11 kwietnia 2017 Udostępnij

Detailing czyli samochód w SPA

Taki zabieg zajmować może kilka dni, ale może trwać nawet tydzień. Jeśli chodzi o detailing nie będzie to tradycyjne mycie czy czyszczenie, tak naprawdę cały proces i lista działań, które sprawią, że auto będzie wyglądać jak nowe, a czasami nawet lepiej. 

Każdy niezależnie od tego czy ma zwykły pojazd czy może jakieś supersportowe auto albo też kolekcjonerski pojazd będzie odwiedzał również myjnie samochodowe. Po zabiegach pielęgnacyjnych zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pojazdu będzie wyglądać lepiej niż przed takim myciem. Dla wymagających tworzy się jednak coś innego i tutaj właśnie w grę wchodzi zabieg określony jako samochodowe SPA czyli właśnie detailing

Jako główne działanie, które będzie realizowane mamy w ramach detailingu doprowadzić do wyglądu perfekcyjnego, lepszego nawet niż salonowego. Z detailingiem spotykamy się już na etapie produkcji pojazdu. Z tej usługi korzystają uznani producenci samochodów między innymi Aston Martin. Na taką usługę decydują się bardzo chętnie kolekcjonerzy. 

Początek przygody z takim zabiegiem to oczywiście dokładna ocena tego w jakim stanie znajduje się lakier, pomiar jego grubości, sprawdzenie struktury powłoki. Gdy zachodzi potrzeba korekcji lakieru usuwana będzie część jego warstwy bezbarwnej, która ma mniej więcej od 1 do 3 mikronów. To mniej niż 2 procent grubości powłoki. Specjaliści są w stanie doprowadzić do usunięcia niewielkich uszkodzeń. Będzie to można zrobić w taki sposób, którego profesjonalny lakiernik nawet nie zauważy. Dobrego specjalistę poznamy również po tym jak oczyszcza trudne elementy wnętrza a więc między innymi szwy i przeszycia na tapicerce samochodów. 

car spa

Prawidłowa  pielęgnacja może być uzależniona od specjalistycznych kosmetyków i wosków, które będziemy wykorzystywać. Będą one tworzone na bazie naturalnych, starannie selekcjonowanych składników. Niektóre woski są tworzone pod kątem konkretnego lakieru. Swój wosk posiada między innymi Bugatti Royal, który został przygotowany wyłącznie w 6 sztukach. 

Istotne działania to również mycie samochodu, które musi być realizowane jedynie specjalnymi szamponami, które mają neutralne pH, które będą bazować na wyciągach z olejków cytrusowych, używanie gąbek, które pozbawione będą silikonu albo wiader separujących z wody wszelkie pojawiające się tam zabrudzenia czy zanieczyszczenia. Profesjonalista, który realizuje takie prace w żadnym wypadku nie będzie używał ściągaczek do wody. DO tego będzie trzeba używać ręczników specjalnie przygotowanych. Obecnie do samochodowego SPA nie dostają się wyłącznie najlepsze marki i luksusowe samochody, ale coraz częściej zwykłe samochody, z których każdy z nas korzysta.

 

Komentarze (0)