11 kwietnia 2017 Udostępnij

Naświetlacze LED - nowoczesne i oszczędne źródło światła

Naświetlacze LED to nowoczesna i funkcjonalna technologia, która skutecznie wyparła naświetlacze halogenowe. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż tradycyjne oświetlenie. Profesjonalny naświetlacz LED możesz wykorzystać zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz budynku. To idealne rozwiązania, aby oświetlić fasady, ogrody, parkingi, alejki spacerowe, ulice, parki, place oraz wiele więcej miejsc. Świetnie sprawdzi się również w przypadku dużych przestrzeni jak np. hale magazynowe.

Nowoczesne naświetlacze LED z czujnikami

Nowoczesne naświetlacze LED wyposażone w czujnik ruchu i zmierzchu, to sposób na tanie zwiększenie bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Oświetlenie uruchamia się wyłącznie wtedy kiedy jest potrzebne. Posiadają wbudowane czujniki, które umożliwiają zmianę ustawień w zależności od potrzeb. Najczęściej wyróżnia się trzy podstawowe parametry do wyboru. Pierwszym z nich jest określenia natężenia światła niezbędnego do uruchomienia oświetlenia - czujniki bezproblemowo wykrywają porę dnia oraz poziom jasności. Naświetlacz uruchomi się podczas niepogody lub wyłącznie w nocy. Drugim ustawieniem jest długość czasu załączania - może wynosić mniej niż sekundę lub kilka minut. Trzecim parametrem jest czułość ruchu potrzebnego do uruchomienia oświetlenia. W zależności od ustawień, lampa włączy się po wykryciu ruchu nawet małego obiektu (np. psa), albo wyłącznie po wykryciu większego obiektu (np. człowiek, samochód). Zasięg czujników ruchu wynosi około 11m. Ważnym aspektem w takim modelu naświetlacza jest jakość światła. Jasne i wyraźne strumienie świetlne pozwalają na wzrost poczucia bezpieczeństwa przy maksymalnym zaoszczędzeniu energii. W porównaniu z tradycyjnym halogenem, naświetlacz LED zużywa około 8 razy mniej energii. Zwrot z inwestycji możesz otrzymać już po około 3 miesiącach eksploatacji.

Najważniejsze zalety naświetlaczy LED

Główną zaletą naświetlaczy LED jest energooszczędność. Niższe zużycie prądu pozwala na zmniejszenie kosztów nawet do 70%. Długa żywotność diod ledowych gwarantuje niższe koszty eksploatacji. Wysokie parametry świetlne sprawdzają się w niemal każdych warunkach. Jakość oświetlenia jest znacznie lepsza, niż w przypadku tradycyjnych halogenów. Zakupując naświetlacz LED otrzymasz gwarancję wysokiej jakości - produkt będzie bezawaryjnie świecił przez minimum 30 000 tys. godzin. Najczęściej liczba godzin użytkowania oświetlenia znacząco przekracza tą wartość. Ważnym atutem jest natychmiastowa gotowość do pracy - naświetlacz włączy się przed upływem 1 sekundy. W przeciwieństwie do oświetlenia tradycyjnego, nie potrzebują dodatkowego czasu na rozgrzanie. Osiągają pełną pracę natychmiastowo. Naświetlacz LED działa w oparciu o pracę diod LED i złożonego zespołu elektronicznego. Niezawodność i długa żywotność diod ledowych, pozwala na eksploatowanie naświetlacza nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych. Ten rodzaj oświetlenia wyróżnia się również wysokim poziomem wodoszczelności (IP65 i IP67). Moc opraw mieści się w zakresie od 40 do 30 W - zamienniki halogenów do 1000W. Kolejną ważną cechą jest odporność na wstrząsy. Jeżeli planujesz zakup produktów LED polecam zapoznać się z ofertą sklepu online Led LABS. Naświetlacze LED znajdziesz na: https://led-labs.pl/naswietlacze-led.

Materiał partnera

Komentarze (0)