26 marca 2019 Udostępnij

Jak transportować swój sprzęt – sprawdzone porady

Zabierasz w podróż sprzęt elektroniczny? Często pracujesz poza domem? A może się przeprowadzasz? W każdym z tych przypadków musisz zabezpieczyć sprzęt. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu i uszkodzeń. Sprawdź jak to zrobić.

Małe sprzęty

Każdy z nas posiada przynajmniej kilka mniejszych urządzeń, które mogą wymagać transportu. Ze względu na swoje rozmiary są lekkie i łatwo je przenieść. Mimo wszystko, one również muszą być zabezpieczone.

Posiadacze komputerów przenośnych powinni wyposażyć się torbę lub plecak do laptopa. Oba rozwiązania są skuteczne i ich wybór zależy od indywidualnych preferencji. Pierwsze jest najpopularniejszą metodą na zabezpieczenie laptopa. Odpowiednio dobrana torba pozwoli bezpiecznie podróżować z urządzeniem – bez obawy o jego uszkodzenie. Plecak zdaje się wygodniejszy. Zmieści nie tylko laptop, ale również kilka innych rzeczy, jednocześnie zwalniając ręce i nie krępując swobody ruchów.

Aparat powinien być przenoszony w przystosowanym do tego pokrowcu. Jest on odpowiednio wyprofilowany i posiada miękkie wykończenie wewnątrz, co zapewni bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko uszkodzenia do minimum. Najczęściej posiada dodatkowe kieszenie na mniejsze akcesoria. Alternatywą jest dedykowany plecak lub walizka. Oba rozwiązania, oprócz aparatu pomieszczą również kilka obiektywów, baterie i inne istotne gadżety.

Konsolę można potraktować podobnie do laptopa. Jeśli nie posiadasz pudełka, włóż ją do torby, a dodatkowe akcesoria wypełnią wolną przestrzeń. Zapewni to stabilne ułożenie i zapobiegnie przesuwaniu się wewnątrz torby.

jak transportować sprzęt

Duże sprzęty

W przypadku małego sprzętu problemem może okazać się jego ilość. Duże sprzęty są problematyczne ze względu na swoje gabaryty. Ich transport może okazać się uciążliwy, szczególnie kiedy nie posiadamy samochodu albo znajomego, który może nam pomóc w jego transporcie. Trzeba być również ostrożniejszym.

Przewiezienie telewizora bywa problematyczne. Winowajcą jest matryca, którą łatwo uszkodzić w transporcie. Ze względu na jej podatność na uszkodzenia spowodowane upadkiem lub uderzeniem, to na niej warto skupić uwagę. Odpowiednie zabezpieczenie pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Kiedy musisz przenieść telewizor, zainwestuj w folię bąbelkową. Zawiń szczelnie całe urządzenie i zaklej taśmą tak, żeby zabezpieczenie nie zsunęło się podczas transportu. W przypadku monitorów sytuacja wygląda podobnie.

Posiadacze komputerów stacjonarnych również mają problem. Zazwyczaj razem z blaszakiem trzeba przenieść głośniki. Sam komputer może być ciężki i duży. Ponieważ jest zabudowany i wszystkie podzespoły solidnie zamocowane w obudowie, nie grozi mu uszkodzenie komponentów. Większym zmartwieniem może być obudowa, która może się porysować lub wgnieść. Dlatego w tym wypadku również zastosuj folię bąbelkową. Komputer zabezpiecz we ten sam sposób, co telewizor.

Podsumowanie

Nie zawsze trzymamy puste kartony po zakupionych urządzeniach, choć dzięki nim można łatwiej poradzić sobie z przewiezieniem dużego sprzętu. Celowo nie wspominamy o pralkach czy lodówkach – do tego lepiej wynająć odpowiednią ekipę, która zapewni profesjonalny transport, a nawet wniesie sprzęt do naszego mieszkania.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)