10 sierpnia 2018 Udostępnij

Na co zwracać uwagę, wybierając plecak szkolny dla dziecka? Poradnik Alibiuro.pl

Wkrótce zaczyna się nowy rok szkolny, a Twoja pociecha nadal nie ma plecaka na książki, piórnik i zeszyty? Wybierając go warto kierować się wieloma kryteriami, tak aby plecak był nie tylko atrakcyjny wizualnie, lecz także pojemny, wygodny i wytrzymały. Jego odpowiednie wyprofilowanie wpłynie również na to, że dziecko uniknie przyjmowania nieodpowiedniej postawy, mogącej doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa. Przeczytaj poradnik alibiuro.pl!

Plecak do szkoły musi by pojemny 

"Podstawową funkcją plecaka szkolnego jest przenoszenie książek oraz różnego rodzaju szkolnych akcesoriów. Aby maluch mógł je wszystkie pomieścić, potrzebuje pojemnego plecaka z wieloma przegródkami. Sprawdź uważnie, czy znajdują się w nim wydzielone komory na piórnik, klucze, portfel, dokumenty i śniadanie. Przynajmniej część przegródek powinna być zapinana na zamek błyskawiczny" - zwraca uwagę pracownik działu artykułów szkolnych z alibiuro.pl.

Zwróć uwagę na odpowiednie wyprofilowanie 

Aby Twoje dziecko zakładając plecak szkolny mogło przyjmować prawidłową postawę ciała, powinien być on właściwie wyprofilowany. Nie może w nim zabraknąć elementów utwardzających, zwłaszcza u podstawy plecaka. Nie powinien być on jednak zbyt twardy, co mogłoby doprowadzić do niewygody i krępowania ruchów ucznia. Z tego samego powodu plecak nie może też być zbyt ciężki. Najlepiej, aby został uszyty z lekkich tkanin przepuszczających powietrze oraz wodoodpornych. Niezwykle ważnym elementem każdego plecaka dziecięcego są szelki. Jeżeli nie będzie możliwości ich optymalnego wyregulowania, wtedy Twoja pociecha będzie odczuje spory dyskomfort. Nie ma dla niej nic gorszego niż zbyt ciasto lub przesadnie luźno założony plecak.  

plecak szkolny

Plecak szkolny, który zapewni bezpieczeństwo Twojemu dziecku 

Tornister do szkoły powinien być przystosowany do zmieniających się warunków atmosferycznych. Warto zdecydować się na plecak z dołączoną kamizelką przeciwdeszczową w żółtym kolorze. Dzięki temu Twoja pociecha nie przemoknie w czasie deszczu, a także będzie widoczna na drodze, przez co nie musisz obawiać się ryzyka jej potrącenia przez kierowców. Warto w tym celu zaopatrzyć dodatkowo plecak w elementy odblaskowe. Takie plecaki szkolne znajdziesz w ofercie sklepu alibiuro.

Weź pod uwagę zdanie dziecka. Plecak powinien mu się podobać 

Znalazłeś praktyczny, pojemny oraz funkcjonalny plecak, który w Twojej opinii będzie idealny dla dziecka? Może się niestety okazać, że maluch nie zechce go zabierać do szkoły, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie będzie mu się podobać. Niech zatem ostateczny wybór zawsze należy do dziecka. Młodzi uczniowie mogą wybierać spośród wielu modeli plecaków szkolnych w ciekawych wzorach i różnych kolorach. Ich zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza tornistry w motywach postaci z ich ulubionych bajek. Sporym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się również plecaki z dinozaurami, kwiatkami czy radosnymi zwierzątkami. 

Potraktuj więc poważnie wybór plecaka szkolnego dla Twojego dziecka. Pamiętaj o tym, aby w pierwszej kolejności zwracać uwagę na kwestię bezpieczeństwa oraz pojemności. Plecak do szkoły powinien posiadać również atrakcyjny design, który spodoba się młodemu człowiekowi.

Komentarze (0)