11 kwietnia 2017 Udostępnij

Chemia i kosmetyki do samochodu, które warto kupić przed zimą

Przygotowanie auta do okresu zimowego dobrze będzie rozpocząć wcześniej, gdy temperatury nie będą jeszcze poniżej 0 stopni. Prawidłowe rozwiązania sprawią, że będziemy mieli szansę na minimalizowanie skutków zimy dla naszego samochodu. Poniżej mamy kilka podstawowych podpowiedzi, które pomogą zadbać o auto dzięki odpowiednim kosmetykom. 

Silikon do uszczelek 

Okres zimowy będzie niebezpieczny dla gumowych elementów samochodu, w tym między innymi do uszczelek. Odpowiednio niska temperatura może doprowadzić samochód do zniszczenia. Guma będzie twarda i zacznie pękać. Jeśli samochód nie będzie garażowany to może się okazać, że po opadach deszczu będziemy mieli problem z otwarciem drzwi. Dobrze mieć silikon, ponieważ dzięki temu unikniemy takiego przymarznięcia i problemów z otwarciem drzwi. 

Polecamy: Auto kosmetyki >>

Odmrażacz do szyb

Marznący deszcz ze śniegiem potrafi skutecznie pokryć powierzchni grubą warstwą lodu. Najbardziej popularny sposób na usunięcie to skrobaczka, ale może się okazać, że takim przedmiotami ostrymi doprowadzimy do poważnego porysowania przedniej szyby. A jeśli jest tam czujnik deszczu czy podgrzewanie można to zniszczyć a koszt wymiany będzie zdecydowanie zbyt wysoki jak na zwykłą naprawdę, może się okazać, że sięgnie kilku tysięcy złotych. 

Preparaty do konserwacji zamków

Pewnie większość z nas korzysta obecnie z zamka centralnego, który ułatwi otwieranie i zamykanie drzwi. Gdy jednak coś się z nim stanie trzeba będzie skorzystać ze zwykłego zamka a niestety tutaj może być problem, gdy go się nie używa, może nie funkcjonować odpowiednio. Warto mieć więc preparat, który umożliwi nam ewentualną konserwację takiego zamka. 

chemia samochodowa

Płyn do szyb zapobiegający parowaniu

Jeśli jeździmy samochodem pewnie zimą męczy nas parowanie szyb. To rzeczywiście dość istotny problem, z którym trzeba się zmagać. Warto mieć preparat, którym pokrywa się szybę i dzięki temu po kilku sekundach para z takiej szyby będzie usunięta. 

Płyn do spryskiwaczy

Zimą praca wycieraczek jest bardzo ważna. Trzeba między innymi zwracać uwagę na to jaki mamy płyn do spryskiwaczy. To podstawowa sprawa, ponieważ zimą nie może być to najtańszy marketowy płyn, ponieważ wtedy praktycznie na 100% będziemy mieli na szybie smugi. Warto kupić dobry jakościowo markowy płyn na ten okres. Lepiej wydać kilka złotych więcej i cieszyć się komfortem jazdy w zimie niż decydować się na tani płyn i problemy na drodze, które wpłynąć mogą na bezpieczeństwo. A wiadomo, że właśnie ten aspekt powinien być dla nas najważniejszy i oczywiście warto go brać pod uwagę.

 

Komentarze (0)