8 lutego 2017 Udostępnij

Nie umiesz oszczędzać? Zastosuj proste triki i mnóż oszczędności!

Oszczędzanie to w każdym domu dość trudny i sporny temat. Niektórzy doskonale potrafią zarządzać własnym budżetem i praktycznie co miesiąc odkładać z góry założoną kwotę. Są jednak przypadki, w których oszczędzanie jest żmudne i skomplikowane. Jak ułatwić sobie mądre gospodarowanie pieniędzmi i codzienne oszczędzanie? Poznaj nasze triki i przekonaj się, że Ty też potrafisz oszczędzać!

Konto indywidualne – wygoda przy każdej płatności

Oszczędzanie nie musi być trudne ani nudne. Z pomocą nowoczesnych narzędzi bankowych jest wręcz przyjemne. Posiadając np. konto indywidualne, które jest maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb, możesz oszczędzać niemalże przy każdej transakcji. Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się dokładnie z regulaminem danej oferty i wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej. Oszczędzaj przelewając na konto indywidualne co miesiąc określone środki lub odkładając daną kwotę na inne, większe wydatki. Jeśli oszczędzanie nie jest Twoją mocną stroną, możesz zlecić przelewy stałe, wychodzące każdego miesiąca w tym samym dniu – dzięki temu nie będziesz musiał pamiętać o gromadzeniu oszczędności. Będą one gromadzić się samodzielnie, a Ty nauczysz się nowoczesnego i wygodnego oszczędzania. Prawda, że proste i wygodne?

Tradycyjna skarbonka – dla preferujących domowe oszczędzanie

Jeśli wolisz tradycyjne sposoby na oszczędzanie, przekonaj się do klasycznej skarbonki. Aby gromadzenie pieniędzy stało się jednak Twoim dobrym nawykiem, ustal sobie z góry kwoty, jakie chcesz pod koniec miesiąca mieć w skarbonce. Bez określonych kwot trudno Ci będzie zrealizować założony cel, bo jak wiesz, oszczędzanie nie jest proste. Postaraj się panować nad zawartością skarbonki i pod żadnym pozorem nie wyciągaj wcześniej odłożonych do niej kwot. Aby odłożone pieniądze Cię nie kusiły, gromadź oszczędności w skarbonce zamykanej albo takiej, do której dostęp bez rozbicia całości jest niemożliwy. Niech to będzie Twoja motywacja i milowy krok w stronę reperowania domowego budżetu.

Kontrola wydatków – rozsądny nawyk

Aby oszczędzanie było prostsze, musisz nauczyć się kontrolowania własnych wydatków. Jeśli posiadasz konto indywidualne, będzie to proste – wystarczą wydruki transakcji czy sprawdzanie salda na koncie po każdych zakupach. Możesz także wyrobić sobie nawyk gromadzenia paragonów. Wymaga to regularności, aczkolwiek daje świetny podgląd na całokształt Twoich tygodniowych czy dziennych wydatków. Wyrabiając sobie nawyk kontrolowania domowego budżetu, po pewnym czasie zaobserwujesz, na co najwięcej wydajesz i które z wydatków powinieneś ograniczyć. To prosty, lecz niezawodny krok do sukcesu, jeśli chodzi o skuteczne oszczędzanie.

 Podejmij wyzwanie skutecznego oszczędzania i przekonaj się, że gromadzenie dodatkowych środków na koncie czy w domowej skarbonce nie jest wcale skomplikowane. Zacznij w dowolnym momencie i ciesz się dodatkowymi pieniędzmi od zaraz!

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)