19 października 2020 Udostępnij

Frezarka do pni drzew

Frezarka do pni drzew, występująca również pod nazwą karczownika, jest urządzeniem przeznaczonym głównie dla osób zajmujących się zawodowo usuwaniem drzew oraz ich pozostałości. Jak wygląda praca frezarki do pni drzew i w jakich okolicznościach będzie nieodzowna?

Czym jest frezarka do pni drzew?

Karczownik, czyli frezarka do pni drzew jest urządzeniem nieodzownym na karczowiskach i służy do usuwania pieńków oraz części korzeni pozostających po wycince drzew. Wyglądem przypomina nieco dużą kosiarkę, ale nawet niewprawne oko zauważy różnice pomiędzy tymi urządzeniami. We frezarce do pni drzew widoczna jest wyraźnie przymocowana na jej froncie tarcza tnąca.

Kto może potrzebować frezarki do pni drzew?

Frezarki do pni drzew są oczywiście najbardziej przydatne wówczas, gdy posiadamy własny las i dokonujemy w nim przemysłowego wyrębu albo wówczas, gdy prowadzimy przedsiębiorstwo leśne, czyli Zakład Usług Leśnych (ZUL). Dzięki takiemu urządzeniu możemy poszerzyć zakres swojej działalności i poza wyrębem dokonywać również uzdatniania wylesionego miejsca pod nową plantację drzew. Jednak frezarka do pni drzew przydaje się nie tylko do prac stricte związanych wyrębem lasu.

Każdy deweloper przystosowujący miejsce zalesione albo zakrzaczone powinien przystosować je odpowiednio pod zabudowę i jeśli sam nie posiada frezarki do pni drzew to będzie zmuszony wynająć kogoś, kto taką frezarką dysponuje. Dotyczy to zresztą także inwestycji prywatnych, gdy pragniemy przystosować porośniętą drzewami i krzewami działkę pod budowę domu.

Frezarka do pni drzew przyda się również w firmie zajmującej się pielęgnacją parków miejskich oraz poboczy dróg, a jest również nieodzowna dla właściciela sadu, który przecież musi co jakiś czas odnawiać drzewostan i własny karczownik szybko upora się z pniakami po ściętych, już słabo owocujących drzewkach.

W praktyce każde przedsiębiorstwo mierzące się z wyzwaniem usunięcia drzew pod uzdatniany pod jakąś działalność teren powinno się zaopatrzyć we frezarkę do pni drzew. Tylko bowiem skuteczny karczownik usunie z gleby pień i korzenie po ściętym drzewie, wykluczając jego destrukcyjny wpływ na teren inwestycji. Frezarki do pni drzew o najwyższej wytrzymałości znaleźć można na https://alltech-shop.eu/pl/kategorie/613/frezarka_do_pni_ >>

Czy frezarka do pni drzew może być przydatna w przydomowym ogrodzie lub sadzie?

Nawet jeżeli mamy tylko swój ogród albo niewielki sad, często jesteśmy zmuszeni do wycięcia drzewa lub krzewu i wówczas konieczne będzie pomyślenie o urządzeniu, które również pozbędzie się z ziemi pozostałości pnia wraz z korzeniami. Zakup frezarki do pni drzew dla jednorazowego użytku może być jednak w takich sytuacjach zbyt dużym wydatkiem i dlatego warto zainteresować się poszukaniem przedsiębiorstwa, które wynajmuje karczowniki do celów prywatnych.

Często taką usługę w zakresie swojej działalności mają sami producenci karczowników i jeżeli taki przedsiębiorca w naszej okolicy działa, warto skorzystać z jego pomocy i zająć się swoją działką profesjonalnie bez wygórowanych kosztów. Przy wyborze firmy, gdzie wypożyczymy karczownik, weźmy pod uwagę dostępne w ich ofercie modele. Nie każda frezarka do pni drzew jest taka sama, gdyż sprzęty te różnią się i szybkością działania i rozmiarami i ilością wydzielanego hałasu podczas racy. Łączy ich tylko to, że dzięki nim pozbędziemy się z działki niechcianych i uciążliwych korzeni i pni, które w przyszłości mogłyby nam w ogrodzie znacząco utrudniać pracę.

Komentarze (0)