11 maja 2023 Udostępnij

Smartwatche - inteligentne zegarki

​Producenci sprzętu elektronicznego prześcigają się w kolejnych pomysłach, które mają zrewolucjonizować funkcjonalność urządzeń towarzyszących nam na co dzień, zapisujących nasze sportowe osiągnięcia, monitorujących pracę naszego organizmu w czasie wzmożonego wysiłku, zapewniających nam lepszą współpracę choćby ze smartfonem. Inteligentne zegarki szturmem wkroczyły kilka lat temu na nasz rynek, stając się nieodłącznymi towarzyszami naszych treningów, podróży czy codziennych aktywności. Współczesne smartwatche zaskakują mnogością konfiguracji, za którymi kryją się zróżnicowane funkcje. Dzięki tym możliwościom stopniowo wypierają z naszych nadgarstków zarówno tradycyjne zegarki, jak i zegarki sportowe. Urządzenia klasy hi-end, a zatem modele luksusowe, pozwalają bowiem mierzyć użytkownikowi puls, spalanie kalorii, śledzić przełamywanie granic kolejnych sportowych rekordów, a jednocześnie - dzięki wyjątkowemu designowi - świetnie sprawdzają się zarówno do casualowych, jak i bardziej formalnych stylizacji. 

  • Smartwatche hi-end - inteligentne zegarki, z którymi nie sposób się rozstać

  • Inteligentny zegarek smartwatch - jak dobrać odpowiedni model?

  • Najpopularniejsze funkcje w smartwatchach sprawdzonych marek

  • Zegarek męski smartwatch - idealny pomysł na prezent

Smartwatche - inteligentne zegarki, z którymi nie sposób się rozstać

Koronnym dowodem na niepohamowany i niezwykle dynamiczny w ostatnich latach rozwój technologiczny inteligentnych urządzeń, które stają się nieodłącznymi towarzyszami użytkowników, pozostaje branża smartwachy. Do tej pory na rynku mogliśmy znaleźć jedynie podstawowe modele, których funkcjonalność znacząco się nie różniła. Dziś producenci prześcigają się w zwiększaniu wydajności i dodawaniu kolejnych funkcji do wybranego modelu zegarka, przez co wybór powinniśmy uzależnić od tego, na jakich aktywnościach najczęściej spędzamy dzień. Jedną z najbardziej popularnych w ostatnim czasie linii pozostają smartwatche hi-end, prestiżowe modele o niezwykłej estetyce, zaskakujące stylem i wyszukaniem wizualnego projektu.

Inteligentny zegarek smartwatch - jak dobrać odpowiedni model

Decydując się na zakup smartwatcha, pod uwagę powinniśmy wziąć przede wszystkim trzy czynniki. Po pierwsze - kluczowe pozostaje dostosowanie funkcjonalności danego modelu do sportów, jakie uprawiamy, naszej codziennej aktywności, a także zadań, jakich spełnienia oczekujemy od tego rodzaju urządzenia. Z pewnością istotną sprawą pozostaje także design inteligentnego zegarka. Możemy wybrać spośród modeli o profilu bardziej sportowym czy lifestylowym, jak i zegarków przypominających wizualnie klasyczne, analogowe urządzenia. Wśród zegarków hi-end znajdziemy eleganckie koperty osadzone na gustownej bransolecie, które idealnie wpiszą się również w bardziej formalne stylizacje. Jeżeli zależy nam na pełnej kompatybilności ze smartfonem czy lapotopem, wybierajmy urządzenia tej samej marki, co ułatwi nam zarządzanie wszystkimi funkcjami telefonu z poziomu zegarka.

Najpopularniejsze funkcje w smartwatchach sprawdzonych marek

Różne modele cechują odmienne funkcje, przydatne przy różnego rodzaju aktywnościach. Do najpopularniejszych, jakie spotkamy w prawie każdym urządzeniu, należą: łączność z Bluetooth, odczyt tętna z nadgarstka, nawigacja GPS, całodobowe śledzenie parametrów naszego ciała (jakość snu, funkcje organizmu, spalone kalorie, pokonany dystans), jak również sterowanie różnorodnymi aplikacjami, choćby playerami muzycznymi.

Zegarek męski smartwatch hi-end - idealny pomysł na prezent

Zegarek smartwatch klasy hi-end to świetny pomysł na prezent dla mężczyzny, który ceni sobie zarówno funkcjonalność takich urządzeń, jak i klasę oraz wyszukany design. W sklepie internetowym zegarownie.pl znajdą Państwo wyjątkowe modele inteligentnych zegarków hi-end od wiodących producentów: Suunto, Polar, Garmin, Coros. Do wyboru pozostają również modele z linii lifestylowych, o mniej zobowiązującej estetyce: Garett, Manta i Marea.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)