5 listopada 2019 Udostępnij

Jak znaleźć pracę w Kielcach?

Szukasz nowej pracy w Kielcach i nie wiesz od czego zacząć? A może nie masz jeszcze doświadczenia na rynku pracy i wszystko jest dla Ciebie nowe? W obu przypadkach pierwsze kroki podczas szukania pracy będą takie same. Zaczynamy oczywiście od stworzenia profesjonalnego CV. To właśnie na podstawie tego dokumentu potencjalny pracodawca zdecyduje czy przejdziesz do kolejnego etapu rekrutacji czy nie. Dlatego dopracowanie CV jest tak ważne. Jakie informacje powinien zawierać życiorys? Przede wszystkim Twoje imię i nazwisko, dane kontaktowe, miejsce zamieszkania, dotychczasowe doświadczenie oraz wykształcenie. Dodatkowo możesz tam umieścić także informacje na temat przebytych kursów i szkoleń, hobby czy znajomości języków. Zwróć uwagę na zdjęcie, które umieszczasz w tym dokumencie. Powinno być ono jak najbardziej aktualne i profesjonalne. Postaraj się wybrać takie, na którym twój makijaż jest minimalny, a strój raczej galowy. Postaraj się, aby Twoje CV było przejrzyste i czytelne. Nie sil się na oryginalność, nie przesadzaj z grafiką. Postaw na minimalizm.

Jak skutecznie szukać pracy w Kielcach?

Zaraz po stworzeniu życiorysu warto zastanowić się czego my oczekujemy od nowego miejsca zatrudnienia. Na czym najbardziej Ci zależy? Czy najbardziej zależy ci na lepszej płacy, a może możliwości awansu? Jak ważna jest dla Ciebie kwestia dojazdu do pracy. Zastanów się także czym właściwie chciałbyś się zajmować. Czy odpowiada Ci siedzenie osiem lub więcej godzin przy biurku? Czy lubisz pracę z ludźmi? Warto zadać sobie trud i spisać odpowiedzi na te pytania. Dlaczego? Skoro poświęcimy sporo czasu na szukanie nowej pracy, szkoda by było ten czas zmarnować zatrudniając się w pierwszym lepszym miejscu. W ten sposób narażamy się na sytuację, w której zaraz po znalezieniu nowej pracy będziemy musieli szukać nowego miejsca zatrudnienia.

Gdy już wiesz jaką pracę chcesz wykonywać możesz przystąpić do szukania odpowiednich dla Ciebie ogłoszeń. Wiele ciekawych propozycji pracy w Kielcach znajdziesz tutaj: https://praca.pinbook.pl/kielce

Odpowiadając na ogłoszenia postaraj się czytaj je bardzo uważnie. Sprawdź czy Ty spełniasz wymagania zawarte w ogłoszeniu i czy dana oferta spełnia Twoje wymagania. Jeśli w ogłoszeniu widnieje prośba o list motywacyjny, napisz go. To znacznie zwiększy Twoje szanse, ponieważ większość osób nie zadaje sobie trudu, aby go napisać. Postaraj się odpowiadać jedynie na ogłoszenia, które Ci pasują. Pamiętaj, że nie liczy się ilość, a jakość.

Komentarze (0)