18 marca 2023 Udostępnij

Mezoterapia mikroigłowa – Dermapen® 4.0 - co warto wiedzieć?

Mezoterapia igłowa to metoda intensywnego, gęstego i odpowiednio głębokiego nakłuwania wybranych obszarów skóry lub innych części ciała, które chcemy zregenerować. 16-igłowe urządzenie Dermapen 4.0 charakteryzuje się większą szybkością, mocą, precyzją i bezpieczeństwem. Dermapen stymuluje naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Urządzenie dostarcza substancje aktywne do naskórka lub skóry właściwej poprzez system wykorzystujący pulsujące igły. Pozwala to na intensywną stymulację fibroblastów. Efekty to m.in. stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, pobudzenie fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzących z płytek krwi, poprawa gęstości skóry, elastyczności oraz poprawa odżywienia skóry.

Mezoterapia igłowa - Dermapen 4.0 - zalety

Skóra, która jest bardziej nawilżona i zdrowsza

DERMAPEN 4.0 jest bardziej skuteczny niż tradycyjne metody mezoterapii igłowej, ponieważ wykorzystuje w pełni zautomatyzowaną metodę nakłuwania skóry. Dzięki temu stymuluje skórę do efektywniejszego wytwarzania nowych włókien kolagenowych i elastyny. Głębsze warstwy skóry są odżywione, co skutkuje zdrowszą i bardziej nawilżoną skórą.

Szybkie rezultaty na całym ciele

DERMAPEN 4.0, nie tylko powoduje zniknięcie widocznych zmarszczek, ale także redukuje blizny i urazy oraz hiperpigmentację. Dermapen stymuluje fibroblasty za pomocą płytkowego czynnika wzrostu, podobnie jak w przypadku stosowania osocza bogatopłytkowego. Dermapen ma inne korzyści, w tym poprawę struktury skóry, elastyczności, zmniejszenie rozstępów i wyglądu porów, zmniejszenie cellulitu i wyrównanie odcieni skóry ciała oraz stymulację wzrostu włosów w przypadkach łysienia.

Skuteczność potwierdzona na arenie międzynarodowej

Zaawansowane technologie w DERMAPEN 4.0 radykalnie zmieniły możliwości mikronakłuwania skóry. Certyfikat Medyczny CE potwierdza, że urządzenie przeszło badania kliniczne i jest bezpieczne i skuteczne.

Dowiedz się więcej na https://klinikamurano.com/oferta/kosmetologia/dermapen-4-0-warszawa/

Wskazania do mezoterapii mikroigłowej

 • Przebarwienia
 • Skóra zwiotczała
 • Skóra sucha
 • Blizny potrądzikowe
 • Blizny pourazowe
 • Blizny po oparzeniach
 • Rozszerzone pory
 • Rozstępy
 • Cellulit
 • Nierówny koloryt skóry
 • Przeciwwskazania do mezoterapii mikroigłowej
 • Guzy
 • Choroby, które mogą powodować zapalenie skóry
 • Trądzik różowaty, trądzik pospolity (acne suppurativa)
 • Ciąża i laktacja
 • Regularne przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Cukrzyca, zarówno zaawansowana jak i nieleczona

Przygotowanie do zabiegu mezoterapii mikroigłowej urządzeniem Dermapen 4.0

Nie ma szczególnych zaleceń dotyczących leczenia.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0 - opis zabiegu

Przed każdym zabiegiem wymagana jest konsultacja z kosmetologiem. Na konsultacji specjalista i Ty omawiają oczekiwane efekty oraz sposób zakwalifikowania do zabiegu.

Zabieg może obejmować peeling kawitacyjny w celu usunięcia zrogowaciałych komórek. Następnie obszar poddany zabiegowi zostanie posmarowany kremem znieczulającym. Na koniec zostanie on dokładnie zdezynfekowany. Skóra jest nakłuwana w zależności od pożądanego efektu. Skóra może krwawić, jeśli nie jest całkowicie czerwona. Nie występują krwiaki ani zasinienia mimo głębokich nakłuć do 3 mm.

W ciągu zaledwie 10 minut urządzenie może wykonać ponad milion mikronakłuć

Bezpośrednio po zabiegu pacjent będzie odczuwał ciepło i lekkie pieczenie. Na zakończenie nakładany jest rewitalizujący krem lub maska.

Wyniki mezoterapii mikroigłowej

 • Redukcja płytkich zmarszczek
 • Znaczna poprawa napięcia skóry
 • Możliwość redukcji hiperpigmentacji
 • Zmniejszenie rozszerzonych porów
 • Redukcja blizn i rozstępów
 • Ujędrnienie skóry
 • Poprawa owalu twarzy
 • Stymulacja tworzenia kolagenu i elastyny
 • Zmniejszone wydzielanie sebum
 • Stymulacja naczyń krwionośnych
 • Zatrzymanie wypadania włosów poprzez zwiększenie ukrwienia skóry głowy

Urządzenie Dermapen 4.0, mezoterapia mikroigłowa - wykorzystywana technologia

DERMAPEN 4.0 to elektroniczne urządzenie medyczne. Wykorzystuje 16-igłowy kartridż, który pozwala na wykonanie 1.920 nakłuć na minutę. To o 47,9% więcej niż poprzedni DERMAPEN 3 i aż o 104% więcej niż inne dostępne na rynku produkty do mezoterapii mikroigłowej. Igły, które zostały wykonane z najwyższej jakości molibdenu (materiału używanego do produkcji precyzyjnych narzędzi chirurgicznych) są wolne od niklu i chromu. Oznacza to, że mogą z nich korzystać również osoby uczulone na te metale. Jednorazowa głowica z 16-igłowym wkładem pozwala na wykonanie 1 920 nakłuć na minutę. Igły mogą być wprowadzane w skórę na głębokość regulowaną w zakresie od 0,2 do 3 milimetrów.

Zabieg polega na automatycznym nakłuwaniu skóry za pomocą pulsujących igieł. Zwiększa to skuteczność wchłaniania substancji aktywnych w naskórek lub skórę właściwą przy jednoczesnym zminimalizowaniu bólu i dyskomfortu. Mikrourazy polegają na naturalnej zdolności i wrodzonej zdolności organizmu do samoleczenia.

Kontrolowana precyzja tego urządzenia pozwala na stymulację komórek naskórka i skóry do odbudowy i regeneracji ich struktury. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy mają cienką, zwiotczałą skórę, aby pobudzić naturalny proces tworzenia nowego kolagenu. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i napięta. Po kilku kolejnych zabiegach zmarszczki i przebarwienia są mniej widoczne, a koloryt skóry wyrównany. Zabieg może być wykonywany na całej twarzy, szyi i dekolcie, a także na brzuchu, udach i pośladkach. Może być również stosowany na skórze głowy oraz w trudno dostępnych miejscach, takich jak okolice oczu i ust. Precyzyjna głębokość iniekcji pozwala na pełną kontrolę, w przeciwieństwie do mezoterapii z użyciem igły i strzykawki, czy dermarollerów. DERMAPEN 4.0 jest bezpieczniejszy i bardziej skuteczny niż jakiekolwiek inne metody mikronakłuwania skóry. DERMAPEN 4.0 znacznie skraca czas terapii i pozwala pacjentom na powrót do codziennych zajęć.

Zalecenia dotyczące mezoterapii mikroigłowej po zabiegu

Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej można kontynuować wykonywanie codziennych czynności. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać ciepło lub lekkie pieczenie. Następnie pacjent otrzymuje maskę rewitalizującą. W ciągu kilku następnych dni skóra może stać się różowawa lub bardziej napięta. Może wystąpić pewne złuszczanie. Zaleca się regularne nawilżanie skóry konkretnymi kosmetykami. Robi się to w celu zmniejszenia obrzęku i przyspieszenia procesu gojenia. Skóra nie powinna być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie powinno się wykonywać zabiegów jonoforezy, ponieważ prąd może łatwiej przenikać przez nakłucia i powodować oparzenia. Ważne jest, aby dodatkowo dbać o skórę twarzy.

Jak często można stosować mezoterapię mikroigłową?

Mezoterapia mikroigłowa powinna być wykonywana w serii. Kosmetolog zaleci, jaki preparat i ile zabiegów zastosować w zależności od stanu skóry, indywidualnych predyspozycji oraz pożądanych efektów.

Najlepsze odstępy między zabiegami wynoszą od 2 do 4 tygodni. Seria powinna składać się z 3 do 5 zabiegów.

Komentarze (0)