30 marca 2023 Udostępnij

Biuro wirtualne czy skrytka pocztowa – co wybrać?

Założenie działalności gospodarczej wymaga podjęcia licznych decyzji. Jedna z nich dotyczy adresów i miejsca prowadzenia działalności. Czego potrzebujesz – wirtualnego biura z dostępem do gabinetu lub sali konferencyjnej czy usługi odbioru korespondencji?

Jaka jest różnica między biurem wirtualnym a skrytką pocztową?

Biura wirtualne to przede wszystkim adres dla firmy oraz możliwość skorzystania z biurka czy sali konferencyjnej – usługa skrytki pocztowej jest mniej popularna wśród przedsiębiorców. Dlaczego? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba zacząć od wyjaśnienia, czym jest usługa skrytki pocztowej. Najprościej mówiąc, sprowadza się ona do udostępnienia przedsiębiorcy adresu do celów korespondencyjnych. 

Przedsiębiorca, który wykupił usługę skrytki pocztowej, nie może posługiwać się adresem biura wirtualnego do innych celów, np. podać go jako adresu prowadzenia działalności. Wirtualne biuro Wrocław – przykładowa oferta w zakresie skrytki pocztowej:

  • odbiór korespondencji – chodzi o listy zaadresowane do przedsiębiorcy,
  • przechowywanie korespondencji – z reguły przez okres kilku miesięcy,
  • wysyłanie powiadomień (np. na adres e-mail) o odebranej korespondencji.

Niekiedy biura wirtualne skanują odebraną korespondencję i następnie udostępniają ją klientowi przez swój system informatyczny.

Dlaczego warto rozszerzyć usługę skrytki pocztowej?

Usługa skrytki pocztowej to dla przedsiębiorców często za mało – potrzebują oni adresu rejestracyjnego, przestrzeni do pracy, chcą zapewnić sobie miejsce do spotkań z klientami czy skorzystać ze wsparcia asystentki (sekretarki). Stąd też biura wirtualne proponują bardziej rozbudowane pakiety, które uwzględniają usługę skrytki pocztowej (adres do korespondencji).

Wirtualne biuro Warszawa – przykładowy zakres usług:

  • prestiżowy adres do celów rejestracji firmy,
  • skanowanie korespondencji i udostępnianie jej klientowi w dedykowanym panelu,
  • odbieranie połączeń telefonicznych – przez ustaloną liczbę godzin w miesiącu wraz z pozostawieniem informacji o treści rozmowy,
  • dostęp do gabinetu,
  • możliwość skorzystania z sali konferencyjnej.

Czy skrytka pocztowa to usługa wyłącznie dla przedsiębiorców?

Z naturalnych względów biura wirtualne kierują swoją ofertę do przedsiębiorców. Jednak biuro wirtualne Katowice , Gdańsk czy Warszawa obsługuje nie tylko osoby, które samodzielnie stworzyły sobie miejsce pracy – z ich usług skorzystać mogą też osoby fizyczne i inne podmioty (np. fundacje). Klienci indywidualni najczęściej korzystają właśnie ze skrytki pocztowej. To rozwiązanie dobrze sprawdza się m.in. w przypadku dłuższego wyjazdu. Gdy klient nie ma możliwości przekierowania korespondencji lub nie ma kogo poprosić o jej odbiór, wsparcie biura wirtualnego okazuje się nieocenione.

Artykuł partnera

Komentarze (0)