11 kwietnia 2019 Udostępnij

Meble kosmetyczne do Twojego salonu

Przed osobą otwierającą swój własny salon kosmetyczny stoi szereg wyzwań. Wśród nich jest między innymi odpowiednie wyposażenie salonu. Zachodzi konieczność kupienia specjalnych mebli kosmetycznych. Które nich są niezbędne i w jaki sposób wybrać je najlepiej? Gdzie kupić meble kosmetyczne do swojego salonu?

Niezbędne meble w salonie kosmetycznym

Salon kosmetyczny musi być wyposażony w odpowiednie meble. Z pewnością należą do nich:
⦁ Łóżko kosmetyczne, na którym klient będzie poddawany wielu różnym zabiegom. Koniecznie musi posiadać regulowane oparcie pod plecy oraz zakrywany otwór na twarz, co ułatwi wiele zabiegów i sprawi, że klient będzie czuł się komfortowo. 
⦁ Fotel kosmetyczny do wykonywania makijażu. Powinien posiadać regulowany zagłówek oraz pompę gazową, ułatwiającą dostosowanie go do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki temu klient będzie czuł się wygodnie podczas wykonywania makijażu.
⦁ Podnóżek, który jeszcze zwiększy poczucie komfortu klienta. On również powinien posiadać pompę gazową do regulacji wysokości. 
⦁ Lustro, najlepiej z wbudowanym oświetleniem oraz półką, umożliwiającą przechowywanie kosmetyków do makijażu. Powinno być duże i umożliwiać klientowi swobodne i dokładne obserwowanie efektów zabiegów kosmetycznych.
⦁ Stolik do manicure. Najlepiej, aby miał dodatkowe szufladki, umożliwiające przechowywanie lakierów do paznokci, odżywek oraz potrzebnych urządzeń. Niektóre stoliki posiadają również wbudowane gniazdka elektryczne, dzięki czemu są jeszcze bardziej funkcjonalne.

 

meble kosmetyczne AYALA

Jak wybrać meble kosmetyczne?

Wybierając meble kosmetyczne do swojego salonu, musisz szukać przede wszystkim produktów funkcjonalnych, które jak najlepiej spełnią swoje zadanie. Dzięki temu, praca w salonie kosmetycznym będzie łatwiejsza, a  zabiegi przyniosą lepsze efekty.  Warto również postawić na profesjonalny sprzęt najwyższej jakości. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zapewniasz swojemu klientowi bezpieczeństwo i najlepszą jakość usług. Profesjonalne meble kosmetyczne mają również wpływ na jakość pracy osoby wykonującej zabiegi. Nie zapominaj również o komforcie klienta, który jest niezwykle ważny. Jeśli klient będzie zadowolony i zrelaksowany w trakcie zabiegu, z pewnością doceni jego efekty i z chęcią wróci do salonu kolejnym razem. Pamiętaj, że wizyta w salonie kosmetycznym to dla wielu kobiet nie tylko konieczność, ale sposób na zrelaksowanie się i zrobienie czegoś tylko dla siebie. Dlatego ważna jest nie tylko jakość usług proponowanych przez salon, ale również atmosfera panująca w nim. Na to z kolei ma wpływ nie tylko pracujący w salonie personel, ale również jego wystrój. Dlatego, choć wydawać by się mogło, że to sprawa drugorzędna, wybierając meble do swojego salonu należy zwrócić również uwagę na ich wygląd. Powinny być po prostu ładne i cieszyć oko. Takie meble sprawią, że zarówno dla pracowników jak i klientów, czas spędzony w salonie będzie po prostu przyjemniejszy.

Gdzie kupić meble kosmetyczne?

Mebli kosmetycznych najlepiej jest szukać w hurtowniach zajmujących się ich sprzedażą. To gwarantuje nie tylko lepsze ceny produktów, ale również ich szeroki wybór. W ten sposób, uda Ci się znaleźć meble, które będą idealnie pasować do Twojego salonu kosmetycznego i spełnią Twoje wszystkie wymagania. Na uwagę zasługują meble kosmetyczne od AYALA, które cechują się najwyższą jakością i funkcjonalnością. Warto wspomnieć też o ich nowoczesnym, atrakcyjnym designie, który sprawi, że w Twoim salonie po prostu będzie chciało się przebywać.

Komentarze (0)