6 kwietnia 2017 Udostępnij

Kupujemy idealną wanne do domu

Wielu ludzi sądzi, że kupno idealnej wanny do swojego domu jest bardzo prostym zadaniem – w praktyce jednak okazuje się, że może nam to sprawić nieco problemów. Główną trudnością jest wbrew pozorom fakt, że na rynku spotkamy się obecnie z bardzo zróżnicowanymi modelami.

Dostępne aktualnie wanny różnią się od siebie kształtami, wielkością czy ceną – to właśnie te trzy czynniki musimy wziąć pod uwagę w największym stopniu, bowiem w przeciwnym wypadku nie będziemy w stanie znaleźć niczego dobrego. Aby znaleźć idealną wannę musimy przede wszystkim wiedzieć, w jakim miejscu planujemy ją zamontować; jedynie w taki sposób określimy, na jaki jej kształt powinniśmy się zdecydować. Istnieją także szerokie możliwości jeśli chodzi o wybór koloru naszej wanny.

Co prawda praktycznie wszystkie modele dostępne w sklepach są koloru białego, ale wielu producentów na indywidualne zamówienie wykona dla nas coś odznaczającego się interesującą nam kolorystyką – choć oczywiście musimy wówczas liczyć się z nieco wyższymi cenami. Jeśli chcemy zapewnić sobie faktycznie wysoki poziom wygody w codziennym korzystaniu z takiej wanny, to warto wybrać model z wyprofilowanym siedziskiem oraz podłokietnikami.

Bardzo istotnym dodatkiem do takiej wanny jest również antypoślizgowe dno, szczególnie przydatne w sytuacji, gdy mają z niej korzystać dzieci oraz osoby starsze lub niepełnosprawne. Dostępne obecnie na rynku wanny można podzielić między innymi ze względu na kształt. Są to wanny asymetryczne, symetryczne, owalne oraz okrągłe. Ze względu na sposób montażu możemy wyróżnić wanny wolnostojące, narożne, przyścienne oraz do zabudowy. Aby wybrać coś odpowiedniego musimy zwracać uwagę przede wszystkim na wymiary naszej łazienki.

Jak wybrać wanne?

Do producentów opisanych wyżej wanien należą SANPLAST, AQUAFORM, CERSANIT, KOŁO. Oferują wanny głównie akrylowe o różnych kształtach. W ich ofercie znajdziemy bogaty wybór wanien asymetrycznych wraz z obudowami. Wanny o dość skomplikowanych kształtach zwykle wykonuje się z akrylu ponieważ jest on materiałem plastycznym i można go swobodnie wyginać.

Akryl jest lekki, miły i ciepły w dotyku, więc jeśli ktoś nie lubi wchodzić do zimnej wanny i preferuje złożone, ergonomiczne kształty będzie zadowolony z zakupu akrylowej wanny. Oprócz wanien asymetrycznych produkują również wanny prostokątne, które spodobają się wielbicielom klasyki oraz nowoczesnego dizajnu. Wanny takie sprawdzą się także w małych łazienkach kiedy są umieszczane dwoma krawędziami przy ścianie.

Do producentów wanien prostokątnych należy również ROCA. W jej ofercie, jeśli chodzi o wanny prostokątne, znajdziemy głównie wanny stalowe i żeliwne. Wielbiciele klasycznych rozwiązań powinni być nimi zainteresowani. Wanny żeliwne długo utrzymują ciepło wody w wannie, ale są ciężkie.

Aranżacja łazienki

Deszczownica

Współcześnie wiele osób decyduje się na montaż prysznica w łazience, ponieważ jest to rozwiązanie estetyczne i bardzo praktyczne. Jednak i tu, pojawia się wybór pomiędzy tradycyjnym panelem a deszczownicą. Różnica polega na sposobie montażu, deszczownice bowiem montuje się zaraz pod sufitem. Rozbieżność pojawia się również w kosztach, mianowicie deszczownica pochłania większe zasoby wody niż tradycyjny prysznic, jednak koszty są nieadekwatne do osiąganej przyjemności i satysfakcji z czasu spędzonego pod prysznicem.

W trosce o zadowolenie odbiorców, producenci wyposażenia łazienkowego, połączyli oba rozwiązania tworząc deszczownice z słuchawką. Jednak by ta alternatywa spełniała się w stu procentach, przed zakupem należy sprawdzić ciśnienie wody w domu, ponieważ jest ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zarówno deszczownicy jak i słuchawki.

Decydującym argumentem co do wyboru tradycyjnego prysznica czy deszczownicy, powinien być wystrój łazienki. To drugie rozwiązanie idealnie wkomponuje się w nowoczesną aranżację dużej, nowoczesnej łazienki. Szczególnie efektownie będzie wyglądać gdy zainstaluje się nią w specjalnie do tego zaprojektowanej wnęce lub przeszklonej kabinie prysznicowej.

Oczywiście montaż deszczownicy jest również możliwy w tradycyjnej kabinie, jednak wtedy, można stracić na walorach estetycznych. By sprostać wymaganiom klienta, producenci proponują szeroką gamę produktów do wyposażenia łazienki, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Wśród nich znajdują się właśnie samodzielne deszczownice, ale i połączone z tradycyjną słuchawką prysznicową.

Komentarze (0)