28 marca 2017 Udostępnij

Kamera sportowa na rower – co wybrać?

Lubisz jeździć na rowerze i chcesz dokumentować swoje wojaże? A może jeździsz po mieście i chcesz mieć kamerę po to, aby w razie kolizji mieć film z dowodami? W sklepach można znaleźć obecnie wiele różnych modeli kamer sportowych, które doskonale sprawdzą się w tej roli. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Przy doborze kamery sportowej powinniśmy kierować się przede wszystkim jej parametrami, a dokładnie rozdzielczością, liczbą kratek, jakością dźwięku, ale również warto zwrócić uwagę na jakość obudowy oraz sposób mocowania kamery.

Liczba klatek i rozdzielczość

Oczywiście, im więcej klatek i im wyższa rozdzielczość, tym lepiej, ponieważ wtedy będziemy mogli zarejestrować znacznie więcej. Obecnie hitem jest kamera sportowa 4k, czyli zapewniająca nagrywanie w rozdzielczości 3840 x 2160.

Większa liczba klatek na sekundę sprawi, że film będzie bardziej realistyczny. Zwykle większa liczba klatek dotyczy mniejszych rozdzielczości niż 4k, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na dokładne parametry.

Dodatkowe funkcje

Kamery sportowe to tak naprawdę wszechstronne urządzenia do nagrywania – coraz więcej producentów pozwala również na wykorzystanie ich jako kamery samochodowe, jako kamerki internetowe czy aparaty fotograficzne.

Dodatkowe funkcje powinniśmy dopasować do swoich potrzeb – detekcja ruchu, opóźnione nagrywanie, nagrywanie w pętli, automatyczna orientacja obrazu, tryb parkowania to tylko parę z propozycji.

Jak zamocować kamerę przy jeździe na rowerze?

Jako że jazda na rowerze jest dynamiczna, powinniśmy też pamiętać o tym, by kamera była właściwie ustabilizowana. Najwięcej rowerzystów decyduje się na montaż kamery na sobie, na przykład na piersi z użyciem specjalnego uchwytu lub też na kasku – w zestawach z kamerami najczęściej znajdziemy także uchwyty na kask.

Zamocowanie kamery na kierownicy sprawdzi się głównie wtedy, gdy jeździmy po równych drogach – w przeciwnym przypadku kamera w trakcie jazdy będzie narażona na wstrząsy.

Dobre kamery sportowe na rower można mieć już od około 400 złotych.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)