21 listopada 2016 Udostępnij

Huawei Y5 LTE – budżetowy smartfon dla aktywnych

Obsługa telefonu jedną ręką, praktyczne aplikacje, wytrzymała bateria i szybki Internet – to wszystko i wiele więcej czeka na Ciebie w Huawei Y5 LTE.

Kompaktowy smartfon ze świetnym wyświetlaczem

Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia, nie możesz usiedzieć w miejscu i uwielbiasz sport, potrzebujesz telefonu o stosunkowo niewielkich rozmiarach, który odpowie na wszystkie Twoje potrzeby. Znalezienie odpowiedniego smartfona jest tym trudniejsze, że od kilku lat wśród producentów panuje raczej tendencja do zwiększania wymiarów całkowitych urządzenia.

Świetną alternatywą jest Huawei Y5 LTE, jeden z najnowszych wyrobów chińskiego koncernu. Smartfon charakteryzuje klasyczny wygląd z subtelnym wykończeniem – jest to ukłon w stronę pierwszych telefonów tego rodzaju. Dzięki niemu Y5 LTE łączy w sobie prostotę i elegancję.

Wymiary urządzenia to kolejno: 143,8 mm wysokości, 72 mm szerokości i 8,9 mm grubości. Ten ostatni parametr sprawia, że telefon świetnie trzyma się ręki nawet podczas biegania i uprawiania innych sportów. Kompaktowe rozmiary zawdzięcza on wyświetlaczowi o coraz rzadziej spotykanej przekątnej 4,5 cala. Taka wielkość wyświetlacza znacznie ułatwia obsługę wszystkich funkcji za pomocą jednej ręki. Telefon waży przy tym zaledwie 135 g i jest dostępny w kolorach: białym, czarnym, złotym, różowym i niebieskim.

Rozdzielczość ekranu wynosi 854x480 pikseli, co pozwala na osiągnięcie zagęszczenia pikseli w przeliczeniu 218 punktów na cal. Wartości te pozwalają na znaczne wydłużenie pracy telefonu bez ładowania. Przy przeciętnym poziomie użytkowania może ona wynosić nawet kilka dni. Warto również wspomnieć o czasie pełnego ładowania od 0% do 100%, który raczej nie przekracza 2,5 godziny.

Multimedia

Jak każdy telefon dla osób aktywnych, tak i smartfon od Huawei powinien mieć dobrze zaprojektowane systemy multimedialne, szczególnie pod względem audio. Wiele osób biegając, jeżdżąc na rowerze czy nartach, lubi słuchać muzyki, która dodaje pozytywnej energii. Dźwięk w Y5 LTE cechuje bardzo dobra jakość.

Urządzenie posiada dwa aparaty. Przedni dysponuje matrycą o rozdzielczości 2 megapikseli, natomiast tylny oferuje 5 megapikseli. Taka czułość ponownie wpływa bardzo pozytywnie na trwałość baterii. Nie ma zatem najmniejszych obaw o to, że po kilku godzinach aktywnego użytkowania telefon zacznie dopominać się o podłączenie do ładowania.

Łączność

Bezsprzecznie największą zaletą Y5 jest łączność. Podkreślona ona została już w samej nazwie produktu, a to zobowiązuje. Standard LTE pozwala na transfer danych nawet na poziomie do 150 Mb/s, dzięki czemu już po krótkiej chwili będziesz mógł cieszyć się nowo ściągniętą aplikacją. Różnicę zauważysz również przy przeglądaniu stron internetowych.

Bardzo budżetowy telefon

Smartfon cieszy się dobrą opinią użytkowników, a jedną z jego zalet jest atrakcyjna cena. W zależności od wybranej oferty, Huawei Y5 LTE w T-Mobile możesz mieć już za 1 zł. To z pewnością oferta godna Twojej uwagi.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)