5 czerwca 2019 Udostępnij

Szkolenia na zamówienie – szkolenia in company skrojone na miarę Twojej firmy

Szkolenia i kursy dokształcające coraz częściej są postrzegane jako jeden z najatrakcyjniejszych benefitów pracowniczych. Co ważne, na udziale pracownika w takim szkoleniu korzystają obie strony. Szkolenia i kursy oferowane przez różne ośrodki mają jednak często zasadniczą wadę – nie pokrywają się do końca z realnymi potrzebami firmy i pracownika. Alternatywą w takiej sytuacji mogą być szkolenia na zamówienie.

Szkolenia na potrzeby firmy: czym różnią się od zwykłych szkoleń?

Mechanizm zapisywania się na szkolenia otwarte jest zwykle podobny. Zainteresowani po prostu wybierają szkolenie, które najbardziej im odpowiada (najczęściej pod względem programu zajęć, ale często np. i miejsca), a następnie… po prostu się na nim stawiają. Nie zawsze jest to jednak wygodne – zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Zazwyczaj dlatego, że to, co obejmuje kurs, rzadko pokrywa się ze wszystkimi oczekiwaniami firmy. To jednak tylko jeden z możliwych problemów. Często zdarza się też tak, że miejsce i czas szkolenia również kłócą się z potrzebami pracownika lub firmy. Może np. okazać się, że jedyny kurs o danej tematyce odbywa się na drugim końcu Polski, a pracodawca będzie musiał wysłać pracownika w delegację znacznie dłuższą niż planował. Jest jednak pewne rozwiązanie, które może ułatwić życie wielu firmom. Mowa o szkoleniach na zamówienie, czyli takich, które są projektowane specjalnie na potrzeby firmy. 

Szkolenia in company w WSB

Szkolenia in company w Wyższej Szkole Bankowej to szkolenia, które są projektowane przy uwzględnianiu potrzeb firmy i pracowników, którzy mają wziąć udział w warsztatach. Dzięki temu szkolenie może odbyć się w terminie i miejscu pasującym obu stronom. Istotny jest również fakt, że program takiego szkolenia także jest ustalany we współpracy z firmą. To oznacza, że można go dowolnie rozszerzyć lub ograniczyć jedynie do zagadnień, które realnie przydadzą się pracownikowi podczas jego wykonywania obowiązków zawodowych. Szkolenia in company prowadzi m.in. Wyższa Szkoła Bankowa – jej atutem są doświadczeni wykładowcy, będący zazwyczaj wieloletnimi praktykami. 
 
Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)