29 marca 2023 Udostępnij

Dressing do plastików - jak dbać o plastiki w samochodzie?

Kurz, promienie słoneczne, a nawet upływ czasu mogą wpłynąć na stan plastików we wnętrzu Twojego samochodu. Dressing do plastiku to preparat mający na celu ochronę i przywrócenie połysku w kabinie. Jak to działa?

Czym jest dressing do plastiku?

Wnętrze samochodu nie jest tak narażone na działanie szkodliwych czynników jak część zewnętrzna. Nie jest narażone na działanie deszczu, śniegu, pyłu drogowego czy ukąszenia owadów.

Istnieje wiele powodów, aby regularnie czyścić wnętrze samochodu. Brud z zewnątrz może dostać się do środka. Kurz może osadzać się w kokpicie. Deska rozdzielcza może stać się lepka, jeśli rozlałeś napój.

Czyste wnętrze jest też przyjemniejsze. Należy również wziąć pod uwagę aspekt zdrowotny. Zaniedbany samochód może być pożywką dla bakterii, grzybów czy roztoczy. Brud może również powodować zaparowanie szyb. Na wnętrze samochodu wpływają również zmiany temperatury i promienie słoneczne. Plastikowe elementy mogą blaknąć, a nawet pękać.

Aby przywrócić lub zachować stan tworzyw sztucznych można zastosować dressing do plastików. Preparat ten jest również znany jako dressing do plastików wewnętrznych i jest stosowany w procedurze detailingu. Dressing plastikowy jest stosowany w celu ułatwienia czyszczenia wnętrza i tworzy warstwę ochronną.

Dressing do plastików wewnętrznych może być stosowany na różnych tworzywach sztucznych, w tym miękkich tworzywach sztucznych, które są często stosowane w deskach rozdzielczych lub boczkach drzwi. Interior dressing powinien być stosowany na koniec czyszczenia wnętrza samochodu, w połączeniu z innymi produktami do detailingu.

Jakie są korzyści z zastosowania dressingu?

Jakie są cechy dobrego dressingu do kokpitu? W pierwszej kolejności regeneruje plastiki. Przywraca plastikom głębię koloru, dzięki czemu wyglądają jakby dopiero co wyszły z fabryki.

Dressing do plastików wewnętrznych to także środek konserwujący. Z pomocą dressingu wewnętrznego plastiki będą miały dłuższą żywotność. Warstwa ochronna powstała po zastosowaniu dressingu do kokpitu ułatwia czyszczenie wnętrza Twojego samochodu przy kolejnej sesji detailingowej.

Wysokiej jakości dressing wewnętrzny zawiera również filtry ochronne. Chronią one plastiki przed promieniami UV, a tym samym przed odbarwieniem i wyblaknięciem.

Plastikowe dressingi mogą również pomóc wnętrzu zachować na dłużej przyjemny zapach. Preparaty te często zawierają dodatki zapachowe.

Dressing do plastików wewnętrznych

Jak przygotować pojazd do nałożenia dressingu do plastików?

Dressing do plastików może być stosowany do czyszczenia wnętrza samochodu. Najlepsze efekty osiągniesz jednak, gdy najpierw użyjesz innych kosmetyków samochodowych.

Od czego najlepiej zacząć? Wyjmij wszystkie przedmioty ze schowków i kieszeni na drzwiach, a następnie wyczyść wnęki. Wytrzep dywaniki, a następnie odkurz podłogę i tapicerkę.

Następnie czyścimy wszystkie powierzchnie wykonane z plastiku. Można użyć dowolnego z dostępnych środków do czyszczenia deski rozdzielczej i plastiku. Jeśli wnętrze było niedawno sprzątane i nie jest bardzo brudne, mogą wystarczyć namoczone ręczniki. Jeśli chcesz tego uniknąć, użyj sprayów lub aerozoli.

APC to skoncentrowane środki czyszczące, które można stosować na każdej powierzchni. Specjaliści od detailingu używają tego typu preparatów do usuwania nawet silnych zabrudzeń.

Dlaczego warto oczyścić wnętrze przed nałożeniem dressingu do plastiku na samochód? Dzięki temu poprawimy przygotowanie powierzchni plastiku. Wyeliminujemy lotne cząsteczki, które mogłyby przeszkadzać w pracy. Zapobiegniemy powstawaniu smug. Powierzchnia, która została oczyszczona, skorzysta z dressingu do wnętrza, aby dłużej chronić plastiki i wydobyć oryginalny kolor.

Jak stosować dressing do tworzyw sztucznych?

Dressing do plastików wewnętrznych można nałożyć w stosunkowo prosty sposób. Zanim przystąpimy do detailingu powinniśmy użyć ręcznika z mikrofibry.

Składniki należy dokładnie wymieszać. Po kilku wstrząśnięciach dressing jest gotowy do użycia. Następnie nakładamy go na określony obszar. Pokrywamy całkowicie powierzchnię plastiku. Po nałożeniu preparatu równomiernie rozprowadzamy go na plastiku. Zbieramy ewentualny nadmiar środka.

Czekamy, aż kabina wyschnie. Zazwyczaj jedna warstwa jest wystarczająca. Jeśli jedna część jest wyraźnie wyblakła, możemy nałożyć ją ponownie.

Preparat ten można stosować na zewnętrznych tworzywach sztucznych, takich jak zderzaki czy listwy drzwiowe. Procedura jest podobna do tej stosowanej podczas czyszczenia wnętrza. W tym przypadku pielęgnacja samochodu będzie obejmowała umycie karoserii i usunięcie głębszych zabrudzeń, takich jak pozostałości po owadach. Po doprowadzeniu wyglądu zewnętrznego do porządku, nakładamy dressing.

Dostępny jest również dressing do opon. Konserwuje on opony i pozwala na uzyskanie tzw. efektu mokrej opony.

Dressing kokpitu samochodowego może być stosowany do odnowienia plastików w starszych samochodach oraz do ochrony plastików w nowszych samochodach. Dressing do wnętrza samochodu powinien być stosowany w regularnych odstępach czasu, np. co trzy miesiące podczas głównych konserwacji wnętrza.

Komentarze (0)