13 listopada 2017 Udostępnij

Jakie kredki są najlepsze dla małego dziecka?

Rysowanie to nie tylko wspaniała zabawa, ale także trening. Ponadto to twórcza nauka myślenia. Kredki możemy kupić dziecku, które ma niespełna roczek, musi ono jednak przejawiać jakiekolwiek zainteresowanie takim sposobem zabawy. Najlepsze kredki dla malca to takie, które są odpowiednio grube, napigmentowane i bezpieczne także podczas kontaktu z buzią. Pamiętajmy, że również poprzez smakowanie przeróżnych przedmiotów, maluch poznaje otaczający go świat.

Kredki dopasowane do małej dłoni

Zdolności plastyczne dzielą się na kilka etapów, które są ściśle powiązane z ogólnym rozwojem człowieka. Kilkumiesięczny malec chwyta kredkę pełną ręką w przeciwieństwie do dwulatka, który powinien chwytać trzema palcami. Taka różnica wynika z faktu, że rozwój nadgarstka i stawów palcowych następuje powoli. Tych etapów nie powinno się przyśpieszać. Z pewnością dzieci, które od początku posługują się kredkami, nie mają trudności w operowaniu długopisem czy kredkami podczas nauki w szkole. Dlatego ważny jest odpowiedni dobór kredek, które dziecko z łatwością utrzyma w rączce. Ponadto właściwie dobrane kredki stymulują mięśnie, którymi dziecko porusza podczas rysowania. Więcej informacji oraz ofert znajdziesz tutaj: http://www.zlotesklepy.pl/kategoria/kredki

Poniżej przedstawiamy kilka rodzai kredek dla najmłodszych artystów:

1. Kredki-kamyki

Kredki te przypominają kamyki. Powstały po to, by wspomóc trening prawidłowego chwytu dziecka, tym samym wspomagają rozwój małej motoryki. Kształt kredek jest owalny, przez co ułożenie raczki jest prawidłowe. Dziecko intuicyjnie uczy się trzymać w odpowiedni sposób kredkę, co w przyszłości przełoży się na odpowiednie trzymanie długopisu.

kredki ołówkow w pudełku

2. Kredki waldorfskie

Kredki, które na pierwszy rzut oka wyglądają na nieporęczne. Jednak idealnie wpasowują się w drobniutkie rączki malca. Prostokątne kredki mają kilka powierzchni rysowania. To znaczy, że można nimi zwyczajnie rysować lub rozcieńczać, nakładać, czy mieszać. Kredki z wosku pszczelego, bezpieczne dla malców.

3. Kredki stożkowe

Kredki te stworzone dla malców, które dopiero próbują swoich sił w rysowaniu. Są wygodne, dziecko pewnie chwyta i rysuje. Ponadto kredki mają wydrążone środki, co daje możliwość stawiania kredki na kredce. Jest to dodatkowy atut, który z pewnością urozmaici rysowanie. Ciekawe są także kredko-klocki w różnych kształtach, które dziecko może chwycić całą dłonią np. zwierzątka.

kredki świecowe bambino

4. Trójkątne kredki ołówkowe

Te kredki nie doskonale wspierają wypracowanie u dziecka chwytu szczypcowego, który jest niezbędny podczas nauki pisania. Kredki te nie ślizgają się między paluszkami, mogą być grube lub cieńsze przeznaczone dla starszych dzieci. Jest to ciekawa i warta uwagi alternatywa dla klasycznych kredek, które małe dziecko nie może dobrze chwycić. Trójkątne kredki wymuszają wręcz na dziecku prawidłowy chwyt, co procentuje w przyszłości.

Komentarze (0)