być szybka pożyczka internetowa, która pozwoli, bez zbędnych formalności i procedur, pozyskać nawet najmniejszą kwotę, rzędu 200 czy 300 zł.

Zła historia nie przekreśla twoich szans na szybką pożyczkę

Banki nie udzielają kredytów klientom, którzy mają złą historię kredytową, tj. zalegają ze spłatą jakichś zobowiązań i/lub posiadają negatywne wpisy od swoich wcześniejszych wierzycieli. Te wiarygodne i cieszące się dobrą reputacją instytucje pozabankowe, również sprawdzają potencjalnych pożyczkobiorców w bazie BIK oraz w rejestrach Biur Informacji Gospodarczej. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do banków, traktują one kiepską historię kredytową jedynie jako jeden z czynników, składających się na ostateczną ocenę wiarygodności kredytowej klienta. Dlatego też, wiele osób otrzymuje pożyczkę pozabankową pomimo negatywnych wpisów w BIK-u czy w BIG-ach.

Z szybkiej pożyczki możesz korzystać tak, jak z limitu kredytowego

Kredyt odnawialny (linia kredytowa) to nie tylko wygodny, ale i opłacalny instrument finansowy, ponieważ jego posiadacz płaci odsetki wyłącznie od wykorzystanej części przyznanego limitu. Warto jednak wiedzieć, że produkty o bardzo zbliżonej funkcjonalności posiadają w swoich ofertach także niektóre instytucje pozabankowe (np. Euroloan – www.euroloan.pl/pozyczki/szybka-pozyczka). Podobnie jak kredyt odnawialny, zawierają one korzystne rozwiązania nie tylko w zakresie naliczania odsetek, ale również sposobu zwracania pożyczanych pieniędzy – wystarczy spłacać w terminie ustalone kwoty minimalne. Mają jednak tę przewagę nad takimi kredytami, że posiadają wszystkie, wcześniej wspomniane zalety szybkich pożyczek.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)