1 października 2016 Udostępnij

Jak dbać o drukarkę, której rzadko używasz?

Długie przerwy w działaniu nie służą drukarkom – zasycha w nich tusz. Jak dbać o sporadycznie używane urządzenia, by zapewnić im sprawnie funkcjonowanie przez lata?

Często zdarza się, że drukarka domowa nie jest tak intensywnie użytkowana jak ta w miejscu pracy.   Sprzęt domowy zwykle służy do wydrukowania raz na jakichś czas potrzebnych dokumentów, dlatego może się zdarzyć, że drukarka nie jest użytkowana nawet przez kilka lub  kilkanaście miesięcy. Warto wiedzieć, że w rzadko używanych drukarkach dochodzi do zasychania atramentu w głowicy. Jeśli kwestia udrażniania zostanie zaniedbana,  najczęściej będzie się to wiązało z koniecznością zakupu nowego urządzenia. Jeśli regularne drukowanie nie wchodzi w grę, warto poszukać skutecznego sposobu na udrożnienie zatkanych dyszy.

Tusz do drukarek Brother – sprawdź, jak może ułatwić drukowanie.

Dlaczego drukarki domowe się zapychają?

Tanie urządzenia drukujące posiadają zmienne kartridże ze stałą głowicą. Gdy wyczerpie się cały tusz, wystarczy kupić plastikowe pudełko z nowym zapasem. Zwykle tego typu drukarki nie wymagają instalowania dodatkowych chipów czy innych zabezpieczeń na kartridżach.  Pozwala to na skorzystanie z tańszych materiałów eksploatacyjnych. Jeśli wybrane zostaną niskiej jakości zamienniki, może pojawić się problem z zamontowaną na stałe głowicą – zdarza się, że gdy dojdzie do uszkodzenia tego podzespołu, koszt jego wymiany w ramach gwarancji nie wchodzi w grę.

Jak usunąć zaschnięty tusz z dyszy drukującej?

Samodzielna naprawa mikroskopijnych grzałek czy przetworników przekracza możliwości laika.  Białe, poziome linie na wydrukach wcale nie muszą świadczyć o ewidentnym uszkodzeniu głowicy. W takich wypadkach warto sprawdzić, czy kłopotów nie sprawia zaschnięty atrament blokujący dyszę. Można oczywiście usunąć problem domowymi sposobami, ale trzeba to robić bardzo delikatnie, by nie uszkodzić głowicy. W pierwszej kolejności warto skorzystać z funkcji sterowników drukarki pozwalającej wyczyścić dyszę. Jeśli to nie poskutkuje, na rynku dostępne są specjalistyczne środki czyszczące głowice, które rozpuszczają zaschnięty tusz.

​Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)